Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terheléses cukorvizsgálatnál...

Terheléses cukorvizsgálatnál miután megittam a cukros vizet 1 vagy 2 óra múlva veszik le a vért?

Figyelt kérdés

A védőnő küld vérvételre,de azt nem mondta,hogy 1 vagy 2 óra múltán veszik le a vért,és így nem tudom.Vagy ezt a laborba tudni fogják?Amúgy már egyszer csináltak terheléses cukor vizsgálatot és annak jó lett az eredménye,akkor most miért kell?Vagy ez a szokás?Én úgy tudtam,ha minden érték rendbe,akkor csak egyszer csinálják meg.

Még egy kérdésem lenne:ugyebár éhgyomorra kell menni,de rágózni vagy tik-takot bevenni lehet?Nem szeretném,ha kellemetlen lenne a lehelletem...Mennyire befolyásolja az eredményt?

Üdv,egy 36 hetes kismama


2008. jan. 15. 12:22
 1/6 anonim ***** válasza:

Én hirtelen azt mondanám, 2 óra mulva. De ha már voltál, akkor tudod te is.

Én is úgy tudom, hogy egyszer szokták, de más ház más szokás...Sose lehet tudni.

A laborban amúgy tudják, sőt szerintem kérdés nélkül mondják is, de kérdezd meg, mikor menj vissza.

Szeritnem ne egyél igyál semmit, rágót és tictacot sem, a reggeli fogmosás után nem lesz gond a lehelleteddel.

2008. jan. 15. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
54%
Szia! Nem tudom miért kell mégegyszer, de elvileg 2 óra múlva. Beutalón rajta szokott lenni (120 p glukóz) Kérdezd meg miért kell menned mégegyszer, ha nem muszáj ne menj, ne terheld feleslegesen a babát és magadat! Rágózhatsz nyugodtan cukormentes rágóval!
2008. jan. 15. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
SZIA! Teljesen éhgyomorra kell menni, leveszik a vért és utánna iszod meg a glukozos lötyit, majd 2 óra múlva ismét leveszik a vért. Ha már csinálták és csinálniuk kellett 20-22 hetesen és minden rendben volt akkor kérdezz rá, hogy miért ismétlik meg a vizsgálatot. Mindenesetre vérvétel elött ne igyál és ne egyél semmit, reggel moss fogat esetleg öblögess szájvízzel és kész.
2008. jan. 15. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én is úgy tudom,hogy 2 óra múlva.A cukormentes rágót nem ajánlom,mert a párom egyszer úgy ment vérvételre és azt hitték,hogy cukros.Ismételnie kellett a vérvételt ,mert téves eredményt adott.23 hetes kismama
2008. jan. 15. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Szia!Én múlthéte voltam.Levettek éhgyomorra egy kis vért aztán egy óra múlva megint és mégegy óra múlva ismét.
2008. jan. 15. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nem értelek. Már rég kellett volna hogy menjél az első terheléses cukorra. (26 hetesen)

Azonkívül persze h éhgyomorra kell menni, se rágó, semmi, de fogat mosni szabad!!!

Esetleg valódi citromot vihetsz és belenyalhatsz, de csak az első vérvétel ( 0. perc )után. Adhatsz a cukros vízhez is.

Ezután 2 óra múlva leveszik a újabb vért. Ennyi.

2008. jan. 16. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!