Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Érdemes így gyereket Vállalni?

Érdemes így gyereket Vállalni?

Figyelt kérdés

24 /N vagyok a párom 32 . mindenünk megvan jelenleg ahhoz hogy gyereket neveljünk (ház, állás, pénz) . boldog párkapcsolatban élünk és nagyon szeressük egymást. Mivel a párom már 32 ezért én már nagyon szeretne gyereket és én úgy vagyok vele hogy egyik percben mindent megtennék azért hogy gyerekem legyen és én is nagyon szeretnék, másik percben amikor már jobban belegondolok akkor úgy érzem hogy ez nem nekem való és rettegek attól hogy a gyerek mindent felborít.


Másik dolog az hogy nagyon aggódó típus vagyok ,meg se született és már most attól rettegek hogy beteg lesz hogy elvesztem vagy nem leszek jó anya.

Szóval rengeteg aggodalom kétség és félelem van bennem ami a ami arra következtet inkább mégsem szeretnék gyereket. Az utóbbi években szorongással és depresszióval küzdöttem amit Hálistennek legyőztem és most boldog kiegyensúlyozott életet élek minden tökèletes jelenleg és rettegek attól hogy ha jön a baba akkor mindent felborít és újra beteg leszek mentálisan, vagy nem fogom bírni lelkileg..


Nektek mi a véleményetek? Volt valaki már hasonló helyzetbe? Érdemes belevágni? sokan azt mondjak hogy a baba majd boldogságot ad és nem lehet megbánni.



2023. máj. 11. 08:48
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
82%
Amíg ezt nem tudod igazi, emberi kapcsolatokban megbeszélni, és olyan döntést hozni, csak anonim idegeneknek, az elméd nem áll készen. Olyan, mintha sokan pszichológusnak tekintenék ezt az oldalt.
2023. máj. 11. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
27%
Szerintem ez természetes hogy aggódsz ilyeneken. Pont ez bizonyítja hogy jó anya leszel!!!! Szerintem csak segíteni fog egy gyermek.
2023. máj. 11. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
73%
*olyan döntést hozni, amiért vállalod a felelősséget, ne pedig a gyakoris Juliska vállalja, mert pont így érzett, addig nem állsz készen úgy en block az életre.
2023. máj. 11. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
100%
Ha már a kérdés is felvetődött benned, akkor szerintem nem állsz készen. Az hogy aggódsz az anyai ösztön, minden anya aggódik. Viszont ha félsz attól hogy felborít mindent, akkor még várj, majd akkor vállalj, ha már ez nem fog zavarni. Bizony egy első gyermek mindent felborít, mindent újra kell tervezni. Esetleg keress fel újra segítőt, aki segít átlátni, átgondolni az egészet. Még fiatalok vagytok, pár év belefér.
2023. máj. 11. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 A kérdező kommentje:
Nyilván nem mástol fogok inspirálodni csak esetleg tanácsot kértem És kíváncsi vagyok máshogy élte meg. és ha nem tudsz normálisan válaszolni akkor kopj le . Ez a buta magyar mentalitás ….már elegem van ebből
2023. máj. 11. 09:05
 6/26 anonim ***** válasza:
100%
Természetes az aggódás, a félelem viszont nem. Egy gyerek valóban felborít mindent, hozzá kell alkalmazkodni és titeket szülőként is önismereti útra küld. Ha ezt eltudod fogadni és úgy érzed ezzel együtt is megéri, akkor vágj bele.
2023. máj. 11. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
76%
Szerintem még nem normális dolog ez a szintű pánikolás még aggodalom, pláne mikor még útban sincs a gyerek. Ez inkább arra utal, hogy még mindig nem gyógyultál ki a mentális problémáidból, elöbb azt kezeltesd.
2023. máj. 11. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:
Te mar csak tudod h en meggyogyultam vagy sem😂😂😂koszonom szepen a diagnozist
2023. máj. 11. 09:29
 9/26 anonim ***** válasza:
100%

Ezekről szoktál beszélgetni a pároddal? Ha igen, ő eszerint nem tudott megnyugtatni, meggyőzni. Ha így van, akkor valóban nem való neked a gyerek. Ha pedig nem tudsz ilyenekről beszélgetni a pároddal, akkor a párkapcsolatod minősége nem elég jó ahhoz, belevágj.

Summa summarum: te itt és most semmiképpen se vágj bele. Vagy magadon kell dolgoznod, vagy a párkapcsolatodat kell javítani (ha lehet).

2023. máj. 11. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
66%
Hát ne haragudj, de ha te "rettegsz" ilyen dolgok miatt, amiket leírtál, meg tele vagy aggodalommal és félelemmel, akkor baromira nem vagy kigyógyulva a szorongásból, mert egészséges mentális állapotban lévő nő nem parázik ilyen mértékben, mint amit te itt felvázoltál.
2023. máj. 11. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!