Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Várandósságom első pár hetében...

Várandósságom első pár hetében vagyok. Épp hogy pozitív lett a teszt, erre lebetegedtem. Náthás vagyok, mindenem fáj, folyik az orrom. Lázam még nincs szerencsére. Mit lehet ilyenkor szedni?

Figyelt kérdés

Háziorvos Naturland köptető írt fel, és Isla cassis szopogatós torokfertőtlenítőt. Nagyon félek, hogy felmegy a lázam, és baja lesz a babámnak. Kisfiamat lázasan szültem, most meg az első hetekben betegszem le. :(

Ha esetleg fel is szökik a lázam, attól még lehet egészséges a baba, ugye?

Mit tudtok ajánlani? A hagymatea pl. csak köhögésre jó, vagy megfázásra is?


2010. dec. 2. 15:25
 1/7 anonim ***** válasza:
35%

Ha felmegy a lázad akkor 50% hogy megmarad a baba. Lehet olyan rendellenessége ami miatt most megmarad de később egy másik fejlődési szinten okoz majd gondot és .... na.


Szóval akkor szerintem irány az ügyelet.

Én megbiznék a háziorvos választásában nyilván mondtad ott is hogy babát vársz. Esetleg még a homeopátia amit lehet pocakosan.

Gyógyulj meg!!!!!!

2010. dec. 2. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
57%

Szia!


Nem tudom kismamik ihatják-e, de sztem a jó erős hársfa tea hatásos.

2010. dec. 2. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
84%
Váladék oldásra és köhögésre kiváló a sinupret csepp vagy drazsé. Sok folyadék, lázra algópirin. Ha nagy a baj, akkor ha jól tudom penicilin hatóanyagú antibiotikumot ír fel az orvos. Azt mondják, hogy az első 8 hétben nem jók a fertőzések, de szerintem nagy harcosok a pocaklakók!
2010. dec. 2. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Azért nem kell megíjedni!

Megfázásra lehet szedni homeós bogyókat, sokat segítenek és nem ártanak a babádnak.

Pl: [link]

Lázra lehet szedni Algophirint vagy Panadolt, egy-egy szemet. Ha nagyon felmenne a lázad, akkor hűtőfürdő. Lényeg, hogy ne legyen tartósan magas a lázad.

2010. dec. 2. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én is ilyenkor voltam megfázva és rendben van a babám. Lázam nem volt, csak hőemelkedésem, de az nem baj. 6+2 h km.
2010. dec. 2. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szia!


Nekem 4 hetesen volt vesemedence-gyulladásom, még jó, hogy 1 napja késett, és amit az ügyeleten írtak antibiotikumot, nem kezdtem el - itthon jöttem rá, hogy nem szóltam a dokinak -, másnap a nődoki vastag mynh-t látott, írt olyan antibiotikumot, amit lehet szedni terhesen bármikor -penicilinek-, én is voltam lázas is, csillapítani kell, akár napi 3x1 algopyrinnel, azt nyugodtan lehet szintén.

Én mondjuk szerencsére egyből megérzem, hogy lázasodok, így időben bevettem mindig, nem igazán voltam úúgy lázas, érted.

Hagymatea szuper, sok benne a hasznos anyag, torokra nagyon jó a tantum verde torokspray, ezt is nyugodtan lehet, illetve calcium pezsgőtabi, gyulladáscsökkentő hatású. Sok c-vitamin, napi 1000mg is, van a béresnek pl. 1000mg-os tablettája.

Kamillatea is jó, sok mézzel, facsart citrommal.

Meg persze sok pihenés, hogy a szervezeted ezzel foglalkozhasson!

Semmi baj nem lesz, nyugi, ezeket vesd be!

Jobbulást!!!


26 h km

2010. dec. 2. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek! C vitamint szedek jó nagy mennyiségben, meg multivitamint, hagymateát is főztem, és pihenek, meg infralámpázok. Szerencsére nincs lázam, remélem időben elcsíptük, és nem is lesz nagyobb baj belőle.
2010. dec. 2. 18:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!