Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kismamaként a hús gondolatától...

Kismamaként a hús gondolatától is rosszul vagyok, pedig sosem éltem vegetáriánusként. Szerintetek a baba nem kívánja, és ne erőltessem, vagy pedig mégis próbáljak meg bevonni némi húst a táplálkozásomba?

Figyelt kérdés
A párom nagyon húspárti, ezért az elmúlt két évben többet ettem, mint a megszokott volt számomra.A fehér húsokat kedveltem eddig is, módjával, de most az sem megy.Arra gondolok, hogy a szervezetem telítődött, s a baba nem kívánja,de lehet csak belemagyarázom.Ahol élek, ott nagy a víz vastartalma, lehet az pótolja?
2011. jan. 27. 10:18
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Pontosan így voltam én is, pedig előtte és azóta is nagy húsevő vagyok. Egyszerűen undorodtam tőle.

Az orvosom annyit mondott, hogy az állati eredetű fehérjét pótoljam tejtermékkel (persze nem kell túlzásba vinni), vasat pedig amúgy is szedtem, mert eleve vérszegényen kezdtem a terhességet.

2011. jan. 27. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Kismamaként én is voltam így, hogy bizonyos ételeknek még a gondolatától is rosszul voltam (kifejezetten bizonyos húsételektől, pedig húsimádó vagyok), de nálam ez átmeneti állapotnak bizonyult, és igazából az első 3-4 hónapban volt csak jellemző. Szerintem légy egy kis türelemmel, hátha Nálad is elmúlik.
2011. jan. 27. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Örülj neki, hogy csak a húst nem kívánod! Egyél, ami jól esik.


Nem tartom valószínűnek, hogy azoknak a kismamáknak a babája, akik végighánynak hónapokat, és kórházban infúzión élnek, mert SEMMIT nem bírnak megenni, azoknak a babája semmit ne akarna enni...


A babádnak mindene megvan, hiány maximum a Te szervezetedben lehet, bár nem hinném, hiszen vannak, akik vegetáriánusként kismamák...


Szedhetsz vasat is, terhes vitamint is, és nem lesz gond!


Jó pocakosodást!

2011. jan. 27. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szia, hát lehet nem leszek népszerű...de én teljesen húsmentesen hordtam ki az 1. kisfiamat. (nem vagyok vega halat eszem de semmi más hús kb 12 éve nem!) de a várandósság alatt én sem kívántam még a halat sem, így azt sem ettem. Ettem azt ami jólesett, viszont változatosan egyél sok gabonát, zabpelyhet, kölest, sok "zöldet" pl. salátákat, sajtot, hüvelyeseket persze csak ha ezeket is kívánod! Hidd el semmiben nem fog hiányt szenvedni a kisbabád!

Egészséges, 3600g. volt a súlya mikor született a fiam.

Most várjuk a kistesót és azóta sem ettem húst, nem is kívánom de mivel írtam nem vagyok vega így eldöntöttem ha megkívánom akkor fogok enni...de nem kívánom azóta sem...sőt..:-)

Boldog pocakosodást!

2011. jan. 27. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a jókívánságokat,és a válaszokat is! Valahol mindet megfogadom.A húst pedig amíg nem megy, nem erőltetem.
2011. jan. 28. 14:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!