Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Missed abortusz után levett...

Missed abortusz után levett szövettanból mit tudnak megállapítani?

Figyelt kérdés
Volt olyan akinek nem lettek jók az eredmények?
2009. jan. 12. 10:16
 1/6 anonim ***** válasza:

általában semmit. Nekem viszont mola terhességet állapítottak meg. Ez elég gáz, a méhlepény indult burjádzásnak, a baba meg már rég elhalt:( ha nem figyelnek oda és bent marad valami, és tovább burjádzik, akkor daganattá is fejlődhet (áttétek, stb.). Ezért engem elküldtek rögtön vérvételre, meg néznek Uh-n is. Így fél-1 év a várakozási idő az újabb terhességre. Nekem úgy néz ki minden rendben. Holnap megyek megint kontrollra.

De nem akarlak megijeszteni, tényleg általában semmit nem tudnak megállapítani, csak azt mondják, hogy az élettel összegyeztethetetlen baja volt a picurnak, és a természet szelektált (bocsi, ha csúnyán fogalmaztam).

Ne aggódj, nem lesz semmi baj.

2009. jan. 12. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Neked rendesen fejlődött az embrió, és volt valami tüneted a terhesség alatt?
2009. jan. 12. 11:25
 3/6 anonim ***** válasza:
igen, voltak tüneteim. Még aznap reggel is hányingerrel ébredtem:( Így utólag azonban már vannak gyanús dolgok, pl. a vérnyomásom iszonyat magas volt - de lehet, hogy csak bebeszélem, hogy annak tulajdonítható. De műtét óta újra a régi, tehát lehet.Viszont előtte csak 6 hetesen voltam UH-n. Akkor azt írták, hogy "élő, mozgó embrió". Viszont akkor még nem volt választott dokim, és SZTK-ba jártam. Már van dokim, és ő azt mondta, hogy a 6 hetes eredményt nem kellett komolyan venni (magyarul leszólta a dokit, aki akkor volt). Lehet, ha ő meglett volna már akkor is, jobban figyel rám. De mondjuk az eredményen ez nem változtat, mert ez már a fogantatás pillanatában kialakult probléma volt. Sokat olvastam utána. Elvileg a petesejt és a hímivarsejt rossz szögben találkozott.
2009. jan. 12. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Én csak azért félek, mert pénteken voltam dokinál, de a magánrendelőjébe, és akkor azt mondta, hogy biztos nem volt semmi baj a szövettannal, mivel ha lett volna már szóltak volna neki, és ma én azért telefonáltam hogy milyen lett az eredményem a kórházba, de nem látta a többi között az eredményemet, és mondta hívjam később, én pedig tiszta para vagyok. Nekem 10 hetesen halt el, kisebb volt az embrió a kelleténél, de nekem nem volt hányingerem, nem véreztem, és semmi más problémám.
2009. jan. 12. 13:09
 5/6 anonim ***** válasza:
én úgy értettem, hogy mint terhességi tünet volt hányingerem. vérezni én sem véreztem, csak az UH mutatta ki, hogy nincs baba. én azt hittem minden rendben. Csak így utólag vannak gyanús momentumok. De ne aggódj, mert ez nagyon-nagyon ritka betegség, és általában, mint először is írtam, nem szokott semmi konkrétat kimutatni.
2009. jan. 12. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szia! Nekem azt mondta a doki, hogy a szövettan 'csak' egy rutineljárás, mindent meg kell vizsgálni, amit az emberi testből kioperálnak.

Általában nem derül ki belőle semmi. Szerintem ne várj tőle semmit.

Mielőbbi egészséges terhességet kívánok!

35 hetes

2009. jan. 12. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!