Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Valaki, akinek a 12 hetes...

Valaki, akinek a 12 hetes ultrahangon nem volt minden rendben, és később mégis helyrejött/jó lett?!

Figyelt kérdés

Múlthéten pénteken voltam a 12 hetes ultrahangon, és a kicsinek az IT-je 2,40mm lett, ami a felső határérték közelében van. Elvilég ez a hátsókoponya részén van, nem összekeverendő az NT-vel (tarkóredő). Most pénteken kell visszamennem, hátha változott a mérete. Valakinek van ezzel tapasztalata? Egyébként semmi más baja nincs a kicsinek.

Előre is köszönöm a válaszokat!



2023. ápr. 19. 16:36
 1/8 anonim ***** válasza:

Biztos vagy te ebben az IT-ben? Nekem nem mértek ilyesmit.


Ezek a méretek vannaj egy babánál UH-n:


AC = haskörfogat

AD = has-átmérő

APAD = a has hosszanti irányú átmérője,

APD = gerinctől a hasfalig mért távolság

APTD = a has kereszt irányú átmérője

BPD = biparietális átmérő. két halánték közti távolság

CRL = fejtető-far hosszúság (ülőmagasságnak is hívják)

FIB = szárkapocscsont

Fl vagy FL = combcsont hossza

FRO/OFD = a koponya hosszanti átmérője (tarkó-homlok távolság)

Gest. hét terhességi hét

HC = fejkörfogat

HU/HUM = felkarcsont hossza

NT= nyakiredő vastagság

OFD homlok és tarkó közti távolság

RAD = alkarcsont hossza

SD = standard deviációk (az életkori átlagtól való eltérések)

THQ/TTD/TAD = mellkas átmérő

TIB = sípcsont

YS = szikhólyag

2023. ápr. 19. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Mi genetikai tesztet csináltattunk,az kicsit tutibb mint az ultrahang. Uh szerint fiú lett volna stb. Hát egészséges lány lett 😏
2023. ápr. 19. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Első: igen, biztos vagyok benne. Tudom, hogy normálesetben nem írják sehova, a kisfiamnál sem volt szó erről, visszanéztem a leleteit.

Kaptam kis ultrahangos képet, rajta is az IT van megjelölve, illetve a leleten is külön írja. Sajnos az interneten erröl nem találok semmit.

Kettes: Mi is terveztünk genetikai tesztet, de most a tavaszunk anyagilag nem jól indult.

2023. ápr. 19. 17:24
 4/8 anonim ***** válasza:
Ezt a részt ami a leleteden van be tudnád ide másolni fontosan? Az a fura, hogy neten semmi, de semmi nincs erről és, hogy az orvos el sem mondta, hogy ez pontosan minek a mérete és mit jelent ha ez az állítólagos érték nem jó? Ez azért elég fura
2023. ápr. 19. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ezt találtam: [link]
2023. ápr. 19. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Intracranial translucency (IT) is the ultrasound appearance of the fourth ventricle in mid-sagittal plane as seen on 11-13 week antenatal scan. It is used as a marker for neural tube defects. Its absence is reported in open spina bifida
2023. ápr. 19. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nekem is mértek IT-t, 2.1 mm lett 12+2 hetesen. Sajnos nem írtak mellé semmi kommentet, magyarázatot, csak annyit, hogy IT:2.1. De ezzel az eredménnyel biztosan egészséges lett a babám.
2023. ápr. 19. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

4-es: rákérdeztem, hogy mi van, ha ez az érték több, azt mondta, hogy akkor az agyvíz olyan helyekre is "elmegy", ahova nem szabadna. Holnap majd befotózom ezt a részt.

6-os: Az orvos említette is, hogy ez nyitott gerinccel jár együtt, annak viszont semmi baja.

7-es: Akkor ez az érték neked biztos jó volt, ha nem küldtek ezzel tovább. Mondjuk érdekes, hogy egyáltalán ráírták a leletedre.

Köszi a válaszokat!

2023. ápr. 19. 20:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!