Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Prenatestem pozitív lett...

Prenatestem pozitív lett “ritka autoszomalis rendellenességre” az micsoda ??? Valaki tapasztalat ?? Mire készüljek ?

Figyelt kérdés

#Prenatest #Autoszomalis
2023. márc. 31. 16:01
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
78%
Érdemben nem tudok hozzászólni, nekünk triszómia jött ki, így meg kellett szakítani a terhességet. Javaslom, hogy keresd fel a Babagenetika Egyesületet, ők szívesen segítenek.
2023. márc. 31. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
61%
Elég nagy esély van, hogy fals pozitív. Sokan még etikátlannak tartják, hogy mindenféle betegségre szűrnek, mert nagyon magas a fals pozítv arány (nyilván a down, edwards, patau nagyon pontos, nem ezekről beszélek). Persze, lehet tényleg fennáll ez a dolog, szóval az invazív genetikai teszt fog egyértelműt mondani. Hol csináltattad? Ott nem segítenek nektek?
2023. márc. 31. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
100%
Genetikai tanácsadás és amniocentézis biztosan vár rátok, a továbbiak annak az eredményétől függenek, kívánom a legjobbakat
2023. márc. 31. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
52%
Most miért kellett lepontozni? Ez az igazság. Egyes szindrómáknál ha pozitív eredményt kapsz, 80% az esély, hogy fals pozitív. Csak ezt a hiper-szuper marketing nem mondja el, mert a lényeg, hogy kipengesd a 300ezret. Szerintetek ez etikus? Ettől a nipt teszt fantasztikus újítás, nagyon nagy támogatója vagyok, de a tények, attól még tények és erről tájékoztatni kellene a kismamákat 🤷‍♀️
2023. márc. 31. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat !!! Nagyon remelem, hogy nem lesz semmi …
2023. márc. 31. 18:27
 6/29 A kérdező kommentje:
És mikor kellett megszakítani a terhességet ?
2023. márc. 31. 18:38
 7/29 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg magzatvíz vétel kell majd. Lehet akár olyan kisebb kromoszóma hiba is ami nem okoz fogyatékosságot es együtt lehet vele élni.
2023. márc. 31. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
1-es vagyok. Nekünk a 18-as triszómia lett az eredmény a Prena teszten, amit a 12. héten a Corion-biopszia igazolt. Utána volt a műtét. Gondolom, hogy neked is szükség lesz biopsziára, és ott kiderül majd, hogy pontosan mi is az a rendellenesség. Genetikus tájékoztat, hogy mivel jár együtt, mi a teendő. Kívánom a legjobbakat!
2023. márc. 31. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ , hat én már a 17. Hétbe vagyok, úgyhogy nagyon aggódom :( magzat víz mintavételre jovohet kedden megyek a honvedba, mert a Czeizelbe csak három hét múlva kaptam időpontot :(
2023. márc. 31. 19:04
 10/29 A kérdező kommentje:
Reménykedem a fals pozitív tesztben nagyon 😓😓😓
2023. márc. 31. 19:05
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!