Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Teljesen kétségbe vagyok...

Teljesen kétségbe vagyok esve. Lehet baja a babának?

Figyelt kérdés
Körülbelül 5 hetes terhes lehetek. Ma reggel észrevettem, hogy van egy kevés barnás folyásom. Azonnal elmentem az ügyeletre, ahol hüvelyi ultrahangon sajnos petezsákot se lehetett látni. Görcsöl a hasam igazaból a nemvárt napja óta, de nagyon enyhén. A tesztem a nemvárt napján lett először nagyon halvány aztan napról napra sötétebb a második csík a teszten. A doki megijesztett, hogy lehet méhen kívűli terhesség. Valaki esetleg járt már így? Normális, hogy ennyi idősen nincs petezsák? Ovuválióm április 22.én volt, ma május 9 van, de ha az utolsó mentruációtól számolva nézem az 5 hetet.

2023. máj. 9. 10:55
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Normális, hogy még semmi nincs. Nincs mindenkinek, nekem se volt kettőből kétszer.

Nem minden baba marad meg, erre is fel kell készülni. Mivel gyakorlatilag még baba sincs. Sajnos nem tudsz jobbat tenni, mint várni, és megpróbálni nyugodtnak maradni, amennyire ilyenkor lehet. Kitartást!

2023. máj. 9. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Nekem sem látták a petezsákot 4+6 naposan, 5+2 naposan viszont már igen. Ilyen korai terhességnél pár nap alatt hatalmas különbségek vannak. De viszont minden lehet, mert ha nem látni semmit nem lehet biztosra mondani.

Nekem is egyèbként barnázásom volt, másnapra menstruáció szerű vérzés görcsök nélkül, hematóma okozta. Már felszívódott rég.

11 hkm

2023. máj. 9. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Mikor volt először pozitív a teszt?

Ha április 22 az ovud, 4+3 hetes vagy, ilyenkor még nem kell petezsáknak lennie, de ebből a barnázás meg a korai terhesség miatt még bármi lehet sajnos.

2023. máj. 9. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
2.án volt az első pozitív tesztem, szinte alig észrevehető, de 4.én már határozott 2 csík.
2023. máj. 9. 11:11
 5/17 anonim ***** válasza:
65%
Mindegy, mikor volt menstruációd, ha tudod az ovut, onnan kell számolni. Ahogy a#3 írta 4+3 vagy. Az nem baj, hogy nem láttak még petezsákot, az nagyobb, hogy barnázol. Lehet progihiány is, de nem mindenhol adnak pótlást, ha nem igazolt a méhen belüli, mert nem támogatják a méhen kívüli terhességet. Én hasonlóan voltam. Ügyeletre mentem barnázás miatt.4+5 voltam akkor. Nekem 7mm felritkulást láttak és "valószínűleg ez petezsák lesz, csak még kicsi." Ez már elég volt neki a méhen kívüli kizárásához és kaptam progit, de sajnos nem segített. 5+2-nél elvetéltem 😥 Neked attól még alakulhat jól, de ilyenkor még sajna, mindenkinél kétesélyes.
2023. máj. 9. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

2 nap múlvára visszahívtak, és elvileg vizelet mintaból meg tudják mondani, hogy mennyit változott a hcg szint. Nagyon félek a méhen kívüli terhességtől, de nagyon reménykedem.

Nagyon sajnálom és kívánom, hogy minnél hamarabb újra összejöjjön nektek a baba. Megkérdezhetem, hogy honnan tudtad, hogy biztosan elment a baba? 😔

2023. máj. 9. 11:34
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Engem is ezzel riogattak mert túl hamar mentem dokihoz! (Kimaradt a menstruacióm, és ahelyett peteérésem lett. A doki azt hitte hazudok a pozitív teszttel ezért ott csinálnom kellett, majd mikor pozitív lett közölte, higy eg bizony méhen kívüli lesz mert semmit nem lát. 1 hét múlva kontrol és ott volt a petezsák. Rá egy hétre 7+0 szívverés is volt. Próbálj pozitív maradni, és kérj időpontot a dokihoz kb 1 hét múlvára!
2023. máj. 9. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

A petezsáknál a barnázás jobban zavart. Igazság szerint este még semmi nem volt, reggelre kicsit, de azóta teljesen elmúlt, nemtudom ez jelent e valamit.

A saját orvosomhoz jövő hét szerdára vagyok bejelentkezve uh-ra.

2023. máj. 9. 11:42
 9/17 anonim ***** válasza:

#6! Nekem akkor nagyon minimális volt, azt mondta a doki, ez semmi. De adott progit, meg vérzéscsillapítót is. Sokat kellett pihennem, betartottam, de csak erősödött a barnázás. Az utolsó 2 napon már ilyen pirosas, rozsdabarna is volt. Akkor én már fejben próbáltam elengedni és eldöntöttem, hogy másnap csinálok egy tesztet, ami már biztos halvány lesz, mert tuti, elhalt, elmegyek dokihoz, hogy erősítse meg és abbahagyom a gyógyszereket, hogy ne szenvedtessem magam tovább, mert itt már nincs terhesség. Aznap arra keltem, hogy erősen vérzek. A vizelethez a minta teljesen sötétbarna lett a vértől. Akkor ment el. A teszt viszont sokkal erősebb lett, mint addig volt, abból tudtam, hogy az ügyelet után még fejlődött. Elmentem dokihoz, akkor már csillapodott a vérzés, de volt még. Ő már nem látott semmit. Elküldött műtétre. A kórházban is ellenőrizték és ott se látták már. Nem javasoltak műtétet. Abba kellett hagynom a progit, hogy megjöjjön és kiürüljek. Aznap estére elállt a vérzés, tehát maga a vetélés akkor zajlott le. 2 nappal később kezdődött a menstruáció.(Akkor vált le a méhnyálkahártya.) Erős görcsöm egyiknél se volt, gyenge se nagyon.

#5

2023. máj. 9. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Ha petezsák sincs, akkor még ,,baba,, sincs, aki miatt aggódsz.... embrió esetleg. Bármi lehet még ilyen korán, nem szabad az első hetekben beleélni magad a ,,babába,,.

Én 11 hetes vagyok, mostanában fogom elhinni, hogy minden rendben lehet.

2023. máj. 9. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!