Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Keveset mozog a baba, nektek is?

Keveset mozog a baba, nektek is?

Figyelt kérdés

Kissé ideges vagyok. A 35-36. hétben járok és tegnap délután óta nem nagyon mozgott, pedig ettem cukrosat.


Kicsit olyan, hogy azt érzem, hogy átmozdul, ha mondjuk másik pozícióba fekszem át, de mintha csak a saját súlya lenne. Eddig mindig kinyomta magát közben, vagy ha rátettem a feltételezett lábára a kezem, azt rugdosta, de most ilyet nem csinál.


2023. jún. 3. 09:02
 1/8 anonim ***** válasza:
54%

Nekem 35 hetesen volt egy nap, hogy nem igazán mozgott. Akkor bementünk késő délután a kórházba. Azt mondták, olyan nincs, hogy én csak gondolok egyet, bemegyek és megnyugtatom magam egy ultrahanggal, mint itt is szokták javasolni. Közölték, addig meg sem vizsgálnak, amíg bele nem egyezek, hogy felvesznek az osztályra minimum 3 napra.

Letoltak, hogy nem számoltam a mozgást, azt mondták étkezés utáni egy órában kell számolni, és legalább 10 mozgásnak kell lennie az idő alatt.

2023. jún. 3. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
En bemennek megnezetni a helyedben, akar letolnak, akar nem. Ilyen nincs, hogy nem vizsgalnak meg. Az en fiam kifejezetten keveset mozgott vegig. Surgossegi csaszar lett a vegen az egyik NST utan, annyira rossz volt a szivhang.
2023. jún. 3. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
54%

#2

Engem sem azért toltak le, hogy bementem. Hanem hogy nem tudtam megmondani, mennyit mozgott, mivel soha senki nem mondta, hogy számolni kéne.

És nem a vizsgálatot tagadták meg, hanem ahhoz kötötték, hogy előbb felvesznek az osztályra.

Hiába mondtam, hogy én csak egy uh-t és NST-t szeretnék megnyugtatásként, és ha oké, haza akarok menni.

(Igaz, így másnap mentem haza, saját felelősségre. De addigra minden szükséges vizsgálatom megvolt. További két napig azért, hogy étkezés után számolgassak, nem akartam bent maradni.)

2023. jún. 3. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Menj be kórházba. Én is mentem hasonló ok miatt, szerencsére kiderült, hogy csak aludt egy jót, de ha neadjisten bármi van, tudnak segíteni. Velem egyébként kedvesek is voltak, senki nem nézett hülyének emiatt. De inkább röhögjenek ki, ha ez minden örömük, ha cserébe legalább meg tudsz nyugodni.
2023. jún. 3. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Én is bementem mikor nem éreztem mozogni. Megvizsgáltak, nem akartak osztályra felvenni. Nst volt és ultrahang is, minden rendben volt, csak ilyen napja volt, 36 hetes voltam ekkor.
2023. jún. 3. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Kórházban nem voltam, de szívhangfigyelővel megnéztük, jól van. Most, hogy én is megnyugodtam, ő is elkezdett mocorogni.
2023. jún. 3. 11:22
 7/8 anonim ***** válasza:

Nekem mióta bejött ez a meleg, azóta lustább nap közben, csak néha picit helyezkedik, én is frászt kaptam, hogy miért mozog most ilyen keveset, de azért mindig mozdult egyet-egyet. Éjszaka viszont bepótolja rendesen. :D A nagyobbik fiamnál nem emlékszem ilyenre, igaz ő októberi, akkor a végén már nem volt ilyen meleg.

Örülök, hogy meg tudtátok nézni szívhang figyelővel és rendben van a baba. További jó babavárást!

36 hkm

2023. jún. 3. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Az én lányom erős szeles időben csinálta ezt. Kétszer is a vége felé...úgy volt már, hívom a férjem, hogy vigyen a kórházba. Akkor jöttem rá, hogy megint nagyon szeles idő van. A mai napig nem szereti/bírja pedig már két éves. 🙂
2023. jún. 3. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!