Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mást is idegesít? Második...

Mást is idegesít? Második terhességemet "élem". Van egy kislányom. Minden második ember első mondata: Hátha fiú lesz

Figyelt kérdés
Nekem teljesen mindegy milyen nemű, csak egészséges legyen. Mintha ez valami elvárás lenne.
2011. jan. 3. 21:38
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
nekünk első baba lesz,és kislánynak tűnik egyelőre..:D Ha bárkinek mondom,annyi a válasza,hogy "nembaj,csak egészséges legyen" .Szóval ez ilyen általános dolog,engedd el a füled mellett:D
2011. jan. 3. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Dettó. Második babát várom, van egy gyönyörű 15 hónapos kislányunk. Ismét lányunk lesz (februárban születik). Mi nagyon nagyon örülünk neki hogy ismét lány lesz, én valahol ebben is reménykedtem. Szinte semmit nem kell vennünk, tele vagyunk rózsaszín vagy lányos cuccokkal, és most pénzünk sem lenne hogy új ruhatárat nyissunk (fiúra nem adnék rózsaszínt). Apukámék is nagyon örülnek hogy ismét lány lesz (pedig ő is lányos apuka, van még két nővérem). De sokan idegenek vagy ismerősök mondják hogy "nem baj, majd talán a harmadik" mintha mi arra gyúrtunk volna most is hogy fiú legyen. Nagyon idegesít. Ilyenkor meg is mondom hogy örülök hogy nem fiú és remélem a harmadik is lány lesz (már ha lesz 3. és amúgy meg tök mindegy a neme).

Szép terhességet! 33 hetes kismami

2011. jan. 3. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__terhes..


Ezt egyszer én kérdeztem, ha van kedved, olvasd végig, szerintem érdemes.


Van két lányom. A másodiknál egész terhesség alatt az ment, hogy miért nem fiú miért nem fiú, mindenki csak sóhajtozott, rendszeresen kérdezték úton-útonfélen rokonok, barátok, ismerősök, közértes nénik, szomszédok, stb, hogy nem vagyunk-e mérgesek, hogy nem fiú...

Azt hittem, ez elmúlik majd azzal, ha megszülöm szegény lányomat, de nem.

Még a mai napig (2 hónapos most) piszkálják őt, hogy miért nem fiú.


Tervezünk harmadik babát, és ezt már mondogattuk pár embernek, és most az a legújabb, hogy nna majd a 3. biztosan fiú lesz, és hogy most már direkt csináljuk úgy a férjemmel, hogy fiú legyen.


Mi a harmadikat is lánynak szeretnénk szívünk szerint, persze a lényeg, hogy egészséges legyen. De minket nagyon bánt, hogy így bántják a második lányunkat, és már előre bánt minket az (a férjemmel), hogy a még csak tervezett harmadik gyerekünket is bántják.


Van valami idióta társadalmi elvárás, hogy az embernek legyen egy fia és egy lánya.

De azt én észrevettem, ha valakinek két fia van, azt sosem bántják, mindig csak azt, akinek két lánya. Legalábbis errefele.


Mondanám azt, hogy ne foglalkozz ezekkel, de tudom, hogy mennyire bántó :(


Kicsit hosszú lettem bocsánat, de nap mint nap ezen szenvedünk, akárhányszor találkozunk valakivel (akár a férjem, akár én).

2011. jan. 3. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Nekem lányom született elsőre, sokan gratuláltak majd hozzátették: nem baj a második majd fiú lesz. :)

Nem idegesítettem magamat ezen, bár őszintén szólva én sem értem miért nem mindegy, hogy lány vagy fiú.

Én sem bánom, ha a második is kislány. Nekem is mindegy, másokkal meg nem foglalkozom.

2011. jan. 3. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Na, akkor ez országos baromság-mindenhol jelen van.

Nekünk is van egy 4 éves kislányunk.Már amikor vele terhes lettem, hallgattam, hogy..."nem baj, csak egészséges legyen"

Most 28. hetes vagyok a kisfiúnkkal-az addig kötekedők elhallgattak, mert teljesült a "norma".Pedig könyörgöm..., miért hiszik azt, hogy mindenkinek vegyes páros a vágya.

Én is tapasztalom, hogy a 2 v. több fiús szülők nem hallják ezt annyit-bár ott inkább anyuka szeretne kis leánykát.

2011. jan. 3. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Szerintem ez a hülyeség még a középkorból maradt, ahol kellett a fiú örökös, mert a lány csak lány volt, a fiú pedig "a gyerek".
2011. jan. 4. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Ja, meg a névhordozás is ok lehet erre. Mindenkinek mániája, h csak a fiú viheti tovább a családnevet...pedig már a férfi is felveheti a nő nevét házzasságnál...sőt, a japánoknál évszázados szokás, h ha csak lányok vannak a családban, akkor a vőlegényt "örökbe fogadják", és így lesz aki továbbviszi a nevet. Szóval nem újkeletű a dolog, csak itt maradiak az emberek.
2011. jan. 4. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Én első babámat várom,mikor kiderült,hogy lány,megkaptam,hogy:nem baj!Engem ez nagyon bánt.Mintha egy kislány kevesebb lenne :(
2011. jan. 4. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Mi még csak az első babánkat várjuk, de mivel a sógoroméknál kislány lett 1,5 éve, most tőlünk mindenki fiút vár...pffff....bevallom, pofánvágnék mindenkit, aki ilyet mond...Sőt nálunk mindenki jön a népi okosságokkal, hogy "ha nem hánysz tuti fiú"...nos jelentem anyukám egyszer sem hányt velem és tádááám:D Lány lettem..barátnőm 6 hónapig okádott, és kisfiú lett a gyermek...
2011. jan. 4. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
22.27-es vagyok.Na én sem a lányommal voltam rosszul, sőt a környezetemben mindenki a fiúgyermekkel volt totál kész...erről ennyit:)
2011. jan. 4. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!