Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Tavaly elhatároztuk a párommal...

Tavaly elhatároztuk a párommal, hogy összeházasodunk, hisz elég régen (már 3. éve) jegyben járunk. De bejött a baba, aminek nagyon örülünk, de elgondolkodtunk?!

Figyelt kérdés

Úgy terveztük, hogy júniusban vagy májusban házasodunk, nem lett volna nagy buli, csak 10-15 fő max, nincs is kit meghívni, tehát nem is akartuk olyan nagyon előre tervezgetni. Decemberben megállapították a terhességet. Én vagyok a hunyó, mert ő már nagyon szeretett volna babát és én is, ezért gondoltam minek védekezni, én úgy sem fogok hamar teherbeesni, kezdjünk el próbálkozni. Persze, hogy az első hónapban összejött a dolog. Ami persze nem baj, mert nagyon örülünk neki, csak kicsit elbizonytalanított. Legyen esküvő vagy nem? Faluban élek sok a pletyka, és az egész olyan lenne, mintha csak a baba miatt venne el. Meghát nem utolsósorban, hogy én nem kismama ruhában képzeltem az esküvőmet, még akkor sem ha pici esküvő, olyan furi lenne. Nem is mernék felvenni menyasszonyi ruhát. De szeretném is megtartani az esküvőt, hiszen 3 éve ez minden vágyunk.

Március 29-én 20 hetes leszek, ha lesz esküvő, akkor mindenféleképpen előtte kell, hogy legyen. Tehát ezt a héten el kellene dönteni, de ez most egyedül nem megy. Ti mit tennétek a helyemben?

Nekem csak egy barátnőm van, de ő "fiatal", mármint éretlen, még lelkiekben kamasz, akivel nem nagyon lehet megbeszélni az ilyen komoly dolgokat.


2011. febr. 7. 14:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

ESKÜVŐ!

Az emberekkel meg ne foglalkozz!

20 hetesen nem lesz még nagy pocid, de kismamaként is lehetsz gyönyörű menyasszony!!!!!

2011. febr. 7. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Engem tuti nem érdekelne ki mit gondol. Azt csinálnám ami nekem, nekünk a legjobb. Ha Te szeretnéd az esküvőt, akkor akár pocakkal is menj hozzá a párodhoz.

Nekünk 1999-ben volt az eljegyzésünk, és azóta sem házasodtunk össze. mindig közbe jött valami: építkezés, pénzhiány, 1. baba, 2. baba,.... Most úgy tervezzük, hogy majd ha a gyerekek kicsit nagyobbak lesznek, akkor házasodunk össze, mert akkor már ők is élvezni fogják a dolgot.

2011. febr. 7. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Gratulálok a babához!

Először is az ne érdeklejen,hogy mit beszélnek a faluban,sok a rosszindulatú ember,beszéljenek amit akarnak,én is faluban lakom így tudom ,hogy milyen pletykásak!

Én a helyedben megtartanám az esküvőt,és ha annyira nem akarsz kismamaként menyasszonyi ruhában állni,akkor pár év mulva újra oltár elé állhattok,és akkor szép menyasszonyi ruhában lesz! Vagy egy másik megoldás,hogy most tartotok egy polgárit,és később majd ha ujra visszanyerted az alakodat akkor templomit! Mi is most tervezzük a babát,de a templomit is,és ha a baba hamarabb összejönne ,akkor várnék az esküvővel,mert én is szép menyasszonyi ruhában szeretnék házasodni! Nálunk polgári esküvő már volt!

Sok boldogságot,és egészséget!

2011. febr. 7. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Én is gondolkodtam abban, hogy most polgári, majd később templomi. De meg fogják keresztelni a gyermekemet, ha nem házasodtunk a templomban?
2011. febr. 7. 14:30
 5/11 anonim ***** válasza:

Szerintem ha nem akarod, hogy azt higgyék a baba miatt vesz el, rakjátok előrébb az esküvőt! Még akár sürgősségit is kérhettek 2000Ft-ért, csak vinni kell az orvosi igazolást a hivatalba(így nem kell várni 30 napot). Vagy a baba születése után is megtarthatjátok! Mi hat éve vagyunk együtt, két közös és a részemről egy hozott gyermekkel és idén nyárra tervezzük az esküvőt! Eddig mindenki gratulált, senki nem úgy fogta fel, hogy a gyerekek miatt! Bár az első házasságomkor mindenki azt gondolta, hogy jön a baba, pedig az esküvőtől számolva több mint két évre született a gyermek! :D Aki rosszat akar gondolni, azt úgysem tudod megakadályozni, de igaza van az előttem szólónak, nagy pocakosan is lehetsz gyönyörű menyasszony! És egyébként mindenki azt gondol amit akar! Ti mit akartok? Ha az esküvőt, ne habozzatok a baba miatt, vagy azért mert mit szólnak vagy gondolnak mások!


Sok boldogságot a babához! :)

2011. febr. 7. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Mi reformátusok vagyunk, párom(katolikus) elhagyott terhességem elején, így egyedülálló voltam,de egy szó nélkül megkeresztelték! Nem voltunk házasok sem! Kisfiamat is a református templomban keresztelték meg ,ott nem vesznek szigorúan annyira ezeket a dolgokat!
2011. febr. 7. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Esküvő, mindenképp!!! :) 20. hétig még amúgy se nagy a pocid, örömteli lesz, ígyis-úgyis, csak ne igyatok! :)
2011. febr. 7. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Tesóm az nap töltötte a 25. vagy a 26. hetet, mikor az esküvő volt. Szép hófehér ruhában, ahogy azt megálmodta anno, csak nekik is előbb jött a baba. Semmi nem látszott a pocakjából, pedig elég vékonyka lány volt, viszont olyan szép furfangos szabású volt a ruha, hogy még az sem vette észre a pociját, aki tudta, hogy terhes. Egyébként meg tojd le a falu népét, a lényeg, hogy ti boldogok legyetek.

Mi sem vagyunk összeházasodva párommal, és a kislányunk meg lesz majd keresztelve, és katolikus lesz.

2011. febr. 7. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Szia! Gratulálok a babához!

Mi is falun lakunk, és már rég megtanultuk, hogy nem kell foglalkozni azzal, hogy ki mit mond!!! Már 3 éve jegyben jártok, tehát eleve nem is mondhatnák azt, hogy csak a baba miatt vesz el a párod.

Mi 10 év együttjárás - ebből 4 év jegyesség - után mondtuk ki a boldogító igent, szülés előtt 3 héttel.:)

Mondjuk én sosem vágytam fehér habos ruhára meg nagy lagzira, teljesen jó volt így. A polgári megvolt, utána elmentünk egy közeli vendéglőbe ebédelni. (A család, rokonok és a nagyon jó barátok).

A templomi esküvőt pedig a keresztelővel együtt tartottuk. Lehet, hogy másnak furcsán hangzik, de nekünk így volt jó.


Szóval hajrá! Szervezzétek az esküvőt, és ne foglalkozzatok azzal, hogy mit dumálnak az emberek!

Sok boldogságot Nektek! Vigyázz a pici babádra! :)

2011. febr. 7. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Én sem vágyok habos-babos ruhára, nagy felhajtásra.

Köszönöm mindenkinek a jó kívánságokat, gratulációkat, 9-en leszünk, és megtartjuk az esküvőt.

2011. febr. 8. 09:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!