Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesség alatt PASSZÍV...

Terhesség alatt PASSZÍV táppénzre a nőgyógyász is kiírhat, vagy csak a háziorvos?

Figyelt kérdés
2010. nov. 12. 11:08
 1/8 anonim ***** válasza:
Csak a háziorvos írhat ki táppénzre, ami, ha a terhességeddel függ össze, akkor nőgyógyászati ajánlás alapján történik. Vagyis a nőgyógyásztól kapott papíroddal elmész a háziorvoshoz és ő kiállítja a táppénzre jogosító papírokat.
2010. nov. 12. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ugyan nem ez volt a kérdés, de passzív táppénz az a táppénz, ami a munkaviszony megszűnését követő 3 napon belül válik esedékessé. Ideje maximalizálva van, már nem emlékszem, hogy 30 v. negyvenakárhány nap.

Hogyan szűnt meg a munkaviszony? Mert rendes felmondással nem szűnhet meg. Ha más okból (legálisan) szűnt meg, akkor nem biztos, hogy a passzív táppénzzel jól jársz. Ugyanis az álláskeresési járadék jogosultsági napjaiba nem számolják bele a passzív táppénzen töltött időt, azaz kevesebb napig fog járni álláskeresési járadék, ami viszont jogosít tgyásra, gyedre.

2010. nov. 12. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Le fog járni a határozott idejű szerződésem. Valakinek a távolléti idejére voltam felvéve. December 13án jön vissza. 2,5 évig voltam ennél a cégnél. Május közepére vagyok kiírva. Azért gondoltam hogy passzív 30 napig utána álláskeresési. Akkor szerinted ne menjek passzívra?
2010. nov. 12. 11:43
 4/8 anonim ***** válasza:
A te esetedben jobb ha elmész passzívra, majd álláskeresésire, hiszen nem lényeges, hogy pár nappal kevesebb ideig fog járni az álláskeresési, az idő alatt már régen megszültél. Csak ugye tudod, hogy szüneteltetni kell "okosba", hogy járjon tgyás és gyed is?
2010. nov. 12. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Nem. Nekem ez teljesen új szitu. Most próbálok eligazodni, hogy mit hogy kell csinálnom, de nem egyszerű. Számomra már az is szomorú, hogy terhesség alatt megtehették ezt velem. Segítesz? Mit kell tennem?
2010. nov. 12. 12:18
 6/8 anonim ***** válasza:

A munka törvénykönyve csak a határozatlan idejű szerződéseseket védi a rendes felmondás ellen. Mivel a te szerződésed határozott időre vonatkozik, így téged nem véd. Azt azért érdemes lenne megkérdezni a munkáltatótól, hogy nem akarja-e júniusig meghosszabbítani a szerződésedet. A barátnőm is így járt, neki meghosszabbították.

Az "okosba" megoldás az, hogy amikor megszületik a poronty, be kell nyújtani a munkanélküli központba a szüneteltetési kérelmet és másnaptól meg kell igényelni az oepnél a tgyást. Amikor lejár a tgyás, vissza kell menni pár napra álláskeresésire, majd megint szüneteltetni és igényelni a gyedet. Ha tgyás után egyből gyedet igényelsz, el fogják utasítani, mert nem vagy biztosított.

2010. nov. 12. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget! Próbáltam, nem hajlandók hosszabbítani, mert így is létszámleépítés lesz. Sajna....
2010. nov. 12. 12:37
 8/8 anonim ***** válasza:
Közben megtaláltam azt az anyagot, ami az "okosba" verziót tartalmazza (hogyan kell, hogyan nem szabad igényelni az ellátásokat), ha küldesz egy privit, elküldöm pdf-ben.
2010. nov. 12. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!