Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A dohányzás káros a terhesség...

A dohányzás káros a terhesség alatt?

Figyelt kérdés
2009. jan. 23. 08:40
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
90%
Persze hogy az! Nagyon is káros a babára nézve.
2009. jan. 23. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim válasza:
68%
Szerintem mindenkitől azt a válszt fogod kapni, hogy igen. Én nagyon szenvedtem a terhességem elején, és ezt el is mondtam az orvosomnak. Felvilágosított, hogy sokkal rosszabb hatással van a magzatra, ha folytonos rossz közérzetemet éli meg, mint ha napi 2-3 szál cigi elszívok. Így is lett, én dohányoztam. A kiírt napon szültem, a szülésnél semmi gond nem volt, a magzatvíz tükör tiszta, a gyerek egészséges. Csecsemőkorában sem volt semmi baja. Már 11 éves, egészséges, okos, átlagos kis tini. Véleményem szerint ezt az orvosoddal beszéld meg, hisz ő ismeri a fizikai és lelki állapotodat is.
2009. jan. 23. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
80%
Igen, árt, de az utolsó válaszolónak igaza van. A folyamatos stressz, a nikotinelvonás sokkal rosszabb hatással van rátok,mint a napi egy két szál cigi. Sok kismamának szerencséje van, mert le tudja tenni úgy a cigarettát a terhesség idején, hogy egyátalán nem görcsöl rá, nem hiányzik neki, de vannak kevésbé szerencsések.
2009. jan. 23. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
90%
Amikor kiderült,hogy baba lesz én letettem a cigit.De úgy hallottam és olvastam a könyvekbe,hogy napi 2-3 szál még nem árthat.Neked kell eldöntened,az orvosoddal viszont mindenképp beszéld meg.Jó babavárást!
2009. jan. 23. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim válasza:
78%

Én nem hiszem el,hogy 9 hónapot nem lehet kibírni cigi nélkül. Pláne ,ha gyerekem lesz. Utána meg lehet folytatni,de nem a gyerek jelenlétében.


Egyik nap jött ki egy szoláriumból egy kismama szájában a cigivel, és még ő várta hogy segítsek lerakni a lépcsőn a babakocsit.Csak egy lépcsőfok volt. Nem is tudom milyen anya az ilyen.


Én is elszívok napi 1 szálat,de ha lenne gyerekem a jelenlétében soha nem gyújtanék rá. Szerintem a kockázat benne van, hiába nem minden esetben jön ki. 9 hónap nem nagy idő.

2009. jan. 23. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim válasza:
48%
Vagy használjon nyugtatót esetleg nikotintapaszt, vagy elektromos cigit az idő alatt.
2009. jan. 23. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
38%
jézusom,ez még kérdés??? hát anya az ilyen??? de nem is idegesítem fel magam,mert az nem tesz jót a terhességnek...
2009. jan. 23. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
96%
Énis dohányoztam,de ahogy megtudta,hogy babát várok letettem,most36hetes kismama vagyok,nem mondom hogy nem kívánom,de a baba érdekébe kibírom.
2009. jan. 23. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
35%
2-3 szál nem káros?????????? Remélem nincs gyereked!
2009. jan. 23. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
61%
Igen, nagyon káros lehet, embere válogatja. Igaz, a nikotin maga nem jut a babához, de a sejtjeidre leragad, kevesebb bennük az oxigén, és ez káros, igen. Mikor megtudtam, hogy terhes vagyok (4 hetesen), letettem a cigit, és nem szívtam egyet sem kb. félidőig. De arra már annyira ki voltam, hogy megint cigizni kezdtem, persze nagyon keveset, sokkal kevesebbet, mint addig (napi 3-4 szál). A babámnak semmi baja nem lett, tökéletes súllyal született egészségesen, a magzatvíz végig tökéletesen tiszta volt, a köldökzsinór artériában az áramlás is rendben volt végig, szóval ennyi cigizés semmiben nem tett kárt. Ettől függetlenül azt javaslom, hogy ha gond nélkül kibírod, tedd le a cigit, az a legbiztosabb.
2009. jan. 23. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!