Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kismamák, jártatok már úgy,...

Kismamák, jártatok már úgy, hogy a CTG-n nem tudták a pocaklakótok szívhangját megfigyelni, annyira mozgott?

Figyelt kérdés

38 hetes vagyok, most voltam másodszor, első alkalommal úgy, ahogy be tudták mérni, de most másodszorra már alig, és így az EKG-ja se lett hiteles.Doki ráírta ugyan, hogy elfogadta, de kiváncsi vagyok, hogy más tapasztalt-e már hasonlót?

Váalszokat köszi.


2011. febr. 2. 13:54
 1/4 anonim ***** válasza:
Hát ez elég érdekes. A legfontosabb, hogy a szívhang csekkolva legyen. Egyébként nekem is volt olyan, hogy nem találtam a szívhangját a picimnek, olyan 30. hét környékén. Van magzati szívhang hallgatóm. Percekig kerestem mire megtaláltam.
2011. febr. 2. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Nekem többször is előfordult. Már izgultak is, hogy gond van. Én persze nyugodt voltam, mert éreztem a magzatmozgásokat :).
2011. febr. 2. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Második vagyok: Nekem nem azért nem sikerült a ctg, mert annyira mozgott, hanem mert egyszerűen "nem találták" a gyereket.Volt olyan is, hogy a ctg gépen lehetett hallani a szívhangját, de mégsem "rajzolta" a görbéket, úgyhogy értékelhetetlen volt az egész.
2011. febr. 2. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Jó, hogy leírtátok.Igazából nálam se találták a gyereket, legalábbis azt mondták, hogy nem háttal fekszik, mármint nem a háta van előrefele, hanem a mellkasa, így aztán sokkal nehezebb betájolni a szívecskéjét.Elég kellemetlen volt és meg is ijedtem egy percre, de aztán annyira mozgott, hogy szabályosan eldeformálódott a hasam, a vizsgálót pedig nyomnom kellett a hasamhoz, mint süket a csengőt, már fájt a hasam a nyomástól....
2011. febr. 2. 14:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!