Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha terhesség alatt észreveszik...

Ha terhesség alatt észreveszik, hogy valaki toxoplasmás, akkor azt tudják kezelni, vagy mindenképpen terhességmegszakítás a vége?

Figyelt kérdés
2011. jan. 3. 13:46
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Antibiotikumot kell szedni, ha nincs rendellenessége a babának, nem kell megszakíttatni a terhességet.
2011. jan. 3. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
56%
Nem kell megszakítani a terhességet. Egyébként 3szor ellenőrzik a terhesség alatt, utoljára a 36. héten, akkor, ha pozitív, szerinted, hogy szakítanák meg a terhességet?
2011. jan. 3. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Kedves első, köszönöm a válaszodat.

Második: Nyilván nem arra gondoltam, ha utolsó hetekben, hanem középidő táján. Egyébként nálunk egyszer sem ellenőrzik, csak ha alapos ok van rá.

2011. jan. 3. 14:10
 4/6 anonim ***** válasza:
Amikor anyu terhes volt velem, ő is toxoplasmát kapott, mégis élek! :D igaz a pupillám nem tökéletes, de legalább élek.
2011. jan. 3. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Toxoplazmózissal nem szakítják meg a terhességet. Tudniillik nem az élettel összeegyeztethetetlen fejlődési rendellenességet okoz.így van ez a CMV-vel is.
2011. jan. 4. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Egyáltalán nem okoskodsz, örülök, hogy legalább valaki válaszol. :) 18+5 hetes vagyok, de se magas vérnyomás, se vizesedés nem jelentkezett, sőt inkább alacsony a vérnyomásom. Reggel voltam vizeletet leadni majd 4 kor megyek az eredményért, remélem minden rendben lesz, és a multkor csak belekerült valami.
2011. jan. 4. 12:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!