Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhességet a helyemben mikor...

Terhességet a helyemben mikor és hogyan mondanátok el a munkahelyen?

Figyelt kérdés

Sziasztok

szóval nagyon nagyon az elején vagyok, kb 5 hetes az is épphogy,még nem volt szívhang se. Más miatt mentem az orvoshoz, még nem is késett, amikor kiderült. Jövő hét pénteken kell újra mennem.

Ami biztos, hogy korábbi terhesség lefolyása és betegség miatt biztosan többet kell majd járnom orvoshoz mint az alap, illetve eleve veszélyeztetett leszek. Valószínűleg ágynyugalomba, táppénzre fognak küldeni hamar, annak ellenére hogy irodai munkám van. De a munkakörömben különböző projektek felületeihez csak nekem van hozzáférésem, szóval ha váratlanul tartósan kiesek bizonyos dolgok megállnak. Emiatt úgy érzem el kéne mondanom már holnap mert ki tudja mi lesz, legyen idejük valakit keresni mielőbb, hogyha gyorsan megy legalább egy részét még át tudjam adni én a munkakörnek. Nem is csak a cég miatt, hanem hogy ne legyen okuk tp alatt hivogatni hogy ezt azt otthonról csináljak meg. És persze nem akarnék hazudni se hogy miért kérek megint szabit. Ugyanakkor úgy érzem semmi közük még hozzá, és kicsit félek attól is hogy pénteken rosszat mond az orvos mert van rá esély sajnos.

Hozzáteszem nem vagyok túl jóban sem a főnökséggel. Szorongok napi szinten, terhességtől függetlenül a hányás gyakori munkába menet előtt. Szóval nem kicsit stresszelek és valahogy nem szívesen mondanám el. Nagyon nem tudom mi lenne a jó, holnap elmondani és túl esni rajta, vagy kibírni jövő hét végéig és ha már legalább szívhang van jó esetben, akkor elmondani. De a kivárással meg az a gond hogy folyton öklendezek szóval lehet valakinek leesne a dolog. S ez se jó a babának hogy szorongok már ezen is hogy mikor és hogy és mennyit mondjak el.


Nem szoktam ilyen bizonytalan lenni, de ez most valahogy így jött ki, mindenre van mellette és ellenérvem. És bocsi ha az írás is kaotikus. Köszike ha van építő jellegű tanácsotok.



2023. márc. 26. 17:55
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
26%

És te ezt honnan veszed előre, hogy ágynyugalom kell, meg veszélyeztetett leszel meg stb?!


Az se fix, hogy terhes vagy még, hova mondanál el bármit is holnap?!

2023. márc. 26. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
90%
Az első nagyon bunkó. Várd meg mit mondd az orvos, aztán úgy tudsz dönteni. Ne szaladj ennyire előre. Ha esetleg a 8. héten úgy dönt az orvos, hogy indokolt lenne a tp, akkor elmondod. Ne variáld túl.
2023. márc. 26. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

1-esnek csak a tisztázás kedvéért. Az biztos hogy terhes vagyok. Orvosi vizsgálatok voltak, azóta pedig ki is maradt. És azóta itthoni tesztet is csináltam, hogy ne csak a nőgyógyászati papír legyen.

A veszélyeztetettséget onnan tudom hogy mondta az orvos. Mivel van alapbetegség több is és az előző terhességemnél is az voltam. Okkal. Az agynyugalom pedig a korábbi terhessegnél is szükséges volt, szóval igen, valószínűsíthető és tartok tőle. Elhiheted nem szeretném, de számításba kell vennem.

Mindenesetre köszönöm a választ, úgy veszem te nem mondanád el.


2-es Neked is köszönöm a választ. Igyekszem nem túl variálni.

2023. márc. 26. 18:43
 4/12 anonim ***** válasza:
53%

Nem létezik olyan szülészeti kórkép, amelynél teljes ágynyufgalom javasolt, ez csak ilyen elk.rt magyar szokás.

Azt meg pláne nem értem, hogy miért ne lehetne home officeban dolgozni terhesen, ha olyan a munkaköröd (te írtad, "ne legyen okuk tp alatt hivogatni hogy ezt azt otthonról csináljak meg").


Sorry, de szerintem te tipikusan az a nő vagy, aki gyálöli a saját munkáját és alig várja, hogy elmehessen szülni, mert akkor nem kell dolgozni.

2023. márc. 26. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
63%

Várd meg a következő orvosi vizsgálatot, addig ne mondj semmit. Ha az orvos úgy ítéli meg hogy táppénz akkor kozlod a munkahelyeden hogy mi a helyzet. Sajnos ezt nekik kell megoldani, táppénz alatt pedig nem dolgozhatsz mert azt büntetik.


Egyébként 4-es elég keveset tudsz, ráadásul ha stresszel jár a munka akkor az sem tesz jót. Ne ítélkezzünk ki miért nem tud vagy akar dolgozni ha terhes lesz. És ezt úgy mondom hogy 33. hetes kismama vagyok és most fejeztem be a munkát.

2023. márc. 26. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


Előző terhességemnél 11héten mondták hogy mosdóba meg orvoshoz menni és ha nagyon nagyon muszáj keljek fel, addig tudtam dolgozni. Sose fogom elfelejteni azt az időszakot. Be is tartottam minden orvosi javaslatot mégis volt gond, sürgősségi császár lett. Azóta az eredeti betegség mellett még egy gerincbetegségem is lett és 10evvel idősebb is vagyok ami miatt még több aggodalom van bennem. Szerintem normalis hogy tartok tőle, de remélem most nem lesz ilyen. A baba számunkra csoda, hisz nem hittem hogy lehet még, így nagyon szeretnék vigyázni rá és valószínűleg túl agyalok mindent.

Semmi baj 4-es, de tényleg keveset tudsz, a munkám szeretem, a főnökeim nem, szorongok is, de ettől még dolgoznék. A férjem szerint inkább az önmagát túlhajszoló típus vagyok, aki túl sokszor aggódik hogy munkájában rendben mennek e a dolgok. És nincs home office lehetőség, mivel van amit igen, de van amit nem lehet itthonról. Szóval ez van.


Köszönöm mindenkinek, úgy döntöttem várni fogok. Valószínűleg máris túlaggódom és túlagyalom dolgokat.

2023. márc. 26. 20:54
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Én is veszélyeztetett terhes voltam, igaz, hogy "csak" a korom, egy korábbi vetélés és néhány, szinte tünetmentes alapbetegség miatt. Én is irodai munkás voltam, nekem is elég stresszes volt mindig a határidők miatt, viszont a főnökkel jóban voltam.

Én nem szerettem volna elmondani a 12. hétig babonából, de sajnos muszáj volt, mert pont olyan helyre küldtek volna, amit a baba miatt nem szívesen vállaltam volna be, szerencsére megértőek voltak.

De a lényeg, hogy már elmúltam 6 hónapos, mikor elmentem táppénzre, az orvos kiadta ugyan a papírt arról, hogy veszélyeztett terhes vagyok, de rám bízta, hogy meddig dolgozom.

Nekem sikerült egyik pillanatról a másikra elengedni a folyamatos stresszelést, így nem éreztem megterhelőnek a munkát, de tudták, hogy bármikor mondhatom azt, hogy bocs, holnaptól nem jövök, bár igyekeztem úgy alakítani, hogy amit lehet, befejezzek, és ne maradjon másra az én dolgom.

Szóval szerintem várj még, és faggasd ki legközelebb a dokit, hogypontosan mire kell számitani, mi a legrosszabb és legjobb lehetőség.

Ebből a szempontból a váratlan helyzetekre úgysem tudsz teljesen felkészülni, hisz pl. ha fenyegető vetélésed lenne, már holnap nem mennél dolgozni, de azt is meg kellene érteniük, mert mindenkinek a babája az első.

Bocs, hogy hosszú lett, boldog babavárást! :)

2023. márc. 27. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
21%
addig menj el sima táppénzre, amíg ezek nem rendeződnek
2023. márc. 27. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
65%

nem a munka az első és mindenki pótolható

ha mégsem, akkor a cég vmit rosszul csinál, így járt


én kérnék táppénzt addig, amígy ki nem derül a dolog és utána veszélyeztettt tp-vel folytatnám (persze ha indokolt)

2023. márc. 27. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
42%

Túl vagyok egy sikertelen lombikom, 2 kémiai terhességen, 3 hónapja volt egy nőgyógyászati műtétem, deformált a méhem és autoimmun betegségem is van.


Na így vagyok 6 hetes terhes és eszem ágában sincs itthon feküdni, mert van annyi eszem, hogy tudom hogy nem azon múlik a terhesség kimenetele, hogy az irodában a széken ülök vagy itthon a netflix előtt.


Így is egyfolytában kattog az agyam, minden napot olyan hosszúnak érzek, hogy egy örökkévalóságnak tűnik, ha itthon maradnék szerintem be is csavarodnék.


Ne aggódj előre, azzal semmit se érsz el és semmi jó nem származik belőle. Örülj hogy terhes vagy és örülj ameddig nincs probléma, a többivel ráérsz akkor foglalkozni ha itt lesz az ideje.

2023. márc. 27. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!