Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Magnézium érzékenység. Leküzdh...

Magnézium érzékenység. Leküzdhető valahogy?

Figyelt kérdés

10 hetes kismama vagyok. Szinte egésznapos émelygés és hányás övezi a mindennapjaimat.

Ehhez a csodálatos kombóhoz hozzácsatlakozik, hogy úgy néz ki elég érzékeny vagyok a magnéziumra, hasmenés okoz számomra..

Kezdetben Magnerotot szedtem, azonban abbahagytam, mert féltem, hogy kiszáradok a hányás-hasmenéstől.

A nőgyógyászom ajánlására Magnosolv-ra váltottam, azonban ugyanúgy hasmenést okoz nálam.


Nem opció, hogy elhagyom a magnéziumot, mivel mikor nem szedtem éreztem, hogy fájdogál a pocakom, mikor újra szedni kezdtem elmúlt ez a probléma.


Nem tervezett terhesség, így előtte nem szedtem szinte soha semmiféle vitamint, így arra is gondoltam, hogy csak idő még megszokja a szervezetem…vagy nem is tudom, tanácstalan vagyok.


Más is küzdött hasonló problémával? Mivel tudnám pótolni a magnéziumot más módon?

Olvastam esetleg, hogy B6 vitaminnal együtt szedve nem okoz ilyen kellemetlen tünetet a magnézium. Ezt szeretném cáfolni :’)


2023. máj. 27. 14:47
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is megy tőle a hasam, de nekem csak alkalomszerűen kell szednem szerencsére. Esetleg Immodium kapszulát szedni mellé? Lehet szedni terhesen, és nekem egy tabletta megállította a hasmenést. Rendszeres magnézium mellett rendszeresen kéne szedni ezt is, de talán jobb, mint hányás-hasmenni.
2023. máj. 27. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy tudom, hogy kisebb dózisban kell kezdeni a magnéziumot, és fokozatosan emelni, így nincs hasmenés.


Meg a pontos vegyület se mindegy, ha magnézium-oxid van benne, az nem szívódik fel rendesen.

2023. máj. 27. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon sok mindenkinek megy a hasa a magnéziumtól. Próbálkozni kell a különböző màrkákkal, hátha valamelyik bevàlik.
2023. máj. 27. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Magneb6 nekem bevált a többitől hasmenésem vokt nekem is
2023. máj. 27. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A "csillagvirágos" magneb6 volt nekem jó. Magnosolvot csak akkor ittam, ha már 2-3 napja nem sikerült a "nagydolog".
2023. máj. 27. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nekem vassal együtt szedve nem okozott hasmenést.
2023. máj. 27. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A magnézium citrát formája okoz hasmenést, váltsd le Mg biszglicinátra ami szintén jó felszívódású de nem okoz panaszokat.
2023. máj. 28. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!