Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Akinek volt hematómája terhess...

Akinek volt hematómája terhesség alatt, milyen gyakran ellenőrizték ultrahanggal?

Figyelt kérdés
2023. máj. 1. 11:52
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem gondot okozott, így amíg elnen tünt heti 2-szer és addig kórházban is feküdtem.


( ikrek.. 11. Hèten kezdtem vérezni, és az egyik lepeny részelgesen felvált a hematóma miatt)

2023. máj. 1. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Külön a hematóma miatt nem kellett mennem vizsgálatra. Mindig az aktuális vizsgálatnál megnézték a azt is. Havonta jártam terhesgondozásra, így havonta nézték azt is. (16.héten már nem látszódott, felszívódott.)
2023. máj. 1. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem a hematóma, hanem IVF és a túlstimulálás miatt néztek hetente a 4-9. hetek között, de ekkor volt hematómám is.

6 hetesen nyoma sem volt hematómának, rá egy hétre, a 7. heti vizsgálatra indulva a lépcsőházban öntött el a vér. Azt hittem, vetélek, kiderült, hogy egy nagy hematóma fakadt ki. Az uh-n már sapkaszerűen helyezkedett el a petezsák végén.

Azonnal leállítottak a vérhigítóról, amit a túlstimuláció miatt addig szúrtam.

Rá két napra egy kicsi, nyers májdarab szerű formában távozott a hematóma, barnázás kíséretében, utána több vérzés nem jelentkezett.

Következő, 8. heti uh-n már nyoma sem volt. A terhességre nem volt hatással.

2023. máj. 1. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, ment a zöld mindenkinek!

Akinek sok uh volt, minden rendben volt születés után a picivel?

2023. máj. 1. 19:42
 5/7 anonim ***** válasza:
Persze, az uh nem veszélyes. Csak nem szerette, mert mindig mocorgott, rúgott, ha csak szívhangot nézett a védőnő, akkor is. 🙂
2023. máj. 2. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nekem szintén hematomam van, és a nőgyógyászom a legutobbi vérzésemnél nem akart engedni uh-ra csak azt mondta adjak le vert hcg-re, mert beteg lesz a baba ha 2 hetente uh-ra járok😳 Én úgy olvastam ilyesmi nincs tudományosan bizonyítva…
2023. máj. 2. 10:02
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Akkor sürgősen válts orvost🙈



Valóban nem szeretik a babák, de nem ártalmas nekik.

2023. máj. 2. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!