Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 17 éves vagyok,5hónapig...

Suncee:) kérdése:

17 éves vagyok,5hónapig rendszeresen megjött a havim, majd utána derült ki, hogy babám lesz. (? )

Figyelt kérdés
Most a 33. hétben vagyok. A szüleim teljes mértékben mellettem állnak, a párom is bár nagyon fél mások véleményétől és persze, hogy 20évesen apuka legyen. és az örökbeadáson is gondolkozott. Ugyanakkor még is megsimogatja a pocakom, beszél a picihez. Látom rajta, hogy neki sem menne. Mégis ezzel engem is megijeszt. Pedig ha már ittvan nem adom senkinek, a miénk és nem birnám ki, hogy ne lássam. Szerintetek milyen lesz a párom?
2010. okt. 18. 12:40
1 2 3 4 5
 41/44 anonim ***** válasza:

Én őszintén megmondom,nem szeretem mikor valaki azért szólja le a másikat mert ő anyuka,a másik meg (még) nem.Mindannyian akik szerettünk volna babát,és most várjuk,hogy megszülesen,tisztában vagyunk vele,hogy mit válaltunk.Igen,lehet az én gyerekem pont pl.hasfájós lesz,és napokat,éjszakákat fog átordítani,én meg zombiként közlekedni...és akkor?Ettől nem fogom megbánni,ahogy a kérdező sem.Na és az apuka...mi a biztosíték,hogy engem nem hagy el a párom?Vagy téged a férjed?Semmi.Manapság sajnos semmi,csak reméli az ember,hogy van olyan erős "szövettség" hogy mindent kibír.Szüleim 20 év után váltak el,ki hitte volna...egyébként meg a terhek nagyobb részét mindig az anyuka vállalja,úgyhogy ha a kispapa emiatt lelép,akkor jobb is a kérdezőnek ha elmegy.És most ezt nem azért mondom,hogy bárkit is megbántsak,de ha negatívan állunk a dolgokhoz,akkor már régen rossz.Mindenkinek vannak nehézségei,megoldjuk,és továbbmegyünk,mert erről szól az élet

23 L/ 9 HETES BOLDOG ÉS POZITÍV KISMAMA

2010. okt. 19. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/44 anonim ***** válasza:
100%

Ismét egy tömegeket megmozgató kérdés. Először is a válaszolónak írnék. Ne várd el egy 20 év körüli fiútól, hogy azonnal átadja magát az apai érzésnek. Nagyon sok férfi még 35 évesen sem tudja ezt átélni, hiszen mi nők vagyunk azok, akik magunkban hordjuk a gyermeket, vele kelünk, vele fekszünk és nem a férfi. Az már jó jel, ha érdeklődik, simogatja. Szülés után is biztosan lesznek hullámvölgyek, mert egyik pillanatban büszke apuka lesz, a másik pillanatban pedig bulizni vágyó fiatal. Neked kell okosnak lenned, és sok-sok türelemmel megadni neki a lehetőséget, hogy apává váljon. Ne legyél ideges rá, ha kevesebbet törődik veletek egy-egy nap. Bele kell rázódni neki is, és neked is! Szerencsére a szüleid sokat fognak segíteni ezek szerint, úgyhogy próbálj meg kiegyensúlyozottan hozzáállni a párkapcsolatodhoz Te is! Ne erőltess semmit! Ha van benne apai ösztön, szeret téged és családban is tud gondolkodni, akkor előbb-utóbb felnő a feladathoz! Türelem!


A másik része. Hogy nem lehet észrevenni egy terhességet 5 hónaposan?! Én nagyon sok olyan fiatal lánnyal - 11-14 év közötti - találkozom a munkám során, akik valóban csak az 5-6. hónap környékén veszik észre, hogy valami nem stimmel. Nem párhuzamot akarok vonni a kérdező, és ezek között a lányok között, csak azt szeretném megvilágítani, hogy rendezett családi háttér, együtt élnek a gyerekek és a szülők, mégsem tűnik fel senkinek, hogy a kislány már 5-6 hónapos terhes. Vettem részt olyan esetben is, amikor álterhes volt valaki, de nem az a verzió, hogy azt képzelte be, hogy terhes, hanem azt, hogy ő már pedig biztos, hogy nem az. Ma már tanítja a prof. az előadásain. A hölgy végig menstruált, nem nőtt a hasa, és tüneteket sem produkált. A szülésnél pedig mindenki pánikolt - főleg anyuka - hiszen senki nem akarta elhinni, hogy a lány terhes. A tudatunk sok mindenre képes. Ugyanúgy be lehet beszélni egy mandulagyulladást, mint egy terhességet letagadni. Ha létezik olyan, hogy valakinek nő a hasa és hormont is termel, akkor létezik az ellenkezője is.


Egyébként pedig tökéletesen igazuk van azoknak, akik azt írták, hogy első terhességnél 18-20. hét környékén érzi először az anyuka a baba mozgását. És hány kérdés irányul arra, hogy egyáltalán azt érezte-e, vagy csak bélmozgásokat. Számomra nem törvényszerű, hogy egy 17 éves lánynak - főleg, ha azt gondolja, hogy nem lehet terhes - érezni kell már 15 hetesen a babáját. Majd a másodikat fogja!


Boldog babavárást, és nagyon sok sikert kívánok Nektek!


egy 3 éves anyuja és 34h km

2010. okt. 19. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/44 A kérdező kommentje:
köszönöm mindenkinek aki irt... persze nincs garanci arra, hogy mellettem/mellettünk marad... de én nem várom el tőle, hogy feladjon bármit is... menjen a haverokkal... mert ugy talán idővel tényleg elfogadja... mert ha örökbeadnám, ugyérzem hogy a páromra nem tudnék ugy nézni már... biztos, hogy megbánnám, és utána már semmit nem tudnék tenni... nehéz nagyon igy...
2010. okt. 19. 14:38
 44/44 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Gondoltam megosztom veletek, ha már fordítottatok időt arra, hogy írjatok nekem, hogy a helyzet tökéletes... :) a párommal holnapután intézzük az apaságit... :) simogatja,puszilgatja, és beszél a pocakomhoz... :) nagyon sokat beszélgettünk a babáról, és már nagyon várja... :) úgyhogy boldogan várjuk a picit...:)
2010. nov. 3. 11:05
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!