Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Aki több mint 20kg-ot hízott...

Aki több mint 20kg-ot hízott terhesség alatt az is vissza tud fogyni a normál súlyára?

Figyelt kérdés
55kg-ről kezdtem és most 75kg-nál tartok!32-hetes vagyok!Ha le lehet fogyni,mennyi idő alatt?
2009. jan. 7. 10:27
 1/10 anonim ***** válasza:
88%
Unokatesóm is ugyanígy 55 kg volt és 22-t hízott. 8 hós a baba és már csak 5 kg-nál jár. Dia
2009. jan. 7. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Én 54 kg-mal kezdtem, 72-vel szültem, amiből az utolsó hónapban szedtem össze 8 kg-t. Ahogy megszültem, 10 kg-val lettem kevesebb. S 4 év után is több mint 60 kg voltam. Most estem újra teherbe, s az első hónapban fogytam 3 kg-t, úgyhogy most vagyok 57,5.
2009. jan. 7. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Én 30-at híztam, amiből volt ugyan pár kiló víz is, de most majdnem 5 hónappal a szülés után kb. húsz rajtam van. Eddig a tej miatt nem igen zavartattam magam, de ezen a héten tértem vissza ismét a sporthoz (úszás), illetve a terhesség előtti étrendemhez (nem eszem finomított szénhidrátot). Nem kérdés, hogy le tudok-e fogyni, mivel eszembe sem jut, hogy nem. Terhesség előtt rengeteget sportoltam, egy évet hagytam ki, úgy tervezem, hogy egy év alatt leszek újra 58 kg. Inkább csak nehéz lesz kivárni. Az az egészséges, ha kb. annyi idő alatt adod le, ami alatt felszedted. Arra számíts, hogy ha szoptatsz, a szervezeted lehet, hogy ragaszkodni fog a zsírpárnák egy részéhez, bár vannak olyanok, akikről olvadnak le a kilók. Reméljük, te ebbe a szerencsés csoportba tartozol!:)
2009. jan. 7. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
köszönöm a bíztatást,én is a mihamarabbi súlycsökkenésben bízom!
2009. jan. 7. 10:45
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Én 23 kg-ot híztam. (50 kg-ról 73 kg-ra) Most 4,5 hónapos a babám, és még 6,5 kg van rajtam. Úgy vettem észre, hogy 2 hetente 1 kg megy le. Ha ez így folytatódik, tavaszra újra a régi leszek. Remélem...
2009. jan. 7. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
87%

Szerintem általában nem. Átalakul a terhességgel az egész alkatod. Ha ugyan nem is látszik a terhesség alatt a nagy pocidtól, de valójában kiszélesedik a csípőd, megerősödik az egész alakod.

Én 54 kilóval kezdtem (a magasságomhoz képest csont és bőr voltam), aztán 81 kilóval szültem. Tehát 27 kiló volt a különbség. Most 8,5 hónapos babával még mindig 72 kiló vagyok, és egyelőre nem is megy lejjebb. Persze lehetne drasztikusan fogyózni, de akkor nem tudsz szoptatni. Már pedig a szoptatás egy egyszeri és pótolhatatlan lehetőség a babád számára! Szóval csak akkor tudsz (majd) jelentősen fogyni, ha már nem szoptatsz.

2009. jan. 7. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
76%

Szia!

Én 54-ről kezdtem és egy hónappal ezelőtt voltam 79 kg.

Most kb lehetek 82 remélem nem több és én most vagyok 33,5 hetes! Lassan 30 kg. :( ez sok? :D Az hát az enyém nagyon sok! ;(

Majd leadom!

Amúgy rám szólt a védőnőm, hogy ez nagyon sok és hogy diétázzak! Ez volt karácsony előtt! Nos, melyik kismama tud ellenállni a finom sütiknek karácsonykor? Hát nem érdekelt a véleménye és ettem a sütiket meg a finom kajákat, de csak módjával! Most meg magas lett a koleszterinem és diétázhatok. :(

Egyes emberek szerint normális ha terhesség alatt megnövekszik a koleszterin szint, mások szerint nem normális. :o

Mindegy a lényeg hogy én szülés után leadom a feleslegeket, de nem fogyokúrával, mert a tejcsi kell a babymnek! :D

2009. jan. 7. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Én 76-al kezdtem, 98-al szültem. Ennek lassan 9 hónapja. Még mindig szoptatok, bár már napi kétszer nem tejcsit kap.

A szülés után egyből 10 kg leugrott (88 kg), majd 3 hónap alatt visszajött 5 kg (93 kg). Most kb. 90 kg lehetek (önvédelmi okokból még a mérleg közelébe sem megyek). Néha zavar, de olyankor mindig eszembe jut, hogy az én testem most nem az én testem: azért van, hogy tápláljam a gyerekem. Fontosabb az, hogy anyatejet kapjon a babám, mint az, hogy mennyit mutat a mérleg.


De egyébként abszolút alkati kérdés, hogy a szoptatás alatt hogyan változik a súlyod: anyukámról csak úgy olvadtak le a kilók (velem 30 kg-t hízott), az anyósom fél éves szoptatás alatt ugyanannyit szedett fel, mint a terhessége alatt.

2009. jan. 7. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Én 64 el kezdtem 85 kg lettem a végére. Szülés után 3 héttel 65 kiló voltam:) A kórházban 10 lement rólam, nagyon vizes voltam, a többi meg szinte azonnal, de én szoptattam , lehet ez segített.
2009. jan. 7. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
sikerült leadnod?-ha még olvasol-:)?
2012. aug. 23. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!