Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mekkora probléma ha a baba 2...

Mekkora probléma ha a baba 2 héttel kisebb?

Figyelt kérdés

36 hetes és 4 napos vagyok ma.

Már vannak fájásaim, illetve annyira lent van a baba, hogy alig bírok járni.. fáj konkrétan.

Eddig úgy gondoltam, hogy ha a 37.héten megszületne az nem lenne probléma.

De ma az UH-n a doki 34hét + 3 naposnak mérte 2430grammal.

Kicsit aggaszt a mérete.. bár az orvos szerint minden rendben van.



2023. máj. 23. 22:02
 1/9 anonim ***** válasza:
82%
Az sem a legjobb, ha a 37. Héten születik. Minél tovább van bent, az idegrendszere annál érettebb lesz, és nem kell egy fejlesztésre hordani. Ezt a pár hetet az ő érdekében még muszáj lesz kibírni. Furcsa,hogy ennyire le van maradva és nem foglalkoznak vele. Ilyenkor méhlepény gond, vagy áramlás gond szokott lenni.
2023. máj. 23. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
89%

Gondolom ti sem vagytok nagyok, ezért nem foglalkoznak vele.


Ha amúgy rendesen fejlődik, akkor az azt jelenti, hogy a szervei megvannak ugyanolyan fejlettségben, mint más 36 hetes babának.


A súlya miatt viszont lehet, hogyha most megszületne, akkor bent tartanának titeket hosszabban, amíg vissza nem hízza a 2,5 kg-ot (de talán ez is kórház meg baba függő).


Azért tudom “ennyire”, mert nekünk is két héttel kisebb babát mértek, én is pánikoltam, végigolvastam az összes cikket, járunk két hetente kontrollra, de az orvosok és a védőnő szerint minden rendben amúgy.


Nálunk valószínűleg az a kis súly oka, hogy 12 kg hízással most vagyok 57 kg, és azon versenyzünk a férjemmel, hogy ki nehezebb (ma mindketten ennyik voltunk, múlt héten még ő volt a nehezebb egy kg-al).

2023. máj. 23. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

A kisfiammal 36. hét végén indították gyógyszerrel a szülést idő előtti burokrepedés miatt, azt mondták, hogy ez már annyira határeset időben, hogy nem számítanák koraszülöttnek. Én persze tiszta ideg voltam, mert pár (talán 2) nappal előtte mérte a magándokim 2600g-nak, így féltem, hogy nem lesz meg a 2,5 kg.

Végül annyira nem akart kibújni a gyógyszeres indítások ellenére, hogy csak betöltötte a 37. hetet, mire megszületett, tehát tényleg nem számított koraszülöttnek, viszont 3120g volt :)

Nem hiszem, hogy pár nap alatt kapta így össze magát, miközben már félig-meddig úton is volt kifelé, tehát simán lehet, hogy a te babád méreteinek sincs köze a mérthez, valószínű, hogy ezért sem szenteltek a becsült súlynak nagyobb figyelmet.

Ez csak egy saccolás hiányos adatok alapján, én ritkán hallok olyanról, hogy bejönne, barátnőmet pl. azzal riogatta minden doki, hogy a 3. babája sem lesz 3kg fölött, erre 4kg fölötti lett :)

Remélem nálad is csak valami ilyesmi van!

2023. máj. 24. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
75%

Próbálj meg minél többet pihenni, az a jó a babának ha minél tovább bent maradhat.


Kitartàs!

2023. máj. 24. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
83%

Nekem is 32. héttől 2 héttel kisebbnek mérték. Már indítással és méhlepény problémával ijesztgettek. De én nem éreztem, hogy gond van, végül nem mentem bele és nem erőltette annyira az orvosom.

3600 gramm lett....ennyit erről

2023. máj. 24. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nekem kisebbnek mérték UH alapján mindig (35+2 napra született végül) és ugyanúgy kisebb is lett. Akkora lett amekkorának aznap délután mérték UH-n. Méhlepény mindig rendben volt meg igazából mindene,azt mondták genetika.
2023. máj. 24. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Nálam az első gyerekkel ugyanez volt, 3500g lett.

A másodiknál be is fektettek egy hónapra, 2000g volt az utolsó mérés alapján, két nap múlva született 2640g lett. Az egyik szobatársam túlhordta, nála több, mint egy kilóval nézte be a doki. Amúgy ők is elmondják, hogy ez nem pontos mérés.

2023. máj. 24. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 35 hétre született 2770gr volt, nem lett koraszülött. Viszont a doki azt mondta, hogy kinézetre, meg fejlettségre inkább tűnik 37 hetesnek,lehet elszámoltak valamit...
2023. máj. 24. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Szia kérdező, mikor született meg a babád, hány grammal?
2023. szept. 21. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!