Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Létezik az, hogy miután...

Létezik az, hogy miután megállapították ultrahangon, hogy 6 hetes élő terhességem van, a következő alkalommal csak a 12 hetes UH után kíván látni az orvos?

Figyelt kérdés
Ez mennyire normális dolog? Semmit nem mondott, hogy ekkor meg akkor menjek, hanem csak közölte, hogy kérjek időpontot a 12 hetesre. Ja, annyit azért mondott, hogy mehetek a védőnőkhöz...
2008. jan. 26. 12:28
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Ez így van.Adott gondolom egy papírt,hpgy élő magzatod van,és szeretnéd megtartani,és vegyen godozásba.Aztán elmész hozzá.Majd a 12 heti UH jön.Ez így megy rendjén a legtöbb esetben.Nekünk is így volt.
2008. jan. 26. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
A papírt megkaptam, de nem mondta, hogy a védőnők után is menjek vissza hozzá... Kértem időpontot, és megyek is a védőnőkhöz. Tehát ő legközelebb csak a 12 hetes eredménnyel a kezemben fog látni...
2008. jan. 26. 12:35
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

En amikor voltam kiderult,h 5 hetes kismama vagyok,es csak 1 honap mulvara rendelt vissza az orvosom,akiben teljesen megbizom.

Engem gondolom,h csak utana kuld el vedonohoz,mert sajnos sok olyan esetet hallottam,h az elso harom honapban elveszitettek a babat,gondolom ezert van ez.

Nagyon gratulalok a babadhoz

9 hetes kismama

2008. jan. 26. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
70%

én is 5-6 hetes voltam, amikor megállapították a terhességet. engem is kb. 1 hónapra rá rendelt vissza, de én úgy gondoltam, az túl sokára lesz, kértem, hogy addig még egyszer nézzen meg, akkor voltam 8 hetes. azóta voltam még egyszer 11 hetesen, akkor kaptam a beutalót a 12. heti uh-ra + genetikai vérvételre.

Ha nem kérem külön, engem sem nézett volna meg, de az az igazság, hogy nem bírtam volna annyit várni, tudnom kellett, hogy szépen fejlődik, minden rendben...

2008. jan. 26. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Számomra nem annyira normális...

Én 7 hetesen voltam először, beutaltak védőnőhöz és ekkor már megkaptam a beutalókat a laborba is(vér, vizelet...). Az eredményekkel visszakellett mennem hozzá a 10. héten, ekkor kaptam meg a beutalót az uh.-ra.

Talán kérdezd meg az asszisztensét, és is többnyire vele kommunikálok beutaló ügyekben.

Minden jót!

2008. jan. 26. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én védönövel megvártam a 12 hetes ultrahangot mert elsö 2 baba elment korábban szerintem kérj idöpontot korábbra igy legalább megnyugszol hogy minden rendben.A második babámnál 3 hete már elhalt mikor 12 hetes uhra mentem és doki közölte hogy 9 hetesen elhalt jobb szerintem sürübben menni elején. Most 10 naponta voltam mert Ultrogestant irt fel.

21 hetes kismami

2008. jan. 26. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Ne aggódj, én ugyan így voltam, 6 hetes terhesség megállapítása után, 12.héten hívott vissza az orvos. Igaz nekem az uh-ot szonográfus csinálja, és én magamtól elmentem 8 hetesen is, mert szerettem volna hallani a szívhangot, de az orvoshoz, csak a 12 hetes uh után mentem vissza.
2008. jan. 26. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia szerintem se aggód, hiszen dokihoz(ultrahangra) csak 4 alkalommal kell menned egészséges terhesség esetén!12 hetesen, 18 hetesen, 30-31hetesen,és 38 hetesen! Én a 18 hetes után alig birtam kivárni a 30 heteset!A védőnőhöz pedig csak egy hónapban egyszer kell mennem mert ha nincs semmi gond akkor fölösleges!

gratula a babóhoz!

37hetes kismama

2008. jan. 26. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Szia!Nekem 4 hetesen megállapította a terhességet a rendelőjében,majd pár nap múlva az ultrahangon.A következő vizsgálatra (UH) 12 hetesen kellett mennem szintén a kórházba hozzá,majd 16 hetesen a rendelőbe!Ott is van UH,így azzal is megnézett nagy örömömre!:)Ez teljesen normális!Nekem is el kellett mennem közben a védőnőhöz,ahol vérvételre küldtek,vizeletet néztek,stb... Eleinte 8 hétig nem is látott,de azt mondta nem kell túlzásba vinni!:)
2008. jan. 27. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
5 hetes terhes voltam, amikor Uh-gal megnézett a dokim. Nekem választott dokim volt és én hozzá 4 hetente jártam az utolsó két hónapban pedig 3 hetente.UH vizsgálatot minden alkalommal csinált, én örültem ennek. Bár tudom, hogy a terhesség alatt csak 3 kötelező van, azért engem ez a többszöri UH mindig megnyugtatott!
2008. jan. 28. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!