Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Lehetek terhes fogamzásgátló...

Lehetek terhes fogamzásgátló mellett?

Figyelt kérdés
Rendszeresen szedem minden nap a fogamzásgátlót. Mindig ugyan abban az időben. De 4 napja késik a menstruációm és mindig fájni szokott a méhem menstruáció előtt, és még nem fáj. Mellem elkezdett fájni pár napja és kicsit megduzzadt, de sokat eszek mostanában szóval ez attól is lehet. Utolsó menstruációm március 23-án kezdődőtt. És a ciklusom 23-24 naposak szoktak lenni. Terhességi teszt negatív. Volt valaki ilyen helyzetbe? A tabletta miatt soha nem késett a menstruációm és már 1 éve szedem.

2023. ápr. 19. 12:48
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
77%
Itt valami nincs rendben. Fogamzásgátló mellett nincs 23-24 napos ciklus. Ha rendesen szeded akkor 28 napos ciklusod KELL hogy legyen. Vagy nem szeded rendesen , vagy nem tudod mit jelent a ciklus. Megvonásos vérzés (Fogamzásgátló mellett nincs menstruáció), első napjától a következő vérzés első napjáig tart egy ciklus. Ez minden esetben 28 nap, Fogamzásgátló mellett általában még órát is tudja az ember mikor jön meg.
2023. ápr. 19. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is valami nem kerek így.

Ha az uccsó mensid 23.án kezdődött, jól szedted a gyógyszert, akkor holnap kellene megjönnie 🤦‍♀️

2023. ápr. 19. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Tisztában vagyok mi az a ciklus. Nekem akkor is ennyi időnként van vérzésem.
2023. ápr. 19. 13:20
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Hogy szeded a gyógyszert? Mennsit szedsz be? Mennyi szünetet tartasz?
2023. ápr. 19. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
85%
Egyszerűen képtelenség, hogy ne 28 napos legyen gyógyszer mellett.
2023. ápr. 19. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
34%

Én 3 évig szedtem ugyanazt a gyógyszert, de mindig a szünet 5. napján jött meg a megvonásos vérzésem, vagyis nem 28 naponta, hanem mindig 26 naponta. Oké, nem drasztikus különbség, de na, csak cáfolnám, hogy "egyszerűen képtelenség", hogy ne x napokra jöjjön meg.


Kérdező, csinálj egy terhességi tesztet ismét, max 1-2 nap múlva, ennyi késéssel már kimutatná. Csak a teljes önmegtartóztatás jelenti a tökéletes védelmet, minden más védekezési forma mellett teherbe lehet esni, akármi is van. Ha akkor is negatív, akkor viszont orvoshoz fordulnék, mert az valóban nem az igazi, ha a gyógyszer mellett nem jön meg.

2023. ápr. 19. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
37%
Csak hogy a kérdésre válaszoljak: nem saját tapasztalt, de a kozmetikusom rendszeres szedés mellett lett terhes.
2023. ápr. 19. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

6!


Akkor fuss neki még1x.

Nekem is a szünet 5.napján jön meg.

Hétfőn elkezdem. Szedem 3 egész hétig. És a 4.hét péntekjén jön meg minden hónapban. Tehát az 5.gyógyszer mentes napon.

Vérzek péntek, szombat, vasárnap, hétfő. De hétfőn már veszem be az új levél első szemét.


Ha mindig az 5.gyógyszer mentes napon jön meg, akkor hogy lenne 26nap?

Egyszer szerdán, utana meg hétfőn jön meg pl? Nem mindig ugyan azon a napon 4 hetente? 🤦‍♀️

2023. ápr. 19. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Tehát még szeded a gyógyszert van 4-5 nap és akkor jön meg a vérzésed?
2023. ápr. 19. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

3*7=21

21+5=26


Egy ciklus ugyebár vérzéstől vérzésig tart. Akkor is, ha mesterségesen, gyógyszerrel állítod be. És nem várod meg a vérzés végét az újabb gyógyszeres körrel, legalábbis nálam nem múlt el 2 nap alatt, szóval a vérzésem 4. napján (29. nap, ugye miután letelt a 7 napos szünet) kezdtem neki az újabb levélnek. Vagyis de, kijön a matek. Hétfőn elkezdesz egy levelet, beveszed az utolsót 3 hét múlva vasárnap, pénteken megjön (ez a 26. nap), hétfőn új levelet kezdesz. Nem értem, mi nem jön ebben ki. 3 évig csináltam így, mindig ugyanúgy megjött (történetesen pont pénteken, és mivel mindig reggel 7:00-kor ébresztőre vettem be a szemet, ezért mindig délelőtt 9-10 körül jött), csak tudom, miről beszélek.

2023. ápr. 19. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!