Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Anyukák, őszintén, ti visszago...

Anyukák, őszintén, ti visszagondolva készen álltatok teljes mértékben a gyerekvállalásra?

Figyelt kérdés
14 éve vagyunk együtt a férjemmel, ebből 4 éve házasok. Mindig is szerettünk volna gyermeket, úgy éreztük, hogy készen is állunk rá, mindent meg tudnánk neki adni, ami a boldog élethez szükséges és egy szerető családba születne. El is kezdtük a babaprojektet, elsőre összejött (Covid alatt nem akartam teherbe esni, így eddig kivártunk a dologgal, plusz még utazgatni akartunk utána). Nagyon örülünk neki, de azért meg is rémiszt olyan szinten, hogy elegek leszünk e ehhez a feladathoz. Normális szerintetek, hogy így érzek? Egyfelől büszkeséggel és hatalmas boldogsággal tölt el, hogy gyermeket várok, pláne, hogy egy olyan ember lesz az apja, aki tényleg életem szerelme. Mégis, ha elképzelem magam babázás közben, van az a furcsa rossz érzésem, hogy nem leszek jó anya, bármennyire is igyekszem. Az elején minden esetben ilyen kettősek az érzések? Most vagyok 10 hetes.

2023. máj. 27. 18:58
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
91%

Csak azt hittem, hogy készen állok rá. 🙈

Én azt tapasztalom, hogy a gyereknevelés egyben egy önismereti út is. Szépen felnősz a feladathoz. A gyerekért simán megcsinálsz olyat, amiről most azt gondolod, hogy képtelen vagy rá.

2023. máj. 27. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
79%
Nem csak az elején lesznek ilyen érzésed, ne aggódj. És ez teljesen normális felelősségteljes gondolkodásra képes emberek körében :)
2023. máj. 27. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
32%
A legkevésbé sem! Mondjuk gyereket sem akartam soha, de így alakult :S
2023. máj. 27. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Teljes normális ! Sőt amikor megszületik, sokszor gondolja az ember, hogy nem képes rá, aztán napról napra könnyebb M! De nem azért mert tényleg könyebb lenne , csupán egyre jobban belerázódik az ember.
2023. máj. 27. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
56%

Mindig is nagyon szerettem volna anya lenni, az elso babankert sajnos meg kellett kuzdenunk, mikor terhes voltam vele es mar biztos volt, hogy o marad is velunk a terhesseg vege fele ereztem ezt az aggodalmat amit te, s foleg hogy a szulest hogy csinalom vegig mivel iszonyat alacsony a fajdalom kuszobom sajnos.

Ehhez kepest a szulest is hosiesen es csendben vegig csinaltam (persze a ferjem 100%os tamogatasaval) 30 ora vajudas volt. Amikor megszuletett es ram tettek, eloszor meglattam, akkor ontott el az elsopro orom es nyugodtsag. Azota is osszhang van koztunk, es apuka - kisfia kozt is, igy en azt mondom, hogy amennyire feltem ettol, teljesen az ellentete, foleg hogy riogattak, hogy milyen borzalmas meg nehez meg stb.

Pedig egy eleven kis rosszcsontunk van es vannak rosszabb hisztisebb napjai, almatlan ejszakaink... Alig varjuk a kistesot🥰

En ugy tapasztaltam, hogy amint megszuletik, minden jon magatol, tudni fogod hogyan fogjad meg, hogyan nyugtasd meg, hogyan tudod jol bepelusozni, szoptatni, furdetni, ellatni a koldoket es meg ezer mas dolog. En ugy mondtam mindenkinek aki erdeklodott, hogy a kisfiammal ujja szulettem en is.

2023. máj. 27. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
52%

A gyerekvállalásra igen.


Arra nem,hogy a gyerekem egy olyan betegséggel születik,amit 5 év alatt sem tudnak diagnosztizálni.


Egészségesek voltunk,tünetmentes terhességem volt. Nem iszok alkoholt, nem dohányzok, nem szedtem gyógyszert (ma már igen sajnos).

Álmunkban se gondoltuk volna.


De túléltük.

2023. máj. 27. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
38%
Még nem vagyok anyuka, sőt még terhes sem sajnos, de remélem nem baj, ha válaszolok. Iszonyat kettős érzés van bennem, egyfelől nagyon szeretném (tényleg), másfelől nagyon félek is az egésztől, sokszor bennem van, hogy te jó ég, én erre még nem vagyok készen. Hogy fogok én (mi) gyereket nevelni, az egész életünk meg fog változni, olyan megfoghatatlan egyelőre. Pedig biztos vagyok abban hogy szeretnék, a páromban, a kapcsolatunkban. Ha sikerül majd a baba, tudom, hogy amellett hogy boldog leszek, tele leszek kételyekkel is. De szerintem ez normális, pont azért, mert nem csak úgy megyünk bele a dologba, hogy a rózsaszín idill lebeg előttünk, hanem tisztában vagyunk azzal is, hogy nehéz feladatot vállalunk. Felkészülni úgy se lehet teljesen egy olyan dologra, ami teljesen ismeretlen előttünk.
2023. máj. 27. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
77%

Készen álltam rá. Terhesen nem így gondoltam, meg azért a nehéz pillanatokban megkérdőjelez(t)em ez, hogy tuti átgondoltam és tudtam-e, mire vállalkozom, de alapvetően visszatekintve igen, készen álltam rá.

Amúgy nekem nem jött minden magától, ösztönből. Valamelyik válaszoló írta itt, hogy minden jön magától meg tudni fogod meg mittudomén, hát nekem egy nagy túrót jött magától. Még terhesség alatt millió dolognak utánaolvastam, felkészültem, ilyen-olyan felkészítőkön meg tanfolyamokon vettem részt, becsatlakoztam egy rakás fb-csoportba, amiket hasznosnak gondoltam (pl: szoptatástámogatás kérdezz-felelek, ahol különböző szaktudású IBCLC-k válaszolnak szoptatással kapcsolatos kérdéseket, itt már önmagában mások kérdéseit és az azokra adott válaszokat olvasva reeengeteg mindent tanultam és felkészülhettem a kezdeti nehézségekre). A többi, mint pelenkázás, tényleges szoptatás, a gyerek gondozása majd később nevelése csak később jött (illetve hát, jön). És nem csak úgy magától, hanem a gyakorlat, a tapasztalás, a tanulás útján. Senki sem születik szuper szülőnek csak úgy, bizony ezt tanulni kell. De azt, hogy valaki készen áll-e a feladatra én nem úgy definiálom, hogy akkor ott helyben, nulladik pillanattól kezdve már tud is mindent hiba nélkül, hanem hogy igenis meg tud küzdeni az akadályokkal, tud tanulni a hibáiból és nem éri meglepetésként az a fajta változás, amivel egy gyerek jár. Már 3 éves a nagyobb lányom, én azt szoktam mondani, hogy amellett, hogy ő azt tanulja, hogyan kell 3 éves kislánynak lenni, én azt tanulom, hogy hogyan kell egy 3 éves kislány anyukájának lenni :D A kishúgának ezért könnyebb, egyébként, mert azt már tudom, milyen egy fél éves babával, de hogy a 3+ korral mi jön majd, azt még nem tudom, azt az elsőszülöttemmel közösen fedezzük fel, és itt bizony lesznek még nehézségek, amikkel meg kell küzdeni, de állok elébe. És én ezt értem felkészültség alatt.

2023. máj. 27. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
52%
Hát én egész terhességem előtt és alatt is azt gondoltam hogy ez nekem nagyon fog menni. Tök sok unokatesóm van akikkel sokat voltam együtt plusz a tesóméknak is vannak gyerekei, szóval azt hittem láttam mindent és tudom mi vár rám...... háhh a mai napig röhögöm magam. Az első 3-4 hónap olyan volt mint a pokoljárás. Mindennap kb 1 évnek tűnt, borzalmas volt..... de sok sikert kívánok neked, annyit szeretnék hozzátenni, ha majd megszületik a pici akkor ezer dologgal fognak basztatni hogy mivel teszed véglegesen tönkre a gyereked életét, azt ajánlom hogy szarj le mindenkit, és most tényleg őszintén. Szoptasd amennyit akarod, ringasd, engedd magadon aludni, mert én ebbe őrültem bele a legjobban, eleve olyan ágyat javaslok ahol együtt tudtok aludni, a kiságy sztem felesleges úgy ahogy van. Vegyél matracot a földre és azon aludjatok akkor is ha nagyobb lesz. Ez sztem a legjobb tanács amit kár hogy nekem nem adtak, mert sok-sok és annál is több rossz éjszakát okozott nekünk hogy a kiságyba akartuk szoktatni mindenáron.
2023. máj. 27. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerettem volna anyuka lenni, de nem akkor, amikor terhes lettem. De tudtuk a párommal, hogy úgy is közösen képzeljük el az életet, gyerek is tervben volt, így megtartottuk. Egyébként nem álltam készen és nem is éreztem, hogy készen állnék. Első évemet fejeztem be mesterszakon, amikor terhes voltam. Szóval még állt előttem egy kis tanulás, karrier beindítás, meg az anyagiak is lehettek volna picit jobbak. Nem beszélve arról, hogy amúgy sem tudtam, hogy én hogyan fogom gyerekkel alakítani az életemet. Végig aggódtam a terhesség alatt, nem volt olyan boldog időszak az. Az anyaság elején is azt éreztem, hogy ez nem való nekem. De aztán szépen helyreállt minden, ma már gyerek nélkül nem tudnám elképzelni az életemet. Néha ma is nehéz, és azt kérdem magamtól, hogy mi a francot csinálok? Ugyanakkor a kislányom kárpótol. 3 éves már. De biztos lesz még húzós időszak. Akkor könnyű osztani az észt, ha valaki már túlélt egy korszakot. Csecsemős anyukáknak én is könnyen beszélek és adok tanácsot, közben meg naponta van, hogy fogalmam sincs, hogy jól csinálom-e az ovisommal. Hát majd elválik, hogy miként csináltam. Remélem azért nem rosszul.
2023. máj. 28. 03:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!