Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kétségbe esett "tini mami"...

Kétségbe esett "tini mami" vagyok. Mit tehetnék, ha a szüleim ellenem vannak?

Figyelt kérdés

01.06.-án leszek 7 hetes terhes. ez csupán egy hete derült ki, nagyon meglepődtünk hogy ilyen "öreg" a baba.Anyukám hisztérikus rohamot kapott, ezt meg is értem.Apukám nyugodtan elbeszélgetett velem erről, hogy nekem milyen nehéz is...aztán elmentünk engedélyt kérni, stb. 01.06.-án lenne az abortuszom. Csakhogy sikeresen mandula gyulladást kaptam, így nem altathatnak el. Mikor ezt anyukám megtudta, úgy hisztizett velem mintha még azis az ÉN HIBÁM lenne, hogy megbetegettem.

És van mégvalami, ami nagyon bánt:meg sem kérdezték, hogy akarom-e a babát.A józeneszem tudja, hogy nem lehet, de az utcán akárhányszor meglátok egy kis totyogót, elszorul a szívem.A párommal 6 hónapja vagyunk együtt, és azt mondta, ha megtartom a babánkat, feleségül vesz és dolgozni fog.1000szer átgondoltam ezt, és én megakarnám tartani.Az bánt a leginkább, hogy a saját véleményüket akarják rámeröltetni.Ez a kisbaba nem tehet a szülei felelőtlenségéről, és a saját hülyeségem miatt oltsak ki egy életet?

Nagyon bánt a dolog...ennyit még életemben nem sírtam...


2011. jan. 5. 11:43
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/78 anonim ***** válasza:
100%

Szép igéret a párodtól de ha mégsem teszi meg és elhagy a gyesből nagyon nehéz felnevelni és eltartani egy babát csak szenvedni fog ha nem találsz olyan férfit aki mindkettőtöket eltart - gondolom édesanyád nem pároltja hogy ők neveljenek mindkettőtöket.


Ha tudod tartsd meg meglátod addig hogy alakul a kapcsolatod és örökbe is adhatod ha nem jön össze.

2011. jan. 5. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/78 A kérdező kommentje:
őbenne 100%-osan megbízok, mivel én voltam az első tartós kapcsolata. Miattam még a bárátokat is háttérbe szorította. DE MÉGIS MIT TEHETEK, HA A SZÜLEIM EZT SZÉGYELLIK?
2011. jan. 5. 11:48
 3/78 anonim ***** válasza:
59%

Egy gyermek nevelése nem csak olyan szép tündérmese, ahogy a tvben látod sokszor. Igenis idegtépő tud lenni néha, főleg amíg pici.

Nagyon nagy felelőtlenség korán gyermeket vállalni, főleg ha még te is gyerek vagy. Édesanyád neked akar jót ezzel, hiszen tudja, hogy milyen egy gyereket nevelni.

Nekem is lehetett volna 19 évesen gyermekem, de akkor lemondtam róla, és nem bántam meg, hogy így alakult.

Az abortuszt meg tudják helyi érzéstelenítéssel, altatás nélkül is végezni, érdeklődj utána.

2011. jan. 5. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/78 anonim ***** válasza:
hány éves vagy?
2011. jan. 5. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/78 anonim ***** válasza:
25%

Majd meglátják milyen jó anya leszel és talán megváltozik a véleményük rólad.


Remélem igy tesznek ha nem sajnos nem fogjátok tudni kézzel lábbal se bizonyitani és nem is kell.


Ha szeretitek egymást ne vetesd el a babátokat. Neveljétek fel a nehézségek összekovácsolnak benneteket.



Minden jót kivánok Nektek a pároddal , a szülőkről meg csak annyit hogy ahogy fogalmaztál és leirtad a történetedet máris bizonyitottad hogy nem egy vagy a többi tini közül hanem értelmes nő csak még fiatal.


Sose legyen ennél nagyobb hibád.


Sok boldogságot !!!

2011. jan. 5. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/78 anonim ***** válasza:
100%

Hany eves vagy?

100%ban megbizni abban az emberben akinek 6honapos kapcsolat tartos??ez nekem kicsit durva.


A te dontesed mit csinalsz,de ha ugy dontesz hogy megtartod,azt is szamitsd bele hogy esetleg egyedul is fel tudnad-e nevelni,mert ugy veszem kia szuleid nem partnerek ebben.

2011. jan. 5. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/78 anonim ***** válasza:
66%

Mennyi idős vagy?

Próbáltad ezt elmondani a szüleidnek? Nagyon nem könnyű döntés, így vagy úgy, de egész életeden át kísérni fog...

Ha a szüleid nincsenek melletted, akkor nagyon nehéz. Hol laknátok? Albérletre, rezsire, kajára, babacuccokra egy fizetés (ha az nem több 100000), akkor kevés.

Mi kér fizuból is nehezen oldjuk meg, igaz van lakáshitelünk is, ami ugye svájci frank, tehát a tervezett 48000 helyett most 80-85000...

És mégis jön a kistesó. :) Valahogy csak megoldjuk. Igaz, a szüleim sokat segítenek.

2011. jan. 5. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/78 anonim ***** válasza:

Hány éves vagy?

TAnulsz még?

A párodnak lenne esélye elhelyezkedni? Keresne annyit, hogy eltartson 3otokat?

Ha képesek lennétek eltartani magatokat, akkor ülj le a szüleiddel, hogy Ti inkább megtartanátok a babát.

Ha nem tudna eltartani Titeket, akkor nem várhatod el a szüleidtől, hogy eltartsanak Benneteket vagy neveljék a babát a helyedben. Egy gyerek nagy felelősség!

De az örökbeadás még mindig ott van, nagyon sokan várnak újszülött babára és nagyon-nagyon szeretnék.

2011. jan. 5. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/78 A kérdező kommentje:
16 éves vagyok, és ezt a babát a párom is szeretné. ha esteleg ( ne adja isten) különmennénk, azt mondta hogy harcolna a gyermekért, hogy egyedül nevelhesse akár.és azért bízok meg benne 100%ra megrt 4 hónapja együtt élünk, mindenhova együtt járunk...
2011. jan. 5. 11:56
 10/78 anonim ***** válasza:
100%

6 hónapos kapcsolat az semmi, hidd el nekem, akkor még minden rózsaszín ködben úszik. Lehet, hogy pár év múlva áldani fogod az eszed (a szüleid eszét), hogy nem ennek a fiúnak szültél, mert jön majd egy sokkal-sokkal...na érted...

Egyébként részemről azt ajánlom, hogy légy fiatal, élvezd azokat a dolgokat amit az élet csak tizenévesen nyújthat, családot alapítani később kell majd. Nem te vagy az első, és nem is az utol tizenéves, aki abortuszra megy, fel lehet dolgozni idővel.

2011. jan. 5. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!