Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Lehet tornázni és gyengébb...

Lehet tornázni és gyengébb hasizom erősítő gyakorlatokat végezni terhesen?

Figyelt kérdés
16 hetes terhes vagyok.Gerinctornát végzek rendszeresen,mert sajnos szükségem van rá.Itt olvastam,hogy hasgyakorlatokat nem szabad végezni.A gerinctornában szinte minden gyakorlat hasra megy,vagy arra is.Felhívtam a védőnömet,azt mondta ne,majd a gyógytornászom,Ő azt mondta igen,nyugodtan csináljam.Nem fáj a pocim utánna,ha viszont nem tornázok,akkor a derekam beáll.Ti végeztetek gyakorlatokat hasra?
2008. jan. 16. 12:18
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

szia,


Hasizmot semmiképpen nem ajánkott csinálni.

Ha gerinctornára van szükséged, akkor gyógytornász segítségével csináld a gyakorlatokat, tekinettel a babára.


Vigázz magatokra.

2008. jan. 16. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is el van törve 4 csigolyám, és spec gerinctornát csinálok.

Szerintem lehet, sőt kell is hasra is dolgozni, de nem szabad túl erősen. Lehet, tényleg kicsit át kéne alakítani a gyakorlatokat a babára nézve, és inkább a derekat, feneket, combot, vállat erősíteni, ezek is szépen tartják a gerincet.

De ne félj, bajt nem csináltál, és konzultálj egy gyógytornásszal vagy kismamatornásszal.

2008. jan. 16. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Ne terhesen kezd el hasizmoterősíteni! Ezt eddig kellett volna. A terhesség idejére találták ki a jól bevált kismamatornát és a kismama úszást! Hasizomerősítéssel csak ártasz a babának. Kb azt éred el mintha minden felülésnél valaki belebokszolna a hasadba. Szerinted ez árthat a babának? Jó gondolkodást!
2008. jan. 16. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!