Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha nem járok magándokihoz,...

Ha nem járok magándokihoz, csak sima körzeti nőgyógyászhoz + a kötelező vizsgálatokra, akkor is el fogják majd mondani a részleteket a szüléssel kapcsolatban a terhesség vége felé? 28 hkm

Figyelt kérdés

Azt, hogy kb mekkora a baba, mikorra várható a szülés, stb.

Az ultrahangos doki elég szűkszavú szokott lenni. Neki kell majd ezeket elmondania vagy a nőgyógyásznak? Vagy hogy van ez?


2011. febr. 3. 17:05
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
75%
Hogy a baba mekkora, ráírják az ultrahangos papírra. A szülés várható idejét már a terhesség elején megmondták, ez a kiírás napja. Azt, hogy igazán mikor fogsz szülni, előre senki sem fogja tudni megmondani. Magáról a szülésről inkább akkor mondanak bármit, ha kérdezel. Különben inkább a védőnőnek van erre ideje és alkalma, sajnos az SZTK-s dokiknak nem nagyon.
2011. febr. 3. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Saját tapasztalat:

nekem is sztk-s dokim volt, de a 30.héten se tudtam pontosan, hogy mekkora a baba, mert b*szott normálisan megultrahangozni, méhszájat egyáltalán nem nézett; laborra küldött csupán, azzal nem is volt gáz, csak amikor a rokonok, ismerősök is arról faggattak, mekkora a baba, köpni-nyelni nem tudtam, annyira felületesen lettem megvizsgálva.

33.héten váltottam magándokira, hál Istennek csak havonta 1x kellett járnom hozzá, anyagilag így is megsínylettük, most a 38.héten Ctg-re járok hozzá, de a kórházba, ezt újra Tb-alapon, de érzem, hogy nem nagyon tetszik neki a dolog, szeretne megint egy kis pénzt begyűjteni ( nála 5 ezer ft / ctg ), én meg úgy dönöttem, nem fogok hetente ennyit perkálni neki, ha nem muszáj.

Sajna, a legtöbb ilyen, tisztelet a kivételnek.

2011. febr. 3. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

17:13-as vagyok még mindig:

Első, nekem a 33.héten írta be végre valahára a kismama könyvembe a magándoki a szülés várható idejét, mert a régi sztk-s dokitól mikor rákérdeztem, kitérő választ adott, még a helyét se határozta meg, csak ennyit mondott: "Majd viszik magát oda, ahol van éppen hely."

Érdekes hozzáállás...

2011. febr. 3. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
A védőnőnek nem hatásköre ezt megmondani, a terhesgondozó azonban a szülési kalkulátor alapján tudja a fogantatás vélelmezhető időpontját és így a szülését is.
2011. febr. 3. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Nem is azt írtam, hogy a szülés várható idejét a védőnő mondja meg! csupán azt, hogy magáról a szülésről, annak a menetéről, mikéntjéről a védőnő is tud felvilágosítást adni...

Hogy a kiskönyvbe nem írták be első alkalommal a szülés várható idejét, számomra fura... mind a 4 gyerekkel SZTK-s dokihoz jártam, mindig az volt az első kérdés, mikor volt az utolsó menstruációm... ebből számolták ki a terminus végét....

2011. febr. 3. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
49%

Nem értem, miért vagy felháborodva úgy, elvégre a kérdező nem a szülés menetéről érdeklődött, de lényegtelen.Én kész tényeket írtam le, a saját tapasztalatot, az egy dolog, hogy sztk-s dokinál szültél és minden a legnagyobb rendben ment, sajna nem mindenki ilyen szerencsés, de gondolom, nem is egy generáció vagyunk, ma 2011-ben más "szabályok" uralkodnak, sajnos minden doki a pénzre hajt, csak akkor nyílik meg az elméjük, ha pénzt adsz nekik.Engem se küldött el két fontos genetikai viszgálatra, ez utóbb derült ki, UH-on 3 hónapig nem is nézett, én meg vhol non-sense-nek tartom, hogy mindenre az ember hívja fel a figyelmét egy orvosnak..

És igen, a 33.héten került bele a kiskönyvembe a szülés ideje és helye, mert mint írtam, a volt dokit nem érdekelte a dolog, mikor szóltam, akkor se.

2011. febr. 3. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

S a lényeg: mivel pajzsmirigy betegként indultam az elején, el se akarta várni a terhesgondozásomat, mikor kiderült, hogy terhes vagyok, el akart küldeni egy másik nőgyógyhoz, hogy járjak hozzá.

Szóval itt kemény jogi dolgok is fennálltak az esetemben, csak nem mentem bele, mert nem hiányzott a felesleges stressz...

2011. febr. 3. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
* el se akarta vállalni..
2011. febr. 3. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Na ne veszekedjetek már! :)

Nekem beírták, de a terhesség vége felé szokták mondani, hogy kb ténylegesen mikor fog megszületni, meg hogy befordult-e már, ilyesmiket. Nekem jó a dokim, egy petákot nem adtam még neki, de elég körültekintőnek tűnik, csak kicsit szűkszavú és mindig siettet kifelé, úgy érzem nem is hagy időt arra, hogy kérdezzek. Én is a védőnőben bízom, jövőhéten megyek hozzá, addigra összeírom az összes kérdésemet. Aztán meglátjuk. Leht, hogy azt tanácsolja, hogy adjak a dokinak borítékot és akkor majd megtudok mindent.

Azért köszönöm a válaszaitokat.

2011. febr. 3. 17:38
 10/12 anonim ***** válasza:

Ha megnyugtat nekem ugyan beírtak 30hetesen egy dátumot, és senkinek sem lett igaza...

És vagy 3időpontom is volt a szülés várhatójára egy menzi és vagy 2méret alapjai, sőt a szülés napján csináltak uht(vaklárma miatt flow), és ott egy negyedik, még egy hét múlvait is kihoztak. Szóval ezzel nagyon ne törődj. Terhes kalkulátorral nézd meg menzi szerint +-2hét, és majd jön a kicsi.


Mekkora a baba: a leleten rajta vannak az adatok, nem? tehát magad is megnézheted, a rövidítéseket pedig neten is megtalálod, de a védőnéni is ért hozzá, ő is el tudja mondani a papírok alapján, hogy mekkora a kicsi, hogyan feküdt akkor, hol a lepény, merre hogyan kitért pl a koponyafekvésben. Ezek mind a leleten vannak(nálunk rajta vannak) Látni azért láthatod a kicsit uh alatt? Amúgy kérdezz, és majd válaszol vagy nem.


Minden más a szüléssel kapcsolatban: kérdezd a nőgyógyászt, és a védőnődet nyugodtan.

2011. febr. 3. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!