Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 25 hetes terhes vagyok. Kb. 2...

25 hetes terhes vagyok. Kb. 2 hete egy kicsit meg van dagadva az ínyem. Mit tegyek? Milyen gyógyszert vehetek be rá?

Figyelt kérdés
2008. jan. 13. 15:22
 1/3 anonim ***** válasza:
Ez mind a vérbőség miatt van és a terhesség után elmúlik. Szájvízet ajánlanak rá fertőtlenítés céljából,meg olyan fogkrémet ami védi a fogínyt. Ezeket a nagyobb drogériákban,vagy gyógyszertárban tudod megvenni. Irigyellek,hogy neked csak megdagadt az inyad! Én 19 hetes vagyok,de kb. a 10-ik héttől kezdődően,minden fogmosásnál ömlik a vér a fogínyamból,meg ha almát vagy zsemlét eszem akkor is. Borzalmas és idegesítő és persze a szerek sem használtak túlzottan,de azt mondták ez vele jár,csak embere válogatja,hogy kinek milyen formába. Azért a dagadásra szerintem a szájvíz segíteni fog. Gratulálok a babához!
2008. jan. 13. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szia.

Keresd fel a fogorvosod,és megmondja,hogy mit hastnálj.sza´jöblítöt minden féleképpen.

nekem olyan fokú ínygyulladásom lett,hogy majd nem a fogamat kellett kihúzni.3xkaptam íny alá antibiotikumot,így a fogam megmaradt,de az ínnyem durván néz ki.nagyon duzzadt,és vérzik mindentöl.Szóval minnél elöbb keresd fel a fogorvosodat.

39hetes kismama.

2008. jan. 13. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Szia !Nekem az első perctől,hogy tudom ,hogy terhes vagyok fogíny gyulladásom van,ez a terhesség miatt van.használhatsz szájöblítőt de sztem abból is csak a jobb minőségűt vedd meg,elmex vagy oral-b.esetleg sós vízzel öblögess,mert az is fertőtlenítő hatású.Gyógszert ne vegyél be rá,ha nagyon elviselhetetlen,akkor menj el orvoshoz.És mindig tisztítsd alaposan fogselyemmel vagy superfluxxal,pl.dm-be vehetsz,mert ha a kaja nem megy be a fogközökbe nem is gyullad annyira be.Hidd el szakma beli vagyok ezért mondom.Gratula a babához,egy 14hetes kismama
2008. jan. 13. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!