Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mennyivel előtte szóltatok a...

Mennyivel előtte szóltatok a munkahelyen, hogy meddig lesztek még munkában? És hogyan történik?

Figyelt kérdés

1. Gyere való kiíratás: Tehát hogy történik pontosan, ha már érzed hogy nem akarsz/birod úgy a munkát, azt a nőgyógyásznak kell jelezni, és az ő javaslatára ír ki a háziorvos? Vagy a háziorvosnak?

És hogy mikor tervezed, azt előre meg tudod beszélni az orvossal, pl hogy pár hét múlva várhatóan már nem dolgoznál?


2. Ugyanígy a munkahelyen: mikor/mennyivel előtte érdemes szólni?

Csak mert h a főnökeimen múlna ők úgy kommunikálják hogy kb innen megyek be majd a szülőszobàba… ami nyilván nonszensz. Én jeleztem, hogy az utolsó pár hetet nyilván kiveszem, a legideálisabb eset ez lesz.


De nem tudom még pl a 4. Hónapban hogy pontosan meddig fogom bírni, nyilván. Szóval reálisan azt látom, hogy például olyan 3 héttel előre szólok nekik, ha már látom hogy nem megy.


Nálatok hogy volt?



2023. máj. 16. 19:40
 1/6 A kérdező kommentje:

Pontosítok: azt tudom hogy max 4 héttel előtte lehet a csedet vagy gyedet (?) kérni, előtte táppénzre lehet menni.


Engem az érdekel, mi van ha előbb kellene abba hagyni a munkát, tehát táppénzre menni.

2023. máj. 16. 19:43
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Valamilyen indok. Amivel kiir az orvos.

Én veszélyeztetett vagyok, bármikor kérhetem, hogy írjon ki.



Egyébként eddig mindig megvártam a 12 hetet a munkáltatónak való bejelentéssel. Most 14 hétig várni akarok, de van okom. Még akkor is hónapjai lesznek megoldani. Ha meg táppénzre kell menned, akkor is kénytelen lesz.

2023. máj. 16. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Előtte valamennyivel nem tudsz szólni... vagy szükséges a táppénz vagy dolgozol végig. Ha meg tappanz kell, azt nem tudod hetekkel előtte bejelenteni. Ez olyan, mintha tudnád, mikor leszel beteg. Azt se jelented be hetekkel előtte. Amugy meg, ha tudja, mi a helyzet, készülhet rá, hogy valamelyik naptól bizony elofordulhat, hogy már nem mész.


1. voltam.

2023. máj. 16. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A terhességem bejelentését a munkaköröm miatt azonnal meg kellett tennem szűk körben, mert nem dolgozhatok a munkaköröm bizonyos részeiben. Nálunk szerencsére normális a főnökség, egyrészt diszkrét, másrészt pontosan tudják, hogy ez egy olyan helyzet, hogy bármikor kieshetek, és ha szükséges megoldjuk a helyzetet. Pár hete pl elkezdett rakoncátlankodni a vérnyomásom, jeleztem is benn, hogy lehet hogy táppénz lesz belőle. Végül nem lett, de teljesen megértőek voltak. Egyébként előtte jóval is felmerült (úgy 4 hónapos terhesen) hogy megkérdezték, hogy meddig tervezek maradni aktívan terhesen, illetve a babával otthon. Nem kellett napra pontos precíz választ adni, de hozzávetőlegesen azért szerintem illik.


Végül ugye június elején szülök, 1-jével megyek csedre (38. betöltött hét), de már fizikálisan rossz a 34. betöltött hét óta, így home office-ba kértem magam heti 3 napra erre a hónapra. Már május eleje óta távozóként kezelnek, a feladataimat adom át jelenleg.


Egy normális munkahelyet nem fog meglepni, hogy a 32. hét után már csak limitált ideig dolgozik a várandós munkavállalója. Baj meg sajnos bármikor lehet, arról kell szólni amint megtudod.

2023. máj. 16. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nem én voltam az első terhes a csoportunkban, a főnököm tisztában volt vele, hogy bármikor lehet olyan helyzet, hogy onnantól nem tudok dolgozni. Az előzmények miatt magas kockázatúnak sorolták be a terhességet, de szerencsére akkor nem volt semmi gond. Megbeszéltük, hogy képzelem el a dolgot, mihamarabb elmennék, vagy maradnék amíg bírom. Igyekeztek a terhesség miatt problémás munkafolyamatoktól távol tartani (bizonyos vegyszerek stb). Volt egy menetrend és egy fontossági sorrend, mit és meddig csináljak meg, hogy minél kisebb legyen a fennakadás, ha hirtelen kiesnék. Az volt a kérés, hogy a 6. hónapban már olyan állapotban legyenek a dokumentációk és egyebek, hogy a többiek is kiigazodjanak rajta, mi és hol van és az összes feladatomat ismerje még legalább egy ember.

Úgy voltam vele, hogy amíg jól bírom, dolgozni szeretnék, szeretem a munkámat, leszek még eleget otthon a 4 fal között és munka is volt bőséggel. Munkaszervezési dolgok döntöttek abban, hogy végül 2 héttel a szülés várható időpontja előtt kiírt a háziorvos, mert úgy tudtak valakit felvenni a helyemre. Ha rajtam múlik, én tényleg lehet, hogy munkából mentem volna a szülőszobára, de szerintem ha elkéstem volna vele, helyben is lett volna, aki le tudja vezetni ;).

Nekem azt mondták, hogy ha 4 héten belül vagyok már, akkor már a nőgyógyász javaslata sem kell a kiíráshoz, a háziorvos enélkül is megcsinálja, más kóddal is megy a táppénz, mint ha veszélyeztetett terhesség miatt a nőgyógyász írat ki vele még korábban.

2023. máj. 17. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Nagyon köszi a válaszokat!


Én is elmondtam előre az elképzeléseimet már akkor, hogy az utolsó 3-4 hetet kivenném majd azért mindenképp már, az a max és reálisan így kalkuláljanak.


A többit, hogy ez az utolsó trimeszter hogy alakul, meg nem látom előre, bármi lehet, ezt még a doki, és hazidoki is mondta nekem.


Köszi még egyszer, hasznos volt mindegyik válasz! :)

2023. máj. 18. 18:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!