Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit lehet tenni a terhesség...

Mit lehet tenni a terhesség alatt jelentkezö húgyhólyag gyulladás ellen? Okozhat -e nagyobb kárt a baba egészségében?

Figyelt kérdés
2010. dec. 16. 10:48
 1/4 anonim ***** válasza:
ha enyhe mértékű és nincsenek panaszok, csak a vizelet vizsgálat mutatta ki, akkor nem. legalábbis nekem ezt mondták, mert én így vagyok most. ha súlyosbodik a helyzet, akkor lehet belőle baj, ezért kell figyelni.
2010. dec. 16. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Én így kezdtem a terhességem, olyan hólyaggyulladást kaptam, mint még életemben soha. Sajnos szó szerint - és ezt nem lehet szebben fogalmazva leírni - vért pisiltem. Azt gondoltam a babának lőttek, még előtte forró vízbe is ültem (első baba, nem tudtam, hogy tilos).

Az eredmény borzasztó erős felfázás (senkinek nem kívánom).

Kétféle antibiotikumot szedettek be velem (én aki gyógyszer ellenes, mivel sosem szedtem, volt egy szintén véres utóreflex is a gyógyszerek után..akkor is nagyon megijedtem).

A baba ebből semmit nem észlelt, lubickolt a magzatvízben, a hüvelyem tökéletesen védett maradt. Most vagyok 12 hetes, és minden rendben, de azóta kizárólag (a terhességem végéig) sízokniban alszom!

2010. dec. 16. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha a gyulladást a hüvelyből áttelepsző fertőzés okozza, akkor igencsak nagy problémákat is okozhat, akár a legrosszabbat.

Ha a gyulladást valami más húgyúti bacik okozzák, az sem jó, azt is ki kell kezelni.

Mindkét eset nehéz, mert nagyon kevés gyógyszer van, amit a terhesség alatt szedni lehet.

Ilyenkor minél előbb érdemes orvoshoz fordulni és kivizsgáltatni magad. Semmiképp ne engedd, hogy csak úgy írjon föl valami antibiotikumot, előbb kérjél részletes laborvizsgálatot.

2010. dec. 16. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

11:48as újra


Természetesen nekem is csináltak labort, utána kaptam a gyógyszereket...természetesen csak olyat, amit lehet babásan is szedni. A dokinak is az volt az első, hogy megvizsgálta a hüvelyem, hogy ott van -e vmi probléma.

2010. dec. 16. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!