Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Két gyermek között mennyi az...

Két gyermek között mennyi az ideális korkülönbség?

Figyelt kérdés
2010. dec. 7. 17:58
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nincs olyan , hogy ideális. Mindenki máshogy éli meg , szülőre meg testvérre gondolok. Az téány ha mindkettőt pelenkázni kell, még a nagy sem önálló, akkor nehezebb (nálunk így volt), de ha mégegyszer végig kéne csinálni, se változtatnék. Viszont egy féltékeny 5 évessel se lehet könnyebb. De lehet, hogy épp nem féltékeny hanem segítőkész. Kis korkülönbségnél lehet összenőnek, de lehet később gyepálják egymást, vagyis előbb a nagy a kicsit, mert előjön mégis a féltékenység. Szóval szerintem gyereke válogatja. Meg szülő is, mert nem mindenki bír mindent egyformán, Nálunk 15 hónap a korkülönbség, egyedül vagyok, mert férjem külföldön dolgozik, 2 hetente jön haza. Borzasztó nehéz volt időnként, de jó volt , nem csinálnám másként. Viszont ha harmadikat szeretnénk, megvárnánk, hogy minimum ovis legyen a kicsi.
2010. dec. 7. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
74%

Nincs jo valasz.

14 honap van a gyermekeink kozott, nekunk idealis, sokan viszont megdobbennek emiatt.

En azt tudom, hogy koztem es a testverem kozott 7 ev volt a korkulonbseg es a mi szempontunkbol ez nem volt jo, nem igazi a testveri kapcsolat.

2010. dec. 7. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
88%
Számomra az az ideális,amikor a nagyobbik már óvodás,mert akkor jut idő a kicsire,meg azért a 3 év még nem olyan sok, még együtt nőnek fel és tudnak együtt játszani.
2010. dec. 7. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg nincs ideális.

Bátyám és köztem 9 év, imádjuk egymást. Anyának jó volt, hogy már nagy volt a testvérem, és szerencsére nem volt féltékeny, sőt segített is sokat anyunak.

Viszont párom és testvérei (3 fiú) 4 év alatt születtek, és szintén nagyon jó tesók. Mondjuk anyukájuk azért picit kikészült. :) De azt mondja ő sem csinálná másképp.

Szerintem függ attól is, hogy nevelték őket, és a gyerekek mentalitásától is, hogy jó tesók lesznek-e.

Én addig szeretnék várni a második babával, amíg az első egy picikét önállóbb lesz, mert most el sem tudnám képzelni, hogy egy még pelusos, örökmozgó, nagyon sok figyelmet igénylő kislány mellett még egy aprósággal is elbírjak. :)

2010. dec. 7. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Én is csak azt tudom írni,mint a többiek! Mindenki maga érzi,mi a jó,és van -e türelme annyi,hogy kicsi korkülönbség legyen a gyerekek között. A lányom 2 és fél éves volt,szobatiszta már,ahogy megszületett a kisöcsi. Sokan kevesellték közöttük az időt.Nekem így jó volt.Se sok,se kevés.Most 6 éves a lányom,4 éves a fiam,és májusba érkezik a 3. baba.Én már szültem volna hamarabb is,már amikor 2 éves volt a kisebbik,akartam a harmadikat,de így alakult.Majd most ezt is ki próbálom. :) Milyen a nagyobb kor különbség.
2010. dec. 8. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

A gyerekek vérmérsékletétől függ. Mi iszonyatosan rossz testvérek voltunk, lányok, 3 év különbséggel.


Mostanában azt látom, (tanítok) hogy a kisiskolás nagytesók nagyon sokat segítenek anyának a picibabák mellett, és önállósodnak is, de ez megint lehet véletlen.


Ezt úgyis Te látod, hogy milyen a nagyobbik gyerek.

2010. dec. 8. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Úgy gondolom, akkor lesz 2. babám, ha az első gyermekem kisiskolás lesz. Remélem a féltékenység helyett örülni fog, de ez persze neveltetés kérdése is. Kisiskolásként jobban fog tudni segíteni és örömét leli abban, hogy segít az anyukájának és a kistestvérének. :)
2010. dec. 9. 17:44
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Gyereke, családja válogatja. Nálunk az első és a második között 4 év van, nem volt túl optimális, nagyon eltértek az igényeik. A következő babára csak egy évet kellett várni, nagyon jó volt egyszerre a két picire. Teljesen összenőttek, most is nagyon összetartóak. De van, aki ezt a felállást fárasztónak találja.

10 év szünet után jött a következő baba. A nagyok imádják, játszanak vele, de igazából nem a partnerei. Ezért vállaltunk még egyet. Így nem kell nagycsaládban "egykeként" felnőnie. Két éves lesz, mire a pici megszületik, a legnagyobb pedig 17. Nálunk így vált be.

2010. dec. 10. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Kinek mennyi.

Nálunk 9 év van, 6-7 év alá nem mentem volna, így alakult.

A kis korkülönbség meg szóba sem jött.

2010. dec. 10. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk 8 éves volt a fiam, mikor a kislányom született. Nagyon ideális. Még tudnak kicsit együtt játszani jelenleg, mászkálnak együtt az ágy alatt, labdáznak, a kisfiam már tud neki mesekönyvből olvasni, sőt, vigyázni is rá, míg pl megmosom végre a hajamat :o)

Féltékenység csak 1 szer volt a legelején a rokonlátogatáskor, hogy körbecsodálták a picit és nem csak vele foglalkoztak. Viszont azóta semmi, sőt, imádják egymást. Tanulni is tudok a fiammal, igaz néha közben szopizik a kicsi, de nagyon jól működik.

Nálunk így nagyon ideális.

2010. dec. 10. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!