Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A terhesség megállapítása. Ki...

A terhesség megállapítása. Ki állapítja meg, mi alapján?

Figyelt kérdés
8 hetes kismama vagyok és most a főnökömmel viaskodom. Tudom, hogy a törvény engem véd és ha nem jutunk közös nevezőre, jogi útra terelem. A kérdésem az lenne, hogy mi az a papír, ami alapján már nem cáfolható vagy kérdőjelezhető meg a terhességem? Holnap megyek UH-ra:)
2010. dec. 29. 11:03
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Szia! Igazából jogilag nem tudom, de valószínűleg a helyi munkaügyi bíróságot felhívod telefonon és szerintem tudnak segíteni. Lehetséges, hogy a dokid is tud valami választ adni neked erre a kérdésre. Talán a biztonság kedvéért irass valami szakmai papírt a dokiddal. Remélem minden ok lesz!:) Kellemes babavárást!:)
2010. dec. 29. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Szia!

Szerintem az első orvos által kiadott papír igazolja a terhességet, de ha ez nem, akkor meg az UH-s lelet.

2010. dec. 29. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
minden orvosi vizsgálat után van orvosi papír aláírással, egyébként meg úgy tudom a kiskönyv az elég hivatalos.....mi a vita tárgya?
2010. dec. 29. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom,hogy a terheskönyv.
2010. dec. 29. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Én tudom a választ a kérdésedre. Ha UH alapján a nőgyógyász lát az embriónál szívműködést, akkor onnantól hivatalosan is terhes vagy, mégpedig visszamenőlegesen, a teherbeesésedtől fogva. Nyugodtan fenyegesd meg a munkaügyi bírósággal, hogy ha perre viszed a dolgot, garantáltan te nyersz, ő meg fizetheti a kártérítésedet, a teljes perköltséget az esetlegesen felmerülő szakértői költségekkel együtt, plusz még ki sem rúghat. Kérdezd meg, hogy megéri-e neki.
2010. dec. 29. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszokat! Azon kaptam fel a vizet (nem kicsit), amikor a főnököm közölte, hogy a céges ügyvéd szerint csak a 3. hónaptól nem vagyok dolgoztatható éjszaka. Tegnap átrágtam a munka törvénykönyvét, ami azt írja, hogy a terhesség megállapításától a gyermek egy éves koráig nem dolgoztatható a nő. Ettől érvényesen eltérni nem lehet. Szóval van egy olyan érzésem, hogy a munkahelyem rendesen hülyére akar venni engem, plusz az utolsó szuszt is ki akarja dolgoztatni.
2010. dec. 29. 11:14
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

A kiskönyv és minden orvos által kiadott vizsgálati lelet bizalmas információkat tartalmaz, amelyekbe a munkáltató nem nézhet bele. Ha Te azt mondod, hogy terhes vagy, akkor köteles elfogadni, legfeljebb hozhatsz a dokidtól egy olyan igazolást, amin csak annyi szerepel, hogy terhes vagy. Ha azt sem fogadja el, a munkaügyi bíróság majd meggyőzi...

Sok sikert!

2010. dec. 29. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
jókora s@ggfej lehet, az első három hónap a legkockázatosabb, szóval biztos hogy nem vagy kötelezhető a melóra, egyébként megmondhatod a főnöködnek, h bármelyik orvos kiír táppénzre már most szóval csak keményen!
2010. dec. 29. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Ne hagyd magad, neked van igazad.
2010. dec. 29. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Ne hagyd magad! Én sem hagytam, kiírtak tp-re.

Egyébként a 16.héttől nem dolgoztathatnak éjjeli műszakban.

2010. dec. 29. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!