Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szedett valaki deadalont első...

Szedett valaki deadalont első trimeszterben hányinger, hányás miatt?

Figyelt kérdés

Ha igen, lett baja babának? Nektek javasolta orvos? Milyen esetekben lehetséges a szedése és mennyi?

Nekem az a bajom, hogy szinpadon dolgozok és nem szaladgálhatok ki a mosdóba.

Ma léptem a 8.hétbe. Eddig jól voltam, de tegnap estétől kezdődően valami “elromlott”. Fokozott émelygés és hánytam is reggel. Már van egy fiam, ő nagyobb és vele az első perctől ez volt. Azt hittem most megúszom.

Nagyon jó volna ha legalább a fellépéseken lenne biztos megoldásom. Segitsetek légyszi.

(Kisfiamnál a gyömbér meg a többi dolog nem jött be)


2023. márc. 27. 11:11
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem, szerintem nem is fog rajta segíteni. 12. héttől lehet szedni cerucal-t, az általában jó. Előtte b6 vitamin, savlekoto, nekem nem segítettek.
2023. márc. 27. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
77%

Ha lenne olyan ami működik akkor nem jelentene problémát senkinek.

Én is táppénzen voltam a folyamatos rosszullét, hányás miatt. Semelyik munkát nem lehet így elvégezni szerintem, maximum olyan home office ahol magadnak osztod be az időt és a feladatokat.

Én b6 vitamint szedtem de szerintem nem csinált semmit.

2023. márc. 27. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
76%
Én vettem be 2 alkalommal daedalont, ez mentett meg a kiszáradástól. 9 hetes voltam, semmi nem maradt meg bennem, 1 hét alatt fogytam 8 kilót🙈 orvos azt mondta hogy ha nagyon nagy szükség van rá, csak akkor vegyem be. Szerintem hívd fel az orvosod, hogy ő mit mond..
2023. márc. 27. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nekem 10 hetesen írtak fel Cerucalt, de semmit nem csinált, pedig az elvileg egy erősebb gyógyszer. Kaptam infúzióban is hányinger csillapítót, de ugyanúgy hánytam közvetlenül utána is. Nekem semmi nem jött be. Fekve jobb volt, de nyilván munka közben te nem tudsz feküdni.
2023. márc. 27. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én metocroplamide hatóanyagú gyógyszert szedek, a 8. héttől először csak hányingerem volt de később iszonyat refluxom lett, a záró izom túl el lazult, erre pedig semmi nem használt, mindent próbáltam, feküdni nem tudtam mert jött fel a gyomrom tartalma és öklendeztem tőle. Majdnem egy hét nem alvás után kaptam ezt a dokimtol, a hányingerem elmúlt és aludni is tudok de néha meg így is ég a gyomrom ha nem tartom a diétát. Mínusz 2 kilót fogytam, most vagyok 15 hetes. Elvileg biztonságosan szedhető, de hozza teszem nem Magyarországon elek, szerintem ott semmi nem adnak erre, legalábbis többen panaszkodtak, hogy már kórházba is kerültek mert úgy kiszaradtak, ami azért valjuk be elegge veszélyes a babára is.
2023. márc. 27. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!