Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Fogadott orvos nélkül szülni...

Fogadott orvos nélkül szülni szerintetek felelőtlenség Kecskeméten? Azt hallottam néha jobb, ha nincs fogadott dokija az embernek, inkább szülésznőt érdemes felfogadni.

Figyelt kérdés
2010. nov. 11. 22:16
 1/9 anonim válasza:
0%
nézd meg a tévében a sok botrányt. ha komplikáció lép fel, akkor utánna milyen lesz a lelkiismereted?
2010. nov. 11. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Az elvérzett kismamának is volt dokija, és szegény mire ment vele?
2010. nov. 11. 22:30
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Én sem fogadnék dokit. Az ismerőseim közül akinek fogadott dokija volt szinte mindenkit megcsászároztak.
2010. nov. 11. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
61%

Kedves első, de nagy butaság, amit írtál. Attól, hogy van vagy nincs fogadott doki, attól még nem feltétlenül van vagy nincs komplikáció.

Nézz utána a véralvadási zavarnak szülő nőknél, azon aztán nem segít a fogadott orvos.

Kérdező: alapesetben a szülésznő van veled többet, a doki csak a ráadás. Nyugodtan szülhetsz ügyeletesnél, főleg ha van egy ismerős arc. (a szülésznő)

2010. nov. 12. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Én is úgy gondolom, ha várandóság alatt nincs semmi probléma, amiért esetleg elmenjek magán orvoshoz, akkor CSAK a szülésre, pénz kidobás orvost fogadni. A kérdést azért tettem fel, hogy ebben megerősítetek, vagy esetleg, ha sok a negatívum, akkor elgondolkozzam rajta, hogy keressek 1 szülészt.
2010. nov. 12. 07:25
 6/9 anonim ***** válasza:
Én kecskeméti vagyok, és itt minden orvos nagyon jó szakember, ezt ki merem jelenteni.Akárki is lesz az ügyeletes, jó kezekben leszel.Egy ismerősöm beszélt azzal a szülésznővel, aki aznap éjjel ügyeletes volt, amikor a kismama meghalt.NEM az orvos hibázott, én ismerem is, érti a dolgát.Állítólag azt a vérzést (mert dőlt belőle, mindenhonnan) senki nem tudta volna megállítani.Ettől ne féljetek!Én fogadtam orvost, mert így voltam nyugodt, fontosnak tartottam.De sajnos pont akkor volt szabin, amikor szültem, így ő rábízott egy másik dokira, akivel szintén meg voltam elégedve. Az igaz, hogy a szülésznő nagyon fontos, mert ő van végig veled, de én nem voltam tőlük elájulva.Amíg vajúdtam, konkrétan rám se bagóztak.Pedig dőlt belőlem a vér.A méhlepényem mélyen tapadt, aggódtam, nem -e onnan jön a vérzés.Nem igazán érdekelte őket.Végülis császár lett, így nem tudtam meg, hogy milyen lett volna a normál szülés velük.
2010. nov. 12. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nekem sokat jelent az, hogy van egy orvos, akihez "tartozom", aki figyel a terhességemre, aki ismer engem, és megbízom benne. A kisfiamat név szerint emlegeti, nagyon nagy tudású, magabiztos, és ez engem is erősít. Mivel első terhességem, így nekem minden új, a szülés is ismeretlen, így jobb érzés tudni, hogy ha váratlanul beindulnak a fájások, van kit hívnom. Nem pénzéhes, a rendelés sem kerül sokba nála.

Én 10 hét múlva szülök Kecskeméten, engem is nagyon megrázott a nemrég elhunyt kismama esete, de én is úgy hallottam, hogy tehetetlen volt mindenki. Sajnos az orvos sem tud csodát tenni, és a rengeteg szépen lefolyt szülésnek nincs akkora hírértéke.

Én nem mernék választott orvos nélkül szülni, de mindannyian mások vagyunk. Szép babavárós heteket kívánok!

2010. nov. 12. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Én csak fogadott orvosnál szülnék és szültem is eddig,igy éreztem magam biztonságban,8 hónap alatt kicsit megismeri az ember és olyan megnyugtató hogy ismerős van mellettem.Elárulná nekem valaki hogy melyik doki volt a szerencsétlenül járt kismama dokija?
2010. nov. 19. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Egy nagyon elismert, lelkiismeretes orvosról van szó! /Dr. Ny. T./Még nem döntöttem fogadok e orvost, de nem félnék a keze alá kerülni, hiszen eddig is az egyik legjobb orvos volt a kecskeméti szülészeten, de véleményem szerint, ezen sajnálatos eset után, ha lehet még nagyobb odafigyeléssel óvatossággal fogja végezni hivatását.
2010. nov. 20. 00:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!