Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A sok magzatvíz mindenképpen...

A sok magzatvíz mindenképpen vmi rendellenességre utal? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
Már a 25hét óta sok a vizem, egyre több! :( Eddig csak az volt a papírra írva, hogy az átlagosnál valamivel több magzatvíz, de most 2x is azt írták a leletre, hogy jóval bővebb magzatvíz. :( 30. és 32hetesen. A vércukrom jó, a baba eredményei jók lettek, 4D-n sem láttak semmit. Akkor mi lehet a baj? Mitől sok a vízem? Van/volt közületek valaki ilyen helyzetben? Ilyenkor hamarabb el is folyhat a víz, ez igaz? Nagyon aggódom. :( 32+4hkm
2010. okt. 28. 14:54
 1/5 anonim ***** válasza:

kolléganőmnek volt sok, óriási hasa volt, nem lett semmi baja ababának. nem szült előbb.

de mit mond az orvos?

2010. okt. 28. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Ez az a doki nem mond semmit, csak a vállát húzogatja. Mikor voltam tegnap uh-n, vagy 10percig nézte a babát, hiába kérdezgettem, mindenre csak húzta magát. Ráadásul vissza sem hívott, majd egy hónap múlva, mikor már egybe lesz az uh, meg az nst. :S Én meg addig parázhatok, hogy mi van. :( ( sztk-s doki ) Nekem is nagyon nagy a hasam, majd szét reped, durran levegőt is alig kapok...
2010. okt. 28. 15:02
 3/5 anonim ***** válasza:
Hát, ez jó kérdés. Egy csomó ismerősömnek volt így, és nem lett semmi baja a babának. Csak fekvést javasoltak, nehogy előbb elinduljon a szülés. De lehet rendellenességre utaló jel is, de remélhetőleg azt már látta volna a doki. Kombinált teszten voltál?
2010. okt. 28. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nagyon sokat nem tudok segíteni, mert nekem a 26. héten volt az átlagosnál kicsit több a magzatvizem, de a 32. hétre normalizálódott. Nekem volt egy nagyon részletes genetikai UH-m akkor. Még a fejében menő ereket is megnézték, a veséivel és a májával együtt. Ha a baba rendben van, nincs cukorbetegség, akkor lehet még vírus fertőzés vagy RH negativitás miatti ellenanyag termelés. Nekem ezeket nézték mind végig a 26-27. héten, és miután minden negatív lett a dokim azt mondta, hogy nálam genetikai eredetű lehet. Viszont nekem normalizálódott a víz mennyisége, és annyival több mennyiségre a doki azt mondta, hogy nem lehet burok repedés. Azt nem tudom, hogy mi az a mennyiség, ami jobban feszítheti a burkot, de ha nagyon érzed a feszülést, akkor szerintem nézesd meg maga másik dokival is, mert szoktak lecsapolni a magzatvízből, ha már veszélyezteti a burkot.


Minden esetre nyugodj meg! Csak az lebegjen a szemed előtt, hogy már nem vagy kritikus időszakban, és a legnagyobb baj esetén is egészséges gyereked születne. Majd miután megnyugodtál, akkor elmennék egy másik orvoshoz, aki kicsit aktívabb, és nem húzogatja a vállát mindenre... Ennyi erővel én is lehetnék nőgyógyász, mert vállhúzogatást én is tudnék produkálni...


36h km

2010. okt. 28. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nekem több volt az átlagosnál és akkor voltam hogy...húú majd szétdurrantam és 40+6 hétre magától megindult a szülés. 3000 g és 49 cm egészséges kislányom született, aki ma már 2 év 2 hónapos, de már tesóval is bővültünk aki 5 hónapos. Na vele is rengeteg víz, vele indítani kellett a szülést 40+4-re és szintén gyönyörű kislányunk lett 3270 g és 49 cm -vel.

Szóval nem kell izgulni. Ha doki nme mondott semmit és 4D-n sem akkor pláne nem kell izgulni. Azt mondták ilyen esetben inkább több mint kevesebb legyen a víz. A 2. terhességemnél azt mondta a szonográfus, hogy tudja anyuka, ha előzőt terhességeiben is több volt, a többinél is több lesz, ez amolyan genetika.

Ne aggódj élvezd a kismamalétet.

2010. okt. 28. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!