Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mennyire baj hogy most jóval...

Mennyire baj hogy most jóval magasabb a tsh mint teherbeesés előtt?

Figyelt kérdés
Terhesség előtt 1,740 volt, most 3,210.

2023. ápr. 18. 17:14
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
A hCG hormon (amit a placenta termel) hasonló a TSH műsödéséhez és még serkenti is az agyalapi mirigyet, hogy több TSH-t termeljen, ami majd a pajzsmirigy hormonokra hat. A 15-19.héten a TSH szintje akár 3,29-ig is emelkdhet, miközben az előtte levő hónapokban 0,078-3,28 között bárhol lehet.Azonban ha tartósan fennáll, és elérné a 4-es értéket, akkor érdemes orvoshoz menni, mert a baba életét veszélyeztetheti.
2023. ápr. 18. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Előtte levő hetekben*
2023. ápr. 18. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Már csak azért is, mert a TSH által kiválasztott tiroxin és trijód-tironin hormonok anyagcserét befolyásoló hormonok, növelik a felépítő folyamatokat, a glükóz felhasználást, tápanyaglebontást, így a babától veszi el a szükségleteket az anya szervezete. De most ezzel az értékeddel még nincs gond.
2023. ápr. 18. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Lebontó folyamatokat* (elnézést, hosszú napom volt)
2023. ápr. 18. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Lehet nem lenne rossz egy endokrinológus most? Lehet gyógyszerrel kezelni?
2023. ápr. 18. 17:30
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Lehet kezelni igen, az orvos állítaná be mennyi kell. Elmehetsz endohoz, ha megnyugtat :) De ez még nem veszélyes szint, lehet kéne várni még egy kicsit és újra megnézni a szintet és utána lehet szervezkedni, mert így hirtelen erre nem tudna mit mondani.
2023. ápr. 18. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Találtam egy oldalt, ahol a normálértékek fenn vannak [link]


Különböző források más és más értéket határoznak meg, de ha a magyart követjük, akkor már most kicsit magasabb.

2023. ápr. 18. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Igen ezt az oldalt olvastam. És itt lényegesen magasabb szerintem.
2023. ápr. 18. 17:37
 9/14 A kérdező kommentje:
Azzal ártanék ha most vennék be egy letroxot? A férjem szedi mert neki is alulműködik azért van itthon
2023. ápr. 18. 19:09
 10/14 anonim ***** válasza:
Ne vegyél be letroxot! Nekem terhesség előtt be kellett állítani és 3,9-cel már azt mondták, hogy mehet, rendben lesz a terhesség, rendben is volt. Jó ez az érték nem kell sehova menni, esetleg ha aggodsz, pár hét múlva nezesd meg egy újabb vérvétellel.
2023. ápr. 18. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!