Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Genetikai ultrahangon az...

Genetikai ultrahangon az orrcsont nincs feltüntetve a leleten, rosszat jelent?

Figyelt kérdés

Megkaptam a kombinált teszt eredményét, ahol azt írták, hogy az orrcsont meglétéről vagy hiányáról a beutalón nem áll rendelkezésre információ.

A vizsgálaton megkérdeztem, hogy minden rendben van-e, azt mondta az orvos, hogy igen. De nem emlékszem, hogy említette volna az orrcsontot.



2023. ápr. 19. 22:13
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem hinném, hogy bármilyen genetikai vizsgálatot végző orvos elfelejtené megnézni az orrcsontot, szóval valószínűleg rendben volt, csak véletlenül nem írták rá a leletedre. Milyen eredményt kaptál így a kombinált tesztre, tudták azért értékelni?
2023. ápr. 19. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen. Nagyon remélem, főleg, hogy rá is kérdeztem, hogy minden rendben van-e. A többi eredmény jó egyébként, csak ez a megjegyzés van még hozzá :(
2023. ápr. 19. 22:23
 3/9 anonim ***** válasza:
22%
A kombi teszt csak 3 (!) betegségre szűr. Tök felesleges megcsináltatni. (Patau, Edwards, Down).
2023. ápr. 19. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
48%

3. Sajnos igazat îr

Sőt csak statisztikai adat!



Viszont az uh 85% ( amit akkor lehet látni, arra mindenre)


Ha azt mondta minden oké, akkor az ő tudása és rendelkezésre álló indormációk alapján minden oké.


Ebben az orrcsont meglètr is benne van.

2023. ápr. 20. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

3. Mi ez a baromság, hogy felesleges? Lehet, hogy te nem csináltatnád meg, de ilyeneket ne mondj!


4. Ja, csak statisztika, igaz 95%-ban bejön. Micsoda felesleges dolog…


Nekem sem volt a papíron (külföldön) és én megkérdeztem a nőgyógyászom, azt mondta ez olyan alap, hogy rá sem kerül a papírra, azt sem írták le, hogy van 2 karja és 2 lába. Szerintem hívd fel őket, ha izgulsz, de biztosan nézték.

2023. ápr. 20. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
0%

5!


CSAK 3 betegségre szűr. A többezerből!


A miénk tökéletes lett. Nem is lett se Edward kóros a gyerek, se Patau szindrómás, se Down-os.


Helyette lett más baja. Csak arra a kombi nem szűr.


Hamis reményt ad a laikus szülőknek. Nincsenek felvilágosítva a nőgyógyász által arról, hogy tökéletes kombi teszt mellett is születhet beteg baba!!!

2023. ápr. 20. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
88%
6. Hát ha valaki annyira nem hajlandó utánanézni, hogy a teszt mire szűr, mekkora hatékonysággal és azt hiszi ettől tuti egészséges lesz a gyereke, akkor az nem a teszt hibája. Tehát az a 3 betegség nem lett, a teszt jó volt. Sajnálom, hogy ez történt veletek, de a tájékozatlanság a ti hibátok.
2023. ápr. 20. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
86%

#6 Mert ezzel normális szülő tisztában van. De gyengébbek kedvéért rá is van írva a papírra hogy mire szűr. Ha valaki annyit nem tud magától, hogy ezeken kívül még millió rendellenesség létezik az nem a teszt hibája.

Amúgy ha az ultrahangon azt mondták hogy minden rendben, akkor szerintem is csak valami adminisztrációs hiba. Ha nem lenne orrcsont, arról szólt volna.

2023. ápr. 20. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. Nyilván tudom, hogy csak 3 betegségre szűr. A világban rengeteg betegség van, van ami az élet során alakul ki. A nőgyógyász ezt ajánlotta, ezért kértem. De ne veszekedjetek, nem kell mindig nekiesni a másiknak.
2023. ápr. 20. 20:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!