Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogy élitek meg a terhességet?

Hogy élitek meg a terhességet?

Figyelt kérdés

5 hetes terhes vagyok egészen idáig , azaz keddig semmi tünetem nem volt , tök jó,aztán 3 napja hányinger gyötör állandóan, nem kívánok semmit, de ennek ellenére állandóan éhesnek érzem magam,eszek mert muszály.De bármire ránézek a hányinger jön rám.Egyenlőre még nem hánytam.

T.i hogy vagytok? Esztek kedvetekre nagy étvággyal? Vagy titeket is ez a rosszullét önt el?

Szerdától szedem a terhesvitamint nemhiszem hogy köze lenne a rosszullétemhez.



2023. jún. 2. 20:09
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%

Minden oké velünk.Energikus vagyok és igazából csak az a tünetem van, hogy nem jött meg a menstruációm. 12 hetes terhes vagyok.

Én pld rosszul voltam az első terhesvitaminomtól gravida.

2023. jún. 2. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%

7 hetes terhes vagyok, kb ugyan azok a tünetek vannak nálam is mint amiket leírtál

+ emellett aludnék folyamatosan, nagyon fáradtnak érzem magam


Az első terhességem is ugyan ilyen volt ,el is tartott úgy a 16.hétig ha jól emlékszem

2023. jún. 2. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%

Hát én azt tudom elmondani hogyan éltem meg 😅

Összességében jó volt, végig energikus voltam. A terhességem kb veletek egy időszakba esett.

Tavasz végéig-nyár elejéig voltak rosszullétek.

A nyarat kb a lakásban töltöttem, de hogy a 2.trimeszteres feles energiáim lekössem úszni jártam. Ősszel sokat sétáltam.

Tél eleje volt a húzós már nagy pocakkal, de nem volt olyan rettentő nagy, hogy ülve kelljen aludni, vagy kifulladjak miatt. Nst-re és gyalog jártam. Szülés napján is bőven sétàlgattam, fel sem tűnt, hogy szülni fogok, míg el nem folyt a magzatvíz.

Szerintem a sok mozgás segítette a regenerációm is. Szülés utàn jobban gyógyultam szerintem.

13 kgt híztam, de szoptatással gyorsan lement.


Nosztalgiával olvastam ezt a kérdést, olyan kellemes emlék a terhesség így egy év távlatából. Mikor benne voltam azért néha elegem volt belőle 🤣

2023. jún. 2. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%

Ja és a rosszulléten semmi nem segített, pedig már babatervezéskor hónapokkal előtte mindent is szedtem. Attól függ ko hogy bírja a hcg-hormont.

Lányokkal töb termelődik, mint fiúkkal és ált. hangsúlyozom általában a lányos anyukák többet émelyegnek.

Nekem is a 7.hét volt a vízválasztó, de 11.hétre elvágták kb.

2023. jún. 2. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%

Én már a 17.hétben járok. Nekem 2 hete kezdtek enyhülni a rosszullétek, 1 hete már semmi nincs, hál’Isten.. nagyon untam a végére. Nekem ez a második terhességem. Elsőnél 5.héten kezdödtek, és a 6-7.héttől a 20.hétig mindennap hánytam.

Most 8.héten kezdtem émelyegni, szerencsére sokkal kevesebbet hánytam, 1 kezemen meg tudom számolni🙏 de az émelygés ugyanolyan zavaró volt, mert az szintén kitartott kb a 15.hétig ahogy írtam is.

A fáradtság volt most másodiknál a másik legjellemzőbb tünet, szintén 8.héttől kb 15.hétig nagyon durván kitartott.

Elsőnél semmit se bírtam enni, állandóan rosszul voltam. Most a másodiknál meg émelygés+folyamatos éhség. Most már sokkal jobb minden 🙏

Kitartást Mindenkinek :)

2023. jún. 2. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:
Az éhség az megvan de nem birok enni.. keveset eszegetek, több nem esik jól mert rámjön a hányás.Nem okoz gondot a baba fejlődésében?
2023. jún. 2. 21:39
 7/23 anonim ***** válasza:
100%
Biztos, hogy nem. A kisfiammal én nagyon rosszul voltam. Az első harmadban konkrétan fogytam. De nálam van aki sokkal durvább, egyik barátnőm végighányta a 9 hónapot. Neki is és nekem is egészséges a gyerek :)
2023. jún. 2. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%
Szia. Ugyanígy voltam ahogy te. Éhes voltam, de kb. Semmit nem kívántam bármire ránéztem mindentől rosszul voltam, hányingerem volt.. Étvágytalan voltam. Nekem a citromos víz sokat javított ezen. 5.ik héttől a 15.ig ilyen volt... Fogytam is 7 kg-ot. Mellé még iszonyú fáradtság, az első trimesztert átaludtam. Semmi energiám nem volt. Most vagyok 28 hetes. Még mindig nem értem el a kezdősúlyom. Viszont az étvágyam megjött kb a 20.ik héttől. De főleg gyümölcsöket eszek... Azt kívánom. A tojással a világból kilehet kergetni mióta babát várok... A szagától rosszul vagyok, bármilyen formában. 😄. A kimerültség érzet megszűnt a második trimeszterben rengeteg energiám volt, viszont 25.ik héttől elviselhetetlen csípő, derék és combtő fájdalmaim lettek amitől menni se nagyon tudok, és egy hete nagyon keményedek is ha sokat sétálok vagy állok egyhelyben. 😥 Remélem ez átmegy, mert még van hátra 12 hetem, és nagyon kellemetlen lesz így a nyáron. Bár minden pillanata megéri. 🥰 Boldog Babavárást 💝
2023. jún. 2. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%
Én meg a szuloszoban is hánytam! Az egész 40 hét borzalmas volt! Bocsi , csak elrettentő példa. Sajnos ilyen is van.
2023. jún. 2. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:
Nagyon sajnálom az esetetek :( Átélem most milyen rossz :( Na a citromos vizet kívánom jó hidegen pár napja 8as.Ittam is most.Gyümölcsöt ettem most sokat estére.
2023. jún. 2. 22:05
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!