Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Normális, hogy fogyok az első...

Normális, hogy fogyok az első trimeszterben?

Figyelt kérdés
Nem tudom mennyit számított az előzetes edzésem, és esetleg most utóéget a szervezetem (mielőtt kiderült a terhességem, előtte 4 hónapon keresztül heti 6 napot edzettem). Két héttel ezelőtt még stabil 64 kg voltam 175 cm-es magassághoz, utána napokban teszteltem, voltam UH-n, életjel még nincs csak 7 mm szabályos petezsákban szikhólyag. Azon a héten farkaséhség jött rám, olyan jó 600 kcal többet viszek be a szervezetembe, mint előtte, szedek ráadásul vitamint is, amitől szintén jobb az étvágyam. Első trimeszteres terhestornát csinálok, napi fél órát, többet nem bírok, pedig előtte 1 órás HIIT edzéseket nyomtam le, különösebb kifáradás nélkül. Napi 4 liter vizet megiszok, mégis most már csak 62 kg-ot mutat a mérleg. A roszulléteim még el sem kezdődtek. A magasságomnhoz a kritikus határ 58 kg, félek, hogyha esetleg hányós leszek lefogok menni addig. Több kaját egyébként nem tudok magamon letuszkolni a mostani emelt adagon felül.

2023. máj. 20. 09:16
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
20. hétig fogytam. Ettem rendesen,nem émelyegtem,nem hánytam. Nem is diétáztam.
2023. máj. 20. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Kedves 1. válaszoló!


A BMI indexed alapján belekerültél a végén az alultáplált kategóriába? Nekem a 64 kg-om az ideális súly utolsó harmadában van már, nem nyugtat meg a tudat, hogy ez a kiindulási alapom, mert innen már nagyon nincs hova fogyni. :/

2023. máj. 20. 09:27
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem. Volt egy kis túlsúlyom,úgyhogy volt miből fogyni.

Utána viszont 2 évig szoptattam. Na akkor lefogytam csontig. Pedig ettem 2 helyett.

2023. máj. 20. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Normalis. Nyugi, pihenj es egyel. Ennyi. 45 kilosan ssm fogsz meghalni, nyugi.
2023. máj. 20. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Nem magamat féltem, hanem a pocaklakónak nem akarok ártani.
2023. máj. 20. 09:46
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Nyugi. Igaz én sose voltam vékony kategória és a rosszullétek miatt fogytam 3hét alatt 5kilót. A baba hidd el, felveszi azt a tápanyagot ami kell neki.
2023. máj. 20. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Én nagyon vékony voltam, 170 centisen 49 kilósan estem teherbe, 43 voltam a sok hányástól(és ettem rendesen minden amit kívántam, sokat:). Egész életemben alultáplált kategóriába(kórosan sovány) kategóriába estem, mégsem éreztem soha annak magam, rengeteget ettem másokhoz képest is, csupa izom voltam és energikus, jó voltam sportban is. Nem tornáztam soha gimi után, terhesen meg pláne nem:D. Második trimeszterben kicsit felszedtem, harmadikban kicsit többet, 62 kilósan szültem 3 kilós 9es apgaros babát.


A te súlyos nem hogy alultáplált, de még bőven jó is. Gondolom az én csontjaim vékonyabbak/könnyebbek, mint más hasonló magasságú embernek, pl vállam, csípőm sem olyan széles, a derekam meg sokáig átértem két kézzel felnőttként is:D Én leszakadnék a kalóriaszámlálásról, méreckedésről, a BMIről meg pláne, mivel se testzsírt, se izomzatot nem mutat. Nézz a tükörbe és ha jól érzed magad, van energiád mindenhez, akkor jó vagy, ne legyél ilyen kényszeres.


Szoptatás alatt is fogytam egyébként, 62ről 54 kilósan jöttem ki a kórházból szülés után, aztán tartottam az 50et, és tök csini voltam vele:)


Most 62 vagyok, most meg csinos "meglett" nő vagyok, formás, kicsit husi, kicsi zsír, minimális izom. Mondjuk én huszonévesen szültem 10 éve.

2023. máj. 20. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
21%
#6, miért? Akkor hogy hívja a babát, dackorszakosom? 🙄😒
2023. máj. 20. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

6


Kedvedért pontosítok akkor, hátha orvosilag kevésbé szúrja a szemed - féltem az ébrényt.

2023. máj. 20. 16:16
 10/14 anonim ***** válasza:
51%

Engedd el kérdező, sajnos mindenhol vannak ilyenek akiknek "semmi nem felel meg". 😊😒

Én még nem vagyok érintett ebben, amit kérdeztél, de boldog babavárást!

2023. máj. 20. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!