Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 31 hetes terhes vagyok....

31 hetes terhes vagyok. Szerintetek beszedhetem az augmentin duo nevű gyógyszert? A nőgyógyász irta fel. Sajna hogy miért azt nem tudom.

Figyelt kérdés
2010. okt. 17. 11:59
 1/8 Pömszike válasza:

Szia! Én a nyáron kerültem be a kórházba a vesém miatt.Valami gyulladásom volt sajnos. Akkor infúzióba kaptam az augmentint és amikor hazaengedtek akkor kellett még tabiban is szednem.Szerintem ha a doki felírta akkor szedheted nyugodtan.

Jó babavárást:):) 32 hetes:)

2010. okt. 17. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Igen, nekem is kellett rossz vizeletvizsgálati eredmény miatt, kb. ennyi idősen. Megkérdeztem a dokit, hogy nem árt-e a babának, erre nekemugrott, hogy úgy néz-e ő ki, mint aki ártani akar a gyerekemnek?! Dühömben rávágtam, hogy hát én ezt nem tudom megítélni, és egy várandós anyának ez természetes reakció. Akkor mentem utoljára más orvoshoz, nem a sajátomhoz (kényszerűségből akkor is, de ez másik sztori).
2010. okt. 17. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Az augmentint lehet szedni terhesség alatt. És ha a duo-t írta a doki, akkor jó oka volt rá.Az azért elég ütős. Nagy gyulladás esetén írják csak fel.
2010. okt. 17. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nem most lett meg a kenetednek az eredménye?Streptococcus? [link]
2010. okt. 17. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ha a dokid felírta, szedd, viszont minden képen kérj mellé valamilyen probiotikumot. Az augmentin egy nagyon széles sávú antibiotikum, kipucol mindent.
2010. okt. 17. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
nem volt vizeletvizsgálatom csak cervix baktert vett le de annak még nem jött meg az eredménye.lehet hogy már előre elkezdte a kezelést az eredménytől függetlenül?
2010. okt. 17. 13:32
 7/8 anonim ***** válasza:

Igen, lehet, hogy csak a látottak illetve a tünetek alapján gyanakszik valamilyen kórokozóra, és az eredmény megérkezéséig sem akarja húzni az időt.

Mindenképpen szedjed, ha az orvos elrendelte, mert az esetleges fertőzés nagy bajt is tud csinálni, mig az Augmentin szedhető terhesség alatt!

2010. okt. 17. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszát,szedem a gyógyszert.
2010. okt. 19. 11:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!