Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha tudom görbéről és tesztről,...

Ha tudom görbéről és tesztről, hogy 3 nappal később volt a tüszőrepedésem mint félidő, akkor a doki az alapján számolja a terhességi napokat?

Figyelt kérdés
Az utolsó menstruációt meg szokták kérdezni, de késői ovulációnál tulajdonképpen nem mérvadó. Hogy mikorra lennék kiírva, azt majd csak a 12.uh-n mondja meg a méretek alapján?
2011. jan. 1. 15:22
 1/6 anonim ***** válasza:

Én tudtam, hogy 28 napos ciklusnál nem a 14. hanem a 16. napon volt az ovum, a dokim, mégis az utolsó menszi alapján számolta az időt, no meg az UH méretek alapján.


Aztán tök mindegy lett, mert a babám egy hónapot sietetett.


Kíváncsi vagyok, most mi lesz, mert a ciklusom 31. napján estem teherbe... Ez durván két hét eltérés az utolsó menszesz első napjától számított korhoz képest. (9 hetes vagyok.)

2011. jan. 1. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nem. Az utolsó menstruáció alapján fog számolni. A három nap az semmi. Ha pl. késői péd lett volna, akkor is a 12. hetes uh után helyesbítené az időpontot, mert az egy másfél hét már nagy különbség, de a három nap az nem az.
2011. jan. 1. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Én mindháromnál tudtam pontosan mikor lettem terhes (és nem a 14.napon hanem a fiamnál 19.napon, a lányomnál 21.napon és most a harmadik gyereknél is a 21.napon) mégse érdekelte a kutyát se akármit is mondtam.

Mindig mensi alapján számoltak, aztán paráztattak össze vissza a kiszámolt szülési időpont után hogy jaj de túlhordom pedig valójában nem is hordtam túl őket csak pár nappal.

Hát mindegy, ez van :)

2011. jan. 1. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Három nap különbséggel szerintem sem foglalkoznak. Nekem egy héttel később volt ovum és a terhességemet is egy héttel kisebbre írták (hőgörbe és UH alapján).
2011. jan. 1. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

ha ez neked ekkora gond egyszerűen mondj a dokinak 3 nappal későbbi napot a mensi első napjára

azaz ha 1cn 20án volt(hacamraütöttem)akkor mond neki hogy 1cn az 23.án volt

ennyi

de felesleges

én nekem is 19 napon volt tr

az uh a lényeg:)

2011. jan. 2. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nekem félidőhöz képest egy hetet csúszott az ovum (hőmérőztem), így a mensim első napját is elcsúsztattam egy héttel későbbre, és azt az időpontot mondtam a dokinak is. Eddig minden úgy alakult, ahogy annak lenni kell. Az előző terhességemnél, a rendszertelen mensim miatt, mindenki mást mondott, máshogy számolt a védőnő, máshogy a doki, és ezek a dátumok még váltakoztak is a terhesség alatt, tiszta vicc volt. :-)


Szerintem az ovutól számolj vissza 14-et, és mondd azt a dátumot. Bár 3 nap tényleg nem olyan sok.


20h kismama

2011. jan. 2. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!