Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szájon herpesz terhesség...

Szájon herpesz terhesség alatt okozat rendellenességet?

Figyelt kérdés
2011. jan. 16. 20:12
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Nekem is volt sokszor,de dokim szerint nem okoz problemat kisbabanal.Zoviraxot is lehet hasznalni,bar jobb semmit ilyenkor.Kitartas,le van gyengulve jobban a sz ervezet es jobban kijon a minden nyavaja...
2011. jan. 16. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
ooo, köszönöm Kedves válaszoló, anyósom ezzel riogatott 1. babánknál, most a 2.at várom, és nagyon megijedtem. Sosem volt herpeszem, de akkor jó, köszönöm szépen, megnyugodtam :) kapsz egy zöld tappancsot :)
2011. jan. 16. 20:32
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem lesz semmi baj, ne aggódj.
2011. jan. 16. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is volt, ne aggódj, semmi baj nem lett. :)
2011. jan. 16. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Akkor okozhat gondot, ha eloszor jon li eletedben, azaz a terhesseg alatt kapod el.
2011. jan. 17. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Kedves Utolsó: nem emlékszem, hogy lett volna, talán gyerekkoromban nagyon-nagyon régen, de nem emlékszem már. Amikor beteg vagyok, akkor sem jön ki rajtam, de már szerintem volt, mert ismerős volt a helyzet.
2011. jan. 17. 08:03
 7/13 anonim ***** válasza:
Akkor ne aggodj! Ugyanis az emberek 90-95%-a elkapja ezt a virust mar gyerekkoraban, csak nem mindenkinel jon ki. Valoszinuleg, benne volt a szervezetedben eddig is, csak most legyengult az immunrendszered. Ha viszont nagyon aggodsz, menj el vervetelre, ki fogja mutatni, hogy friss-e a fertozes.
2011. jan. 17. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is most múlt el a herpeszem. Nem lesz semmi gond, ne hagyd magad ijesztgetni.

22 hetes km

2011. jan. 17. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a megnyugtatást :o) Annyiféle vírus átmegy az emberen, amiről nem tud.

Köszönöm a válaszokat :)

2011. jan. 17. 13:02
 10/13 anonim ***** válasza:

11:49 Mi az, hogy ijeszgetés? Senki nem ijeszgette a kérdezőt, feltett egy kérdést és én válaszoltam rá azt, ami az igazság. A Herpes vírus nem okoz gondot, ha nem friss fertőzésről van szó, és mivel ez egy nagyon gyakori vírus, az emberek többségében tényleg benne van már gyerekkoruk óta, függetlenül attól, kijött-e rajtuk vagy sem. De, ha a terhesség alatt valaki frissen fertőzött, akkor igenis okozhat komoly problémát sajnos, és ez tény! Mintahogy a toxoplasma, rubeola, cytomegalovirus is. De csak akkor, ha tényleg friss a fertőzés. Nem viccből szokták ajánlani az orvosok (amíg a toxoplasma kötelező) a többi vírust is megnézetni a vérben, azaz elvégezni egy úgynevezett TORCH vizsgálatot (toxoplasma, rubeola, CMV és herpes).

Ezért írtam, ha nem biztos a kérdező abban, hogy ez friss fertőzés-e, akkor érdemes megcsináltatni legalább a herpes vizsgálatot és ki fog jönni, hogy milyen antitestek vannak a vérében, friss vagy régi fertőzésről van-e szó.

2011. jan. 17. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!