Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Annyira fáj a hátam, hogy nem...

Annyira fáj a hátam, hogy nem bírok ráállni a lábamra?

Figyelt kérdés

Hirtelen belehasit a fájdalom és kegyetlen minden lépés

Valakinek volt ennyire rossz?

19 hkm



2023. jún. 2. 22:37
 1/6 anonim ***** válasza:
95%
Bnőmnek becsípödött a háta meg a dereka végéig feküdt mert nem bírt felállni
2023. jún. 2. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
93%
Háziorvos, reumatológus, gyógytornász... vagy gyorsabban mindez magánban.
2023. jún. 3. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Én is így voltam, csak kb egy hónappal később. Velem közölte a doki, hogy a súlyom miatt van (akkor kezdtem el hízni.)
2023. jún. 3. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem a súly miatt van, hanem ha gyengék a derék körüli izmok, akkor nem bírják a súlyt, plusz megváltozik a gerinc görbülete, ahogy máshová kerül a súlypont a has növekedésével. Ráadásul a hormonális változások ízületi lazaságot is okoznak (sok nőnek ezért nő meg a lába is terhesen, mert szétcsúsznak a csontok). És akkor becsípődik az ideg és az marhára tud fájni, és forgókba, majd lábakba is lesugárzik, attól függ, mennyire nincs helye. Lehet éles, lehet görcsös, lehet zsibbadás...

Ha vannak izmok (mélyen a gerinc mellett, tehát simán lehet valaki izmos máshol, csak ott nem), akkor viszont ellent tudnak tartani ennek, mint egy fűző. Gyógytornász célzott nyújtási, forgatási gyakorlatokkal ki tudja lazítani esetleg, ami a fájdalmat is csökkenti, és mutatni olyan felépítő gyakorlatokat, amiket terhesen is lehet végezni, hogy ne legyen rosszabb. Vagy persze le lehet feküdni még pár hónapra és filózni azon, mit szabad beszedni vagy se.

2023. jún. 3. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Isiász? Ülőideg becsípődés más néven.


Gyógytorna helyrehozza.

2023. jún. 3. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
3.vagyok, nekem a térdemmel volt ez, nem a derekammal.
2023. jún. 3. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!