Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Rágyújtottatok a terhesség...

Rágyújtottatok a terhesség alatt? Ha igen, akkor mennyit cigiztetek?

Figyelt kérdés

18 hetes vagyok. Mióta tudom, hogy jön a pici napi 1-2 szálat szívok el,azt is 2 részletben. Mondtam a dokinak is, ő azt mondta, hogy inkább szívjam el azt az 1-2 szálát, mert sokkal jobban árt a babának az, ha idegeskedem amiatt, hogy nem tudok rágyújtani. Volt már valaki ilyen szituba?

Igyekszem még ettől az 1-2 száltól is megszabadulni,de azért nem olyan egyszerű...


2011. jan. 18. 13:06
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
35%
Már jóval előtte kellett volna ! Te mit szólnál hozzá ha telefüstölnének egy helyiségbe és onnan nem tudnál kijönni ! Így van a babád is ! Szegény !
2011. jan. 18. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
64%
Az en keresztanyam elszivott egy dobozzal naponta es a gyerek tokeletesen egeszseges lett. Ott volt egy masik baba is, az o anyukaja nem dohanyzott, tornazott, egeszsegesen etkezett es a baba majdnem meghalt, napokig nem lehetett tudni, hogy tuleli e. En nem partolom a dohanyzast, sot eletemben meg csak ki se probaltam, de szerintem nem azon az 1-2 szalon fog mulni. Ugyanakkor a sajat egeszseged erdekeben is, probalj megszabadulni a cigitol, hosszutavon megeri, bar eltudom kepzelni, hogy nehez letenni.
2011. jan. 18. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
63%
Amikor terveztük a babát elhatároztam,hogy leszokom a cigiről!Már csak egy két szálat szívtam mikor összejött a baba,(előtte másfél dobozzal)utána semmit! A babámért mindent! Bármikor visszatudnák rá szokni,eleinte hiányzott,de már elég idő eltelt azóta(majdnem 3év) és nem fogom újra szívni,mert szeretnénk még babát,és a kisfiam se szívjon füstöt ha nem muszáj! Nekem is azt mondta az orvos,hogy sokkal ártalmasabb ha a kismama hirtelen megvonja magától a cigarettát és ezért idegeskedik,minthogy 1-2 szálat elszívjon,és azt folyamatosan elhagyja!
2011. jan. 18. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
67%

Szia. Én amikor megtudtam, hogy terhes vagyok, azonnal letettem a cigit. Nem voltam ideges, hogy nem gyújthatok rá, mert tudtam, hogy azzal ártok a babámnak. Számomra az járt volna több ideggel, ha érte kell aggódnom, nem pedig magamért. Nekem csak Ő és Ő volt a fontos. Próbálj te is a pici babácskádra gondolni, arra, hogy az Ő egészsége a legfontosabb. Magadban kell ezt eldönteni, hidd el.

Rágicsálj valami nem túl hízlalót.

Nekem már 9 hós a lányom, még szopizik, és majd meghalok egy nyomorult cigiért, de amíg cicizik addig nem szabad.

Én nem szoktam le, csak felfüggesztettem egy kicsit.Majd lesz még idő károsítani az egészségünket, de ezt a 9 hónapot+szopi Nekik kell szentelnünk!

Remélem Neked is sikerül mielőbb letenni egy időre, ne feledd, hogy most milyen fontos fejlődési szakaszokon megy át a babád, olvasgass egy kicsit utánna a neten, az is erőt adhat!!

Mivel biztassalak még, hajrá, le a cigiveeeel!!

2011. jan. 18. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek a válaszokat!

Próbálkoztam már azzal, hogy mikor rágyújtanék,akkor inkább elrágcsálok egy fél sárgarépát,de hát nem ugyan az. Mostanában sikerült 1 szálra csökkentenem, az a gond,hogy kajálás után nagyon kívánom,de összeszedem magam és megpróbálom minél előbb elhagyni ezt az egy szálat is.

2011. jan. 18. 13:29
 6/22 anonim ***** válasza:
64%
39hetes vagyok.A mai napig elszívom a 3 szálat.Semmi gond nem volt még eddig.Meg már nem is lesz.Egyszer olvastam itt hogy egy pesti orvos mondta hogy napi 5 szál cigi az annyi mintha kimenne az ember Budapesten sétálni egyet.
2011. jan. 18. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
54%

Én meg azt mondom, hogy egy szálat se. Nem akarlak bántani, de én mélységesen megvetem azokat, akik tudják, hogy ártalmas a cigi, mégis terhesen is dohányoznak. Nekem az anyám velem is és a két bátyámmal is végig dohányzott és mindannyian komplikációkkal és betegen születtünk Pl. asztma, szívbillentyű probléma, méhlepény elhalás.

Egyik ismerősöm is végig cigizett és koraszülötten született a babája. Miért nem keresel rá itt a neten, hogy milyen károkat okoz a dohányzás terhesen?

Biztos vagyok benne, hogy szereted a gyermekedet, mégis kétségeim vannak, mert ha igazán szeretnéd, megtennéd érte ezt az áldozatot. Régen én is nagyon kemény dohányos voltam, de párommal megbeszéltük, hogy csak úgy vállalunk babát, ha már minimum két éve nem dohányzom, azért hogy teljesen kitisztuljon addigra a szervezetem és ne kívánjam a cigit terhesen. Több mint három éve nem dohányzom, így már mertük vállalni a babát.


Elhiszem, hogy nagyon kívánod a cigit, mégis egy szülő, akinek a gyermeke egészsége a legfontosabb, a karját is képes lenne levágni a gyermekéért, ha a helyzet így kívánná.


Kitartást kívánok és mindig a baba egészségére gondolj, ne magadra!

2011. jan. 18. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%

Én miután megtudtam még 1 hétig cigiztem,majdem ugyanannyit.utána "csak" 10 szálat pár napig,majd 5 szál pár napig,majd 1-2szál(5-6 részletben szívtam 1 szálat el) és aztán már csak ha valaki rágyújtott kértem egy slukkot.nekem így sikerült viszonylag könnyen leszokni...

9hetes koromra teljesen letettem.

Sok sikert hozzá neked is!!az első egy hét rossz,de már nem is hiányzik...annyira..:-)

2011. jan. 18. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim válasza:
Én egyik napról a másikra tettem le a cigit 10 év után, mert hányingerem volt, hánytam tőle. Akkor még nem tudtam, hogy babát várok. Most 13 hetes terhes vagyok. A cigi egyáltalán nem hiányzik, olyan távoli, mintha sohasem dohányoztam volna.
2011. jan. 18. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim válasza:
62%

Hello Kismama!


Szerintem nem olyan gäz a napi 1-2 szäl, de vannak ezek a "maxi egeszsegmäniäs " kismamäk akik egy dohänyzo terhes nöt gyermekgyilkosnak titulälnak. Ne vedd a szivedre....

Az en pärom dohänyos, reggel mikor elmegy, együtt kävezunk( ö cigi+käve) este vacsora utän szinten rägyujt, pedig ott ülök vele szemben nagy hassal. A passziv dohänyzäs is käros a kicsinek, de nem fogok felrevonulni. Nem kell tullihegni ezt az egeszet.

En is dohänyoztam elötte, de a magzatom erdekeben sikerült vegleg letennem a 12. het utän, erre büszke vagyok. De szerintem mär az is eredmeny, hogy valaki napi egy ket szälra csökkenti.

Drukkolok neked, hogy ezt az 1-2 szälat is elhagyd, ha majd megerzed a 20. het utän, hogy a babäd mozog, biztosan sikerülni fog.


Boldog babaväräst!!!!

38 hetes

2011. jan. 18. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!