Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Pajzsmirigy alulműködés -...

Pajzsmirigy alulműködés - terhesség probléma. TSH jelenleg jó, de Anti tpo nagyon magas. Árthat a babának? Többi lent.

Figyelt kérdés
3 éve van pm alulműködésem. Több hónapja jók az eredményeim, a baba elsőre összejött. :) Most vagyok 5 hetes, voltam az endokrinológusnál aki azt mondta semmit nem kell csinálnom, nem kell emelni a gyógyszert. Ezen azért csodálkozom, mert én úgy tudtam, hogy a terhesség elején meg kell emelni a gyógyszert. Eu-Tyrox 125-öt szedek. Az anti tpo eredményem 400 körüli, ez okozhat kárt a babában? Úgy félek! :(( Volt már valaki hasonló helyzetben?
2010. nov. 16. 19:31
 1/8 anonim ***** válasza:
Nekem is alulmukodesem van, az anti tpom az egekben. En 25-os Eutyrox-al kezdtem 75-os lett terhesseg vegen, es sajnos maradt is az emelt adag. Gondolom havonta kell menned vervetelre, es az alapjan mondjak, hogy maradhat-e az adag, vagy emelni kell, nalam legalabb is igy volt. 2008 nov.ben szuletett a kisfiam, egeszseges 2 eves szerencsre:)
2010. nov. 16. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nekem soha nem működött alul a pajzsmirigyem, de az anti TPO mindig mérhetetlenül magas! Endokrinológusok azt mondják, hogy ilyenkor nem kell vele foglalkozni és nincs gond, csak ha a TSH is rossz mellette.

Üdv: 23 hetes km

2010. nov. 16. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
Szia! Nekem 16 éve alulműködik,meg is műtöttek, rendszeres gyógyszerszedés és ellenőrzés mellett nem lehet semmi gond. Van egy hét éves,egészséges fiam,most szeretnénk kistesót, a tsh-m jelenleg 2,75,L-Thyroxin 125-öt szedek. Mennyi a tsh szinted? Nem biztos,hogy emelni kell az adagot.Egy terhes nőnek 1-3 között jó a tsh szintje.
2010. nov. 16. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Nekem 2 hónapja volt 0 körüli az érték, tehát már majdnem túl is működött. A terhességem még csak 1 hete tudtam meg, úgyhogy most megyek majd vérvételre. Az odáig rendben, hogy mondjuk havonta megnézem a tsh-t, de ha leromlik, akkor 1 hónap alatt nem okozhat bajt?
2010. nov. 17. 08:18
 5/8 anonim válasza:
Szia! Nem hiszem,hogy romlott volna ennyi idő alatt,ha rendesen szeded a gyógyszert.A babának nem lesz baja. Nagyon nagy eltérésnek kell ahoz lenni,hogy a babánál gond legyen.A te eredményed pedig teljesen jó!
2010. nov. 17. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nos, én 13,6-os tsh-val estem teherbe, első próbálkozásra. Kicsit bonyolult a történet, de a lényeg, hogy az endokrinológus teljesen kiidegelt, hogy nem lesz egészséges gyerekem, el kellene vetetni vagy úgyis elmegy magától. Nagyon utánanéztem a dolgoknak, és azt olvastam és a háziorvosom is azt mondta, hogy a magas TPO nem árt a babának, nem lehet levinni az értékét. a T3 és T4 értékek a fontosak, meg persze a tsh, de az csak indikálja, hogy valami rosszul működik. Azért írom le ezt, mert nekem is sokat segített, ha mások konkrét eseteit olvashattam. Bocsi ha hosszú. Tehát nekem a T4-T3 oke volt, tsh rohadt magas, anti-TPO szintén nagyon magas. A pozitívum, hogy 20 hetesek vagyunk, eddig minden rendben és soha sehol másutt nem mondták, hogy bármi baj lehet ilyen értékekből, csak az a rendkívül kedves endokrinológus.


Tehát nyugi anti-TPO magas szintjével úgy tudom, hogy nem lehet semmit csinálni és nem is árt.

2010. nov. 17. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Szia.Nekem is alulműködik a pajzsmirigyem.Az anti tpo magas értéke csak azt mutatja ,hogy nem működik jól,vagy rövid időn belül nem fog jól működni a pajzsmirigyed.(nekem több ezerszerese volt.)Ezzel nem tudnak mit csinálni,de ha te már szedsz tyroxint,és jelenleg jó a TSH-d,akkor ne aggódj.Nincs semmi teendőd,csak ellenőríztetni ,amikor az endokrinológusod mondja.Általában az első trimeszter után kell megemelni a tyroxint,de ez nem biztos.Attól is függ,hogy mennyire kerülöd a nem javasolt táplálékokat.Már van egy kisfiam,és most várjuk a kistesót,semmi problémánk nem volt ebből kifolyólag,de én kemény pénzeket fizetek az endokrinológusomnak azért,hogy mindent elmagyarázzon és odafigyeljen ránk,mert sajnos már elveszítettem 3 babát,de hozzá teszem nem ez miatt.Szedjél szelént az sokat segít a pajzsmirigyednek,és én most eszek tengeri algát,mert az olyan jód forrás ,ami nem árt,a babának viszont nagyon jó.Most vagyok 18 hetes és eddig nem kellett emelni,sőt nagyon jók a véreredményeim.(50-est szedek.)Minden jót és ne aggódj.
2010. nov. 17. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm nektek a válaszokat, tényleg megnyugodtam. :) Figyeljük a TSH-t és így remélem minden rendben lesz. :) Nagyon aranyosak vagytok, hogy írtatok, végre megértettem. :)
2010. nov. 17. 21:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!