Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogy viselitek, ha a melóhelye...

Hogy viselitek, ha a melóhelyen kiderül a babátok és akikkel évekig együtt dolgoztál hirtelen levegőnek néznek vagy épp ott tesznek keresztbe ahol lehet? Én nagyon nehezen. :S

Figyelt kérdés
2009. febr. 4. 17:36
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ezért hívják őket munkatársnak és nem barátnak:S Egy dolog már biztos és ebbe kapaszkodj!!! Soha nem vagy egyedül!!!Ott van veled a te kis picurod:D Fel a fejjel:D
2009. febr. 4. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ilyet már nem először hallok! Már ezelőtt is volt régebben egy hasonló kérdés. Szerencsém van, mert az én munkahelyemen inkább velem izgultak, hogy baba legyen. Így tanácsot nem igazán tudok adni. Talán annyit, hogy ha levegőnek néznek, akkor te is tedd ezt. Nézd őket levegőnek. Az ilyen ember nem ember, aki csak azért néz át valakin, mert babát vár. Ne foglalkozz velük. A babavárás a világ egyik legszebb dolga! Élvezd és ne foglalkozz a keserű emberekkel! Minden jót!

23 hetes kismami

2009. febr. 4. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Engem pont akkor beszéltek ki, amikor amniocentézis után otthon maradtam másfél hétig, de a másik kolléganőm bevédett és elküldte őket ahova valók.

Szerencsére olyan a főnököm, hogy maximálisan mellettem állt.

36 hetes

2009. febr. 4. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Van egy kolléganőm akivel sülve-főve együtt voltam.Szo szerint.Majd terhes lettem,táppénzre mentem.Egyszer-kétszer még felhivtam,ugyéreztem ennek ő nem őrül.Nem tettem többet.Azota sem beszéltem vele és megsem kérdezte,hogy vagyok.Nem tudom ezt a dolgot hová tenni.Viszont van egy idősebb kolléganőm,akit nem szerettem,ő sem sem engem,ezt tudtuk mindketten,hogy kölcsönös.Nem is osztottak minket egy műszakba.Párszor mikor bementem a munkahelyemre,ő volt aki a legjobban örült és láttam tiszta szivből.Érdelődött és érdeklődik is felőllem.Egyszerüen nem jo emberrel barátkoztam.
2009. febr. 4. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Engem szerencsére nem piszkáltak, legalábbis elottem nem. A kolléganomet, aki pár hónappal elottem szult, ot viszont sokaan elmodták, mivel o megbeszélte a fonokunkkel, hogy inkább végezne irodai munkát, és talpalásbol kevésbé vette ki a részét. Szerintem ugyesen végezte a dolgát, ikreket várt, a helyében szerintem én is ezt tettem volna. Amíg dolgozott, o mondjuk keményen megvédte magát, miután elment, akkor meg én védtem meg. Mert o attól még hogy ulomunkát kért, ledolgozta a munkaidejét...Nekem viszont maradnom kellett, 7 hónapig napi 8 órát talpaltam, 20kg plusszsúllyal, addig semmi bajom nem volt, páran meg is dicsértek. Végezd a dolgod a legjobb tudásod szerint, amúgy meg mindegy, ki mit gondol. Ha nagyon piszkálnak, esetleg kérdezd meg, szukség van-e rád meg a munkádra, hátha észbekapnak.
2009. febr. 4. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó! Neked is jogod lett volna kérni könnyebb melót. Ennek nem pofára kell mennie és tényleg nem szabad elítélni a kismamát, ha nem végez megterhelő munkát. Ember az, aki féltékeny egy kismamára, mert könnyebb melót kért? Amúgy nem is kellene kérni. Én állandó éjszakás voltam a tescoban. Amint kiderült a baba, azonnal nappalra raktak, nem dolgozhattam tovább éjszaka. A munkám amúgy állandó talpalással, rohangálással, emelgetéssel és hajolgatásssal járt. Szóval nem csinálhattam volna nappal se. Két dolgot ajánlottak fel. Vagy kassza, amit nem vállaltam (pl nem mondhatom a vásárlónak, hogy el kell mennem pisilni, várjon, főleg ha tömeg van), meg a vevőszolgálati pult, ahol egész nap állni kell. Kellemes lett volna a decemberi nagy hajtásban! A doki nem is engedett melózni.

Szóval kismamák! Bátran kérjetek könnyített melót, mert a munkáltatónak kötelessége biztosítani. Ha nem tud, akkor táppénz!

2009. febr. 4. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
engem is teljesen levegőnek néznek, teljesen kiközösítettek, teljesen bunkók... én megpróbálok nem foglalkozni velük... de ahol sok nő dolizik együtt...
2009. febr. 5. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Sziasztok,


Nekem sincs túl jó tapasztalatom ezen a munkahelyen ezzel kapcsolatban. Amikor kiderült, hogy babát várok, mindenki nagyon ujjongott. Aztán, hogy a főnökeim kezdtek kímélni, mert amúgy nagyon stresszes a melóhely, úgy kezdtek furán viselkedni. Szinte minden , nem csak rájuk, hanem rám is kiszabott plusz munkáért, én lettem a bűnbak, mert miattam kell nekik több dolgot megcsinálni....

A régebbi, illetve idősebb kollégáim, sőt, még a férfiak is kímélnek, és nem értik a két liba ( ezt ők mondták így :D ) viselkedését. Kiveszem a munkából a részem, de mindenki tudomásul veszi, hogy kevesebbet bírok, mint eddig. Most már a két csaj viselkedése lepereg rólam, nem érdekel a magánéletük, nem kérdezem őket róla, mint az eset előtt, és én sem "fárasztom" őket a magaméval. Én rosszul érzem magam ebben a helyzetben, de ha így, hát így.

2009. febr. 7. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!