Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Visszeres lábbal indult a...

Visszeres lábbal indult a terhességem, elég csúnyán kint.van. 7 hetes terhes vagyok. A combomon is elkezdett kijönni, illetve fent intim részhez közel is. Harisnyát hordok, de már napok óta fáj a combom. Lehet baj?

Figyelt kérdés

2023. jún. 1. 08:03
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
Igen. Szedj Detralexet (gyógyszerészt azért kérdezd meg, de tudtommal lehet terhesen). De valószínűleg minél gyorsabban vérhigítót kellene kapnod trombózis megelőzése céljából, ha így reagálsz a hormonális változásra. Háziorvos, nőgyógyász, hematológia... kérdezd körbe, ki fogad hamarabb, aki fel is írja, de hematológushoz azért próbálj meg eljutni. Kompressziós harisnyát meg rendes magasat hordj (van kismama változat) vagy minimum combig érőt (és már reggel vedd fel kb. mielőtt kiszállsz az ágyból). Legjobb azt is felíratni és méretre, ne szorítsa el a lábad sehol. Igyál sokat, csinálj vénás tornát, ha nincs tiltva, sétálj nagyokat reggel és este. Éjszakára emeld meg a matracod alját. Ne üldögélj és álldogálj, ha ülnöd kel, polcold a lábad a fenekednél magasabbra, ha állsz, sokszor állj lábujjhegyre, és ne fürödj/zuhanyozz hosszan meleg vízben, sőt inkább a váltózuhany ajánlott.
2023. jún. 1. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!

Ma megyek a nőgyógyászomhoz

Csak eléggé fáj és megijedtem mert sose szokott fájni.

A combomon már régóta egyébként kint volt csak eddig nem fájt. Most 2 napja meg fáj

Detralexet szedek, harisnyát eddig csak térdig érőt hordtam, azt mindennap.

2023. jún. 1. 09:23
 3/6 A kérdező kommentje:

Juni 14 re kaptam idopontot maganba, korhazba szeptember vegere kaptam volna

Remelem addig nem lesz bajom.

2023. jún. 1. 10:22
 4/6 anonim ***** válasza:
Igyál sok vizet is, az is segít valamennyire remélhetőleg.
2023. jún. 1. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Èn is így futottam neki a terhessègnek. Az első trimeszternèl csomók is alakultak ki. Nagyon fájt. Kentem krèmmel, sokat polcoltam, plusz viszèrtorna. Ezt lehet minden nap csinálni. Sokat segít.
2023. jún. 1. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Csatolnék képet hogy milyen hpgy szerintetek nagyon vészes e de nem tudom hogyan kell ide képet feltölteni😂
2023. jún. 1. 12:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!