Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Első trimeszteres túlélő...

Első trimeszteres túlélő tippek, praktikák?

Figyelt kérdés

Nektek mi vált be a rosszullétek ellen? Van itt minden, hányinger, hányás, fáradtság, rossz közérzet, plusz a 2.5 éves lánykám, meg egy napi 8,5 órás meló. :D


Köszönöm, ha megosztod, neked mi segített!



2023. jún. 4. 18:36
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Csak hányingerre/émelygésre tudok mit mondani, mert az volt meg a felsoroltakból: sós popcorn, citromos víz, netflix. :D
2023. jún. 4. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Nagyobb fózosba szedj magnéziumot, én úgy tudom hogy a magnézium hiány okoz rosszullétet, én sajnos nem tudtam nekem nagyon rossz is volt az 1 trimerszter, de most tesóm pl szedi és neki nincs is. Amúgy volt neki is de mivel ezt a magnéziumot hallottuk kipróbálta és bevált
2023. jún. 4. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Citromos víz, illetve én vettem plusz b6 vitamint
2023. jún. 4. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
*dózisba :)
2023. jún. 4. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
75%
*dózisbaN 😉
2023. jún. 4. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Reggel az ágyban még rögtön felkelés előtt ropit ettem így nem volt olyan hányingerem.
2023. jún. 4. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon nehéz kérdés.. én csak enyhíteni tudtam, de azt sem mindig.

Első terhességemnél kb semmi se segített :( 6-20.hétig minden reggelt hányással indítottam. Nem számított hogy ettem az ágyban kekszet, akármit. Ennél a terhességnél a coca-cola tudott alkalmanként segíteni, de az sem mindig. És itt minden kijött, ami nem tetszett a gyomromnak épp, elég volt ránézni vagy rágondolni valamire. Nagyon rossz volt, nem tudom gyerek mellett hogy bírtam volna ki.


Második terhességemnél sokkal jobb volt, de így is megszenvedtem.. szeremcsére kevesebb volt a savam, igy a reggeli rosszullétet az ágyban keksz/ropi, stb evéssel el tudtam nyomni. De ott is ugyanúgy émelyegtem a 8-16.hét között. Ami akkor bevált: reggel lassan meginni egy hideg pohár tejet, vagy hideg innivaló (pl az izesétett Jana vizek nagyon), gyömbéres verbena cukorka, rennie, illetve hogy ha éhes lettem azonnal ettem-amennyiben nem: elfajult az émelyges.

Nagyon nehéz túlélni tudom. Elsőnél önmagàban is alig bîrtam ki, most nekem is itt volt egy 4 éves, nem egyszerű. De èn már ezért sem (meg sok másért sem) vállalnék többediket. Örülök, hogy munka, gyerek mellett az eddigi nehezét kibírtam. Kitartást, sok erőt!

2023. jún. 4. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nagyon nehéz volt, csak feküdni tudtam, eleinte még a víz is visszajött. Egész nap rosszul voltam. Egyedül a jéghideg kóla segített (ezzel vigyázz, mert én legelőször annyira megörültem neki, hogy nagyon sokat megittam, ami meg nem jó a babának - szerencsére baja nem lett) de ezt is oszd be, pici kortyokban. Illetve ami nekem is bevált, ha reggelente lenyomtam a torkomon egy kekszet vagy ropit.. a sós ropi jó volt. Ja, meg a jéghideg almalé. Abból ilyen dobozos-szívószálasat vettünk sokat, és mindig volt nálam. Nekem az első trimeszter pont ősz-tél volt, így szerencsére ha mentem is valahová, nem melegedett fel.
2023. jún. 5. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Hideg kóla, calippo fagyi, hideg bubis citromos víz, Ludea savlekötő, jó sós sültkrumpli, sós ropi, citrom magában.
2023. jún. 5. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Hát én meg enni se birok, mindentöl hányingerem van, tegnap hánytam először 3 nap rosszullét után.Iszok hideg citromos vizet, segit picit.De állandóan rajtam van a hányinger, 2napja nagyon minimálisat ettem próbálom visszatartani a hányást nem akarom hogy az a kevés is távozzon amit sikerült megennem.
2023. jún. 5. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!