Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Olyan kismamák véleményére...

Olyan kismamák véleményére lennék kíváncsi, akik az első terhességük alatt elé sokat híztak. A második babánál tudatosabban étkeztetek? Kevesebbet híztatok?

Figyelt kérdés
Nálam az elsővel nagyon elszaladt a ló. 75kg-al kezdtem, 105kg-al mentem szülni🤦‍♀️95 - el jöttem ki a kórházból. Nem szoptattam sajnos, így ez maradt a gyerkőc 2 éves koráig. Utána is csak diétával sikerült lefogynom egész szépen. Évekig 60-65kg körül mozogtam. Aztán jött a Covid, kevesebb munka, elengedtem magam és megint 75kg lettem. Ismét annyival estem teherbe. Még csak az első trimeszter végén járok, de már híztam 2kg-ot,amit én soknak tartok.Hogyan kerülhető el ismételten ez a nagy fokú hízás? Nem,most nem eszek kettő helyett 😊

2023. jún. 1. 11:03
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
81%
Ismerősöm így volt. A másodiknál sokkal jobban odafigyelt az étkezésére, egészségesebb ételeket evett, és kisebb adagokat. Annyi kg-val ment haza, amennyivel teherbeesett.
2023. jún. 1. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ. Lényegében evett akkor mindent, amit megkívánt, csak mértékkel?

Például nem emlékszem, hogy a fiamnál kívános lettem volna, ugyanúgy ettem a sósat és az édességet sem kívántam kifejezetten. Most viszont inkább afelé hajlok😐 Azt hittem kielégíti a vágyaimat a gyümölcsös joghurt, de tévedtem. Ha csak azt eszek édeset egész nap, akkor megy a sóvárgás.

2023. jún. 1. 11:33
 3/17 anonim ***** válasza:
77%

Első gyerekemmel 28 kg híztam. Nagyon brutál volt.

Most vagyok a 36 hètnèl a második babával. Itt most 11 kg plusznál járok.

Céltudatosan odafigyelek arra hogy ne egyek össze vissza mindent.

2023. jún. 1. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
És még azt hozzá tenném, hogy iszonyat puffadok, ez nem volt az elsővel. Már most akkora a hasam, mintha fél idős lennék. Az espumisan semmit nem ér. Nagyon szép kismama vagyok, mondhatom😅
2023. jún. 1. 11:41
 5/17 A kérdező kommentje:
3-as. Köszönöm szépen a választ. 11kg az bőven jó. Szinte szüléskor a nagyja le is megy. Jó lenne, ha nem híznék többet én sem. Nekem sem tesz jót, meg a babának sem kell +20kg táplálék.
2023. jún. 1. 11:46
 6/17 anonim ***** válasza:
72%

Én elsővel és másodikkal is figyeltem, az elsővel azért híztam rengeteget, mert irtó vizes lettem. Ez szülés másnapján már el is tűnt. Második gyerekkel gyakorlatilag semmi tünetem nem volt, így "nem híztam annyit".

Nem tartok extrém szigorú diétákat, csak normálisan étkezek, tk pékáru, zöldségek, gyümölcs, sovány hús, stb. Nem eszek semmi különlegeset.

2023. jún. 1. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Nálam ott kezdődik a bibi, hogy tegnap haza akart jönni velem egy bismarck és én haza is hoztam. 😬 Nem nassolgatok egész nap, viszont vagy egy fagyi, vagy egy kakaós csiga, vagy egy lekváros akármi lecsúszik egy nap pluszba. Mellé azt eszek, amit épp főzők. Ha hús van, köretnek krumpli jár mellé. Ha tészta féle van, arra figyelek, hogy durum vagy teljes kiörlésű legyen. Kenyérnél is többet eszek csökkentett ch tartalmúból, mint sima fehérből. Hát kíváncsi leszek, mi lesz a vége.
2023. jún. 1. 12:04
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Én sovány voltam mikor terhes lettem és irtóra élveztem hogy végre hízok és kerekedek terhesség alatt, korábban soha nem látszódott bármennyit lehettem. Terhességi cukrom is lett. Nehezen álltam meg az édességeket, amik terhesség előtt ráadásul sosem estek jól most meg állandóan azt kívántam.

A lényeg h betartottam aztán amit előírtak.

Ha fontos h a súlyod ne szálljon el, azért a fullos édességeket és peksütiket megállhatnád. Egy fagyi nem a világ vége de egy kakaós csiga már kb a felesleges kalóriákat jelenti

2023. jún. 1. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Mind 2x 30+ híztam
2023. jún. 1. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Mellé azt eszek, amit épp főzők. Ha hús van, köretnek krumpli jár mellé. Ha tészta féle van, arra figyelek, hogy durum vagy teljes kiörlésű legyen.


Krumpli helyett egyél basmati rizst.

Zöldségek, gyümölcsök mennek?

Az eltelít, viszont kevés kalória.

2023. jún. 1. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!