Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 17 éves vagyok,5hónapig...

Suncee:) kérdése:

17 éves vagyok,5hónapig rendszeresen megjött a havim, majd utána derült ki, hogy babám lesz. (? )

Figyelt kérdés
Most a 33. hétben vagyok. A szüleim teljes mértékben mellettem állnak, a párom is bár nagyon fél mások véleményétől és persze, hogy 20évesen apuka legyen. és az örökbeadáson is gondolkozott. Ugyanakkor még is megsimogatja a pocakom, beszél a picihez. Látom rajta, hogy neki sem menne. Mégis ezzel engem is megijeszt. Pedig ha már ittvan nem adom senkinek, a miénk és nem birnám ki, hogy ne lássam. Szerintetek milyen lesz a párom?
2010. okt. 18. 12:40
1 2 3 4 5
 11/44 anonim ***** válasza:
100%

Az én kislányom 1 éves, az első mozgásait a pocakban 18 hetesen éreztem, ami tényleg hasonlít a bélmozgásokra!!! Később, amikor már nagyobb lett, természetesen egyértelműen lehetett érezni, hogy rugdos.

Nem akarom védeni a kedves kérdezőt, de ha nem látszott rajta, és 5 hónapig menstruált, akkor honnan tudhatta volna, h babát vár? Főleg, ha nem várta...

Az már más dolog, h miért nem védekeztek (ha nem védekeztek). Én pl.abortuszellenes vagyok, szóval ha már így alakult, légy jó anyukája a babádnak, adj meg neki mindent, de magadat se hanyagold el, ez is fontos!

Az apukáról pedig... 20 évesen fokozottabban megvan az esély arra is, h mellettetek marad, de arra is, h megijed a felelősségtől és nem vállalja. Beszélgess vele erről, ne hagyd figyelmen kívül őt sem, mégiscsak ő a babád apukája.


Egészséget, boldogságot, könnyű szülést nektek!


1 éves baba anyukája

2010. okt. 18. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/44 A kérdező kommentje:

---"A párod valószínű nem készült fel arra, hogy hirtelen apa lesz. Nyugi, amint meglátja a gyermekét, el sem akarja majd engedi, s büszke is lesz rá!"---



megnyugtató... igazán köszönöm tényleg... :) tudom, hogy szeret... nem hagyna el... csak mégis a babával milyen lesz majd... :/ bár szüleim szerint oda sem fogja adni, ha meglátja :D

2010. okt. 18. 13:05
 13/44 anonim ***** válasza:
78%

A "bélmozgásos buta második" vagyok...jó lehet nem lehet összetéveszteni,de egy kamasz lehet nem hiszi el,mikor menstruál is.Amúgy igazad van,nem éreztem még,de hamarosan fogom.Nem kell bunkónak lenni...

9 hetes kismama

2010. okt. 18. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/44 A kérdező kommentje:

1 éves baba anyukája.


a te válaszodat is köszönöm... nem hagyom figyelmen kívül azért is írtam ide, és azért is gondolkozom az egészen. mostmár a babával nem tudok mit tenni, szeretnék mindent megadni neki:)

az meg, hogy nem vettem észre... 5hónapig megjött rendszeresen, eszembe sem jutott... :S egyébként védekeztünk... valószinüleg elkerülte a baj a figyelmünket... :S

2010. okt. 18. 13:09
 15/44 A kérdező kommentje:

nem akartam itt ilyen "veszekedést" elinditani... :S sokat olvastam a dolgokrol... ha elvetetem azért vagyok b...ó, ha örökbeadom az már egy fokkal jobb bár ott is vannak olyanok akik azt mondják, hogy nem normális az olyan... ha megtartom fiatal korom ellenére és szeretnék mindent megadni neki akkor az a baj... :/

9 hetes kismamának jo egészséget, és a babának is:)

2010. okt. 18. 13:13
 16/44 anonim ***** válasza:

Még annyit,hogy volt egy ismerősöm akinek elmaradt a menszesze,majd megjött,tök össze-vissza.Svájcba készült dolgozni,előtte elment orvoshoz,aki megállapította,hogy nem terhes,valószínüleg enyhe hormonzavara van,nem kell vele foglalkoznia,majd ha babát akar,rendezik neki,ha addig nem áll be.Ki is ment dolgozni,majd orvoshoz fordult néhány hónap múlva,mert nem érezte jól magát,és kiderült 5 hónapos terhes.Semmi tünete nem volt,a hasa lapos,a melle se nőtt meg,se egy hányás semmi.A doki azt mondta van ilyen,mikor az ember azt hiszi nem terhes,mintahogy az is tud produkálni terhességi tüneteket aki nagyon akarja a babát,de nem sikerül.

Ez egy megtörtént eset,azóta boldog anyuka,bár nem így tervezték,és még nem szerettek volna gyereket.

2010. okt. 18. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/44 A kérdező kommentje:
az én esetem is hasonló... gondolni sem gondoltam rá, hogy esetleg babám lesz...
2010. okt. 18. 13:16
 18/44 anonim ***** válasza:
Köszönöm szépen,aranyos vagy,én is viszont kívánom nektek,és tartsd meg,oda ne add másnak,ha így alakult,akkor így kell lennie.Inteligens lánynak látszol az írásod alapján,nem lesz semmi baj,Kicsit nehezebb lesz az élet,de biztos vagyok benne,hogy rengeteg örömet fog okozni a csöppség :)
2010. okt. 18. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/44 A kérdező kommentje:
nagyon köszönöm:) életem végéig bánnám, ha nem nevelném fel... most már várom, és izgulok is...:) reménykedem egy-két apai vonásban amit elsajátít... :) bár nekem ő lesz a legszebb bárhogy is:) szóval boldog vagyok, és szeretném már a karomban tartani:)
2010. okt. 18. 13:20
 20/44 anonim ***** válasza:
89%

Nekem az a vicces, hogy itt a válaszolók mondataiból az jön le, hogy nektek 12. hét előtt már hatalmas hasatok volt és buzgón rugdosódó baba volt benne :DDD


Azért nézzük már reálisan, első terhességnél, ha tudja az anya és figyeli magát, akkor a 17-18. hét környékén érezheti meg az első magzatmozgást, ami még egyáltalán nem "rugdosás" hanem csak kis rebbenéssek. De van, aki ennél jóval később érzi meg, csak jóval a 20. hét után. Úgy, hogy figyeli magát!!!

A kérdezőnek öt hónapig megjött, utána vette észre, én úgy értelmezem, hogy a 20. hét környékén akkor. Nem egyedi eset, és egy 20 hetes magzat még egyáltalán nem produkál olyan erős mozgásokat, nem több kilós, az én babám 18+4 naposan 248 g volt,és ez egy teljesen átlagos súly. Szóval elég nagy butaságokat írtok, bár én meg jókat röhögök legalább :)

Jah, és én vékony vagyok, és az első terhességem talán a 22. héten kezdett valamennyire látszani...

Szóval nem is értem miért szóltok be a kérdezőnek :) Főleg, hogy az már édes mindegy, hogy a 9. hónapban veszi észre, vagy a 4.5. ben, mert a 12. hét után nem végzik el az abortuszt már.


Akinek mondjuk védekeznie nem ártott volna, de ugye késő bánat...


Bocsi kérdező, de nem bírtam magamban tartani!


Jó, hogy a családod és a párod is melletted áll. Szerintem 20 évesen már nem annyira gyerek, és az alapján, amiket írsz, nem hiszem, hogy komolyan gondolkodna az örökbeadáson. Simogat, beszél hozzá... Ilyet az a férfi teszt szerintem, aki várja a babát. De persze előre nem lehet megjósolni. Mindenképp te döntesz, ha kizártnak tartod, hogy örökbe add a babát, akkor szerintem ezt mondd meg neki, és akkor nem fog tovább agyalni ezen.

2010. okt. 18. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!